|
Komentáře k článku
|
Článek:
Seznamování dvou koček
Máte pocit, že se vaše kočka nudí? Pořiďte jí kočičího kamaráda! Máte strach, jak se snesou? Přečtěte si další řádky!
( | poslal: Linda Švarcová | 22.04. 2003 | čteno: 137083x | komentářů: 232 )
|
Komentáře: Nový kocourek ke staršímu (2016-06-26 08:38:40, Dana) Odpovědět
Přečetla jsem si se zájmem Vaše zkušenosti se dvěma kocourky. Držím Vám palce, aby se jim soužití podařilo. Já mám bohužel zcela negativní zkušenost. Měli jsme 2letého kocoura Ragdolla; půjčili jsme ho ke krytí a z úspěšného spojení vzešlo 6 koťátek; jednoho kocourka - Ragdolla lynx - ve věku 3 měsíce jsme si poté odnesli domů. Problémy nastaly až když kotě dospělo. Oba kocouři jsou kastrovaní, ale vrámci hierarchie si starší kocour ponechal výsadní postavení a neustále napadá a "ponižuje" mladšího. Veterinářka mě upozorňovala, že se tak opravdu může dít i po kastraci. Došlo to tak daleko, že nám oba značkují dům. Denně ! vytírám různé kouty, postříkané závěsy atd...Navíc se k tomu přidala touha mladšího chodit ven (zřejmě potřeba úniku před "otcem").Pozemek nemáme oplocený tak, aby se nedalo dostat i mimo zahradu, takže se ho bojím pouštět, aby ho nezajelo auto nebo ho někdo neukradl. Dnes ráno se mi pomstil tím, že mi počůral nohu, když jsem seděla u stolu a následně vyskočil na skříňku s TV a označil proudem moči zeď. Jsme už z celé situace opravdu zoufalí a po mnoha debatách jsme se s manželem rozhodli najít mladšímu kocourkovi rodinu, kde by byl "jedináček" a měl možnost chodit ven do chráněné zahrady. Je to nádherný Ragdoll, bude nám chybět, ale dům už začíná být denním močením cítit. Řešila jsem situaci i s veterináři a bohužel jen kroutí hlavou, že někdy jiné řešení opravdu není. Nechci Vás zrazovat, třeba budete mít větší štěstí, držím Vám palce.
Ragdoll agresor? (2017-10-31 09:42:24, Jarmila) Odpovědět
Máme pětiletou kočku a pořídili jsme si 3 měsíční Ragdollku právě kvůli její povaze. Máme ji 10 dní. Zatím je na tu velkou agresorku opravdu hodná a nesmírně trpělivá. Z jejích výpadů si nic nedělá a buď na ni trpělivě kouká anebo si hraje sama. Myslela jsem si, že je to právě tímto plemenem. Jinak klasika - Stará vrčí a při honičkách devastují byt :-))). Protože malá zatím nezvládá výšky, udělali jsme staré útočiště nahoře, aby měla pocit bezpečí.
Vím, že to vždycky nejde, ale pokud člověk zvažuje další kotě, měl by si vybírat to nejklidnější.
Nicméně byl výše položen dotaz, jestli neexistuje něco, co agresivní kočku vyklidní a nikdo neodpověděl, takže to vypadá že asi tedy ne. :-(
Barevná legenda komentářů:
maximálně 2 dny staré, maximálně týden staré a starší;aktuálně vybraný komentář
|
|
|