KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Vzít kocoura domů ?
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak jsme se našli
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Mám vzít Honzíka domů nebo ne ?
Ne, zbytečně se vystavuje riziku nákazy
7%
 7%  [ 1 ]
Ano, venku mu hrozí větší nebezpečí
14%
 14%  [ 2 ]
Ne, bude doma nešťastný
14%
 14%  [ 2 ]
Ano,vzít ho domů na zkoušku
64%
 64%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 14

Autor Zpráva
Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 10.prosinec 2009, 20:33    Předmět: Vzít kocoura domů ? Odpovědět s citátem

Ahojky všem !
Prosím o vaše názory k následujícímu problému:

Na zahradě máme starého kocoura Vilíka, který v žádném případě domů nechce, ale také mladého cca ročního mourka Honzíka. Kluci sice mají na zahradě zateplenou boudičku, dostávají 2x denně baštu a mají plnou veterinární péči, ale jsou čistě venkovní. Domu vůbec nechodí.
A teď můj problém. Začíná přituhovat a mě je Honzíka strašně líto, že musí být venku. Honzíka chci nechat v lednu vykastrovat a tak mě napadlo, zda ho rovnou nenechat po kastraci už doma.
Problém je ale v tom, že mám doma Kubíka, který je FeLV pozitivní Sad

Honzík je samozřejmě na FeLV očkovaný, ale stejně mám strach. A to z několika důvodů:

1. žádné očkování není 100% a může se nakazit
2. může nakazit Kubíka třeba obyčejnou rýmou, ale i ta může u Kuby způsobit velké problémy
3. Honzík bude doma nešťastný a bude chtít ven a Vilíkovi bude smutno

Tak nevím, jak se rozhodnout Think
Jak byste se rozhodli vy ?

Vilík - ?/20?? - 7.9.2014
Kubíček - rezavé zlatíčko 08/2009 - 7.2.2014 Meggi - 05/1993-14.9.2011, Čiko - 07/2007 - 31.12.2008 , Matýsek 05/1992-28.6.2006
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kometa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 10.prosinec 2009, 20:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Co na to říká Honzík? Máš pocit, že by chtěl bydlet uvnitř? Nám třeba kočina, dokud jsem jí oficiálně neubytovala ve sklepě, vytrvale stepovala před domovními dveřmi.
nico
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 10.prosinec 2009, 21:10    Předmět: Odpovědět s citátem

No, když to je těžké, jestli chce nebo nechce... může oslabit Kubíčka a sám může být nakažen. To je strašně těžká otázka a nemám na ní odpověď Smile
Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 10.prosinec 2009, 21:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Kometo, to je to, co právě vůbec netuším a hlavně nevím, jak to poznat. U dveří vartují oba, stejně tak na parapetu, vítají mě při návratu, doprovázejí po zahradě, ale jít domů ? Fakt nevím. Vilda ale domů nechce, to jsem zkoušela, jenže to je starý venkovní mazák.

Kubíček - rezavé zlatíčko 08/2009 - 7.2.2014 Meggi - 05/1993-14.9.2011, Čiko - 07/2007 - 31.12.2008 , Matýsek 05/1992-28.6.2006
Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 10.prosinec 2009, 21:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen pro upřesnění. Honzík je negativní na FeLV, FIV a ani nepřišel do styku s koronaviry Very Happy
Kuba má zatím platné očkování na 4 kombinaci.

yaniska
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 10.prosinec 2009, 21:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím, že Honzíkovi je dobře tam kde je , protože je na to odmala zvyklý.A jestli se mu po kastraci u Vás zalíbí,určitě projeví nějakou snahu dostat se zpět do teploučka, takže bych to nechala na něm a rozhodovala se teprve, když uvidíte, že gaučový život ho opravdu zaujal. Very Happy

Naposledy upravil yaniska dne čt 10.prosinec 2009, 21:21, celkově upraveno 1 krát
nico
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 10.prosinec 2009, 21:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to by chtělo zjistit, zda se může nakazit, když je očkovaný... jestli chce bydlet s Vámi nezjistíte jinak, než že ho pustíte do domu Smile
S tím očkováním je to zvláštní. Vím, že někdo měl kočky očkované na chlamýdie a přesto kočka chlamýdie měla.. Dita k tomu poznamenala, že očkování zmírňuje následné příznaky, ale nezabrání zcela, aby se kočka chlamýdiemi nakazila... takže se jí zeptejte, jak je to s leukózou, bude vědět...

Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 10.prosinec 2009, 21:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Výzkum uvádí výši ochrany u očkování FeLV 90 %. je to riziko 10= vysoké nebo malé ? Venku se může nakazit FIV, někdo ho otráví, porází ho auto ...a doma může být nešťastný Sad A on mi prostě nechce říct co by chtěl Wink Ach jo.

nico
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 10.prosinec 2009, 21:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to vcelku pěkné číslo... 90% je skoro jistota, 10% je ta smůla... Po téhle informaci bych já osobně brala kocoura domu, aniž bych se nějak stresovala. A když s Vámi nebude chtít zůstat, tak si zamňouká u dveří..Smile
ivi.ik
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 10.prosinec 2009, 21:52    Předmět: Odpovědět s citátem

tady je každá rada drahá.... asi bych to nejdříve zkonzultovala s vetem,jestli máte nějakého dobrého a rozumíte si s ním...říct mu,o co jde a z čeho máte strach..ale hlavně..co by to opravdu mohlo znamenat pro Kubíka....a kdyby řekl,že by to mohlo být v poho..tak pak bych asi to samotné rozhodnutí nechala na Honzíkovi...sledujte,jak se bude doma po kastraci chovat,jestli se bude pokoušet se co nejdříve dostat zpátky ven a nebo se jen tak válet v teplíčku...myslím,že on si pak asi fakt vybere sám

Aní. princezna.
Mášenka. bobánek
King Artur=Bibísek. mončičák
Čendíček...od 21.11.2009 v kočičím nebíčku
Benjí.. štěně narozené ve sklepě
http://www.britishwave.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
šáry
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 11.prosinec 2009, 9:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Reni, u nás je zase jiné dilema. Souseduv kocourek by se nastěhoval hned, jenže naši kocuři ho moc nemusí, Škvrníček se ho dokonce hoodně bojí, takže domu prostě nesmí. Nový přišelec Ňurko je se všemi kamarád, dovnitř do tepla by možná chtěl, ale hrozně se bojí (po cca pul roce u nás se nechá občas pohladit u krmení, a to jen ode mne) Zato tráví mnoho hodin, něky i celé dny za oknem terasy a pozoruje nás. Tak snad se to zlomí.
Mám trochu provinilý pocit, že domu lákám toho, který domu nechce, a toho, kdo by o to stál, nechávám hnusně venku.
Boudičky samosebou mají hned 3 ks.

.... a možná je pro odolnost organismu lepší, nepouštět je z tepla do zimy a naopak, jak to vyžadujou naši "domácí" kocouři. Ale fungují tak už třetí zimu, tak snad je to O.K.

Murko *říjen 2007
Ňurko *asi podzim 2008
Jaguára *léto 2010
a šáry *v minulém tisíciletí
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 11.prosinec 2009, 9:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Nešlo by přes ty nejhorší mrazy vzít Honzíka do domu třeba do sklepa nebo kotelny /nevím, jak to máte zařízené/, myslím si, že nebude chtít doma zůstat napořád, když už jednou žije venku, ani když bude vykastrovaný. Potom je asi zbytečné riziko dávat kocourky dohromady. Naši kastrovaní kocouři se válí doma v zimě rádi, ale jak začne být tepleji, už je doma neudržím. Pokud bude Honzík vykastrovaný, nehrozí mu venku tak moc velké riziko nákazy od divokých kocourů, protože se nejspíš už nebude tolik prát. Taky nevím, co by bylo nejlepší, ale asi bych to řešila takhle. Spíše asi hrozí nebezpečí Kubíkovi, je pořád dost virů, proti kterým očkovaný není.
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 11.prosinec 2009, 10:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Rena napsal:
Výzkum uvádí výši ochrany u očkování FeLV 90 %. je to riziko 10= vysoké nebo malé ? Venku se může nakazit FIV, někdo ho otráví, porází ho auto ...a doma může být nešťastný Sad A on mi prostě nechce říct co by chtěl Wink Ach jo.

Reno, jelikož vím, kde bydlíš a znám okolí, myslím, že je úplně jedno jestli ho vezmeš dom či necháš venku. Myslím totiž, že u tebe venku mu hrozí nebezpečí stejně jako doma a v podstatě ve výsledku je jedno jestli ho Honzíka skolí auto, hnusný člověk nebo FeLV. Vím, že to co jsem teď napsala vypadá hrozně a v tvé situaci bych nechtěla být. Na druhé straně myslím, že větší nebezpečí hrozí Kubíkovi, protože jestliže Honzík bude chodit i ven (a to asi bude) aby ti nedotáhl domů něco co ještě nemáte a Kubík oslabený FeLV nechytil něco dalšího.
Jinak pro tvou útěchu......... v každém útulku či depozitu se určitě najde pár zvířat nakažených Fkovýma potvorama a než se nemoc zjistí a potvrdí, tak by přece musel vymřít celý útulek. Navíc teď jsem např. četla, že třeba taková FIPka je pravděpodobně genetická záležitost.
Tak ti přeji ať už rozhodneš tak či onak, ať tvá volba je dobrá a ku prospěchu všech. A hlavně, když už to nedopadne, tak si hlavně nic nevyčítej. Rozhoduješ přece tak, aby bylo všem kožichům u vás dobře.
thumbleft

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
šáry
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 11.prosinec 2009, 10:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, v jednom má Janako asi pravdu. Kocurek zvyklý venku přímo u vás asi bude spokojenější, když bude moct chodit ven. Vím, že jsou kočky, které si venku prožily svoje, a když se pak dostanou k dobrým lidem, ven je už nedostanete. Ale když soudím podle našich kožichu, kteří od koťat žijí střídavě doma a venku, nikdy v pravém smyslu slova nemrzli a nikdy nehladověli (nepočítám rané dětství, než se dostali k nám).... Confused

Já už jsem třeba kvuli trvalému přemístění kocouru do domu přestala s mužem bojovat, protože vím, že by nebyli šťastní, kdybych je najednou takhle omezila a nedovolila jim chodit ven, kde to duvěrně znají, mají své schovky, úkryty a místa vhodná k pozorování a lovení čehokoli (myši, ptáci i veverky...)

A kocourek pendlující ven a domu by Kubíčka asi ohrozit mohl, ale to nedokážu posoudit odborně, jen odhaduju, jako laik.

Murko *říjen 2007
Ňurko *asi podzim 2008
Jaguára *léto 2010
a šáry *v minulém tisíciletí
Klára N.
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 11.prosinec 2009, 22:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Před lety jsem měla doma FeLV pozitivní kočičku, k ní jsme přinesli dvě zachráněná koťata z ulice a později ještě jedno další. Postupně se nechala testovat, naočkovat, chodila ven. Kočička mi sice na FeLV ve třech letech přes všechnu snahu zemřela (měla to v sobě od kotěte a vlastně pořád byla nemocná, takže ty tři roky byl asi ještě krásný věk), koťata zdárně vyrostla a jsou dodnes v pořádku. Nevím, jestli Vám tahle moje odpověď nějak pomůže v rozhodování, ale je z ní jasné, že já bych zkusila vzít Honzíka domů, pokud tedy bude sám chtít a s možností chodit si libovolně ven. Třeba se z něho vyklube prvotřídní gaučák a vděčný mazel. Wink

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak jsme se našli Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: