KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

NEDOPORUČUJU - doporučuju
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Doporučte veterináře!
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzedzy
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 10.leden 2007, 3:30    Předmět: NEDOPORUČUJU - doporučuju Odpovědět s citátem

Tak jo lidi, furt se tady o tom mluví, ale nikomu se do toho nechce dávat někoho na černou listinu, ale ono to může zachránit kolikrát i životy našich miláčků. A podle mne by právem tito rádoby ,,veterináři" měli být konkrétně jmenováni aby se o nich vědělo.
Všichni to víme, všichni s tím souhlasíme, nikdo z nás by nechtěl pro svého miláčka nějakého takového ,,veterináře", ale přitom se nikomu z nás nechce jmenovat konkrétně. Takže jsem tu úmyslně založila toto téma (pokud se to adminovi nezdá, nech to tedy smázne, ale myslím si, že by tu být mělo) ve kterém tedy jmenovat budeme. Proto se toto téma jmenuje velkými písmeny NEDOPORUČUJU naopak koho tedy doporučejete místo něj, proto vedle malými ,,doporučuju".
Jdete do toho se mnou? Doufám, že mě v tom nenecháte samotnou. Wink

Dzedzy
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 10.leden 2007, 3:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže já opravdu nedoporučuju pana doktora MvDr. Gabriela z Litvínova a z Duchcova. Důvody všichni známe, nemusíme uvádět, je to asi všude stejné u těchto. A místo toho naopak doporučuju paní doktorku Konštiakovou v Mostě nebo veterinární kliniku MILVET v Ústí nad Labem, kteří mě zatím ještě nikdy nezklamali.
V Milvet jsem zatím byla jen jednou, ale byla jsem přímo okouzlená a neslyšela jsme ani od jiných lidí na ni nic špatného jen chválu.

Dáda
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 10.leden 2007, 7:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Když ono je to velmi složité! Já mám velmi dobré zkušenosti s panem doktorem (léčil kotě s kočičí chřipkou dva měsíce zdarma, nalezence mi kastruje a léčí většinou jen v ceně materiálu, a pod) a přesto jsem na něj slyšela i velmi ostrou kritiku! No a vzhledem k tomu, že ani jedna z nás není odborník, aby dokázala posoudit správnost léčby, tak mi to nepřijde moc vhodné!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dzedzy
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 11.leden 2007, 2:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Dáda napsal:
No a vzhledem k tomu, že ani jedna z nás není odborník, aby dokázala posoudit správnost léčby, tak mi to nepřijde moc vhodné!

To sice třeba néééé, ale když o někom víš, že záměrně tahá z lidí peníze a nic z toho a jsi svědkem toho, že málem utratí fenku kvůli banalitě, páč neumí stanovit správnou diagnózu a udělat co je nutné, pak je to vo ničem.

Tenhle konkrétní vet už má pár zvířecích živůtků na svědomí.
Konkrétně co vím, že rozhodně není JPP - jedna paní povídala.... Moje kamarádka má fenku krysaříka a ona už je to důchodkyně (ta fenka Laughing ) a z ničeho nic začala čůrat. Všude a pořád. Tak jeli k zmiňovanému vetovi. Dva měsíce do ní rval různé prášky a injekce. Vím to přesně, protože jsme byli nejlepší kámošky (než jsem se odstěhovala) a každej den jsme spolu venčili, takže jsme věděla přesně jak dopadla každá návštěva. Pak už nevěděl kudy, tak že jedině UTRATIT. ŽE JINÁ MOŽNOST NENÍ. Shocked Už prý bral injekci, když se prý zarazil a říká:,, Nebo počkejte, zkusíme ještě jako poslední možnost udělat rentgen a uvidíme. Záměrně jsem to slovo ,,poslední" zvýraznila, protože ikdyž nejsem veterinář, tak už jen tady z netu od laiků, co mají své zkušenosti vím, že to mělo být PRVNÍ co měl udělat spolu s odběry krve a moči. Neudělal. No pochopitelně, ta malilinká fenečka měla chudinka v sobě močovej kámen velikosti asi dvacetikoruny, fakt velkej. Kámoška ho má doma a ukazovala mi ho. Ani jsme tomu nechtěla věřit. Bodeť by nečůrala kudy chodila, ta musela cítit potřebu ikdyž ji neměla. Rolling Eyes
Drugé mojí kámošce rodičům taky málem zabil psa, než se ti její rodiče nechali přemluvit, že on opravdu dobrý není a ať zajdou právě na kliniku MilVet, tak to pak udělali a tam se zděsili a řekli, že přišli opravdu za minutu dvanáct.
A já (to už jsem to sice věděla, že není příliš dobrej, ale byl nejblíž po ruce) jsem k němu šla s kočkou aby jí vyčistil uši, páč jsem to v tý době neuměla. Říkala jsem si:,, Na tom nemůže nic zkazit." MŮŽE. On ano.
Jsem tam přišla, řekla mu jestli by jí vyčistil uši, že já to neumím, že u psa to umím, ale u kočky ne (protože ona ty ouška kroutí a mě to dělalo ze začátku problém a taky nevydrží ležet, jako ten můj hafo, co je mu šuma fuk co s ním provádím) a on mi na to řekl:,, A kolikrát jste to zkoušela?" Shocked A já že jen jednou. A on:,, No tak, tak až to budete zkoušet tejden a nepůjde to, tak pak přijďte." Shocked Ani se jí na to nepodíval, že by to mohl být nějakej svrab (o kterém jsem do té doby neměla ani tušení, že je), to mi ani neřekl. Léčivo jako je třeba Stronghold jsem slyšela poprvé až tady. Nabídl mi chronicin, ten jsem řekla, že nechci, páč ho mám doma ještě na psa, naúčtoval si 300kč ani nevím za co a mohla jsem jít.
Tak takoví veterináři, by tu na vývěsce podle mne být MĚLI. To se na mne nezlob. Mimochodem, prý se mu už v okolí začíná říkat řezník.

JitkaS
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 11.leden 2007, 9:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Předně bych ráda poopravila název oné kliniky v Ústí nad Labem, se kterou mám letité a vícemeně převážně výborné zkušenosti a to i u často těžkých problémů a operací psů a koček. Jedná se o kliniku Mi-Vet (pro případ, že by jí někdo hledal).
A teď více k založeném tématu, ono je to se jmenováním vážně těžké protože nic není jen černobílé a i tahle klinika má své mušky, ačkoliv ty téhlé kliniky nejsou tak ohrožující jako masařky u některých jiných veterinářů od jejichž péče o mazlíčky raději odrazuji. Tam bych, ale víc jak jmenování viděla jako užitečná "hlavní poznávací znamení" a sice třeba když někdo odčervovadla a hlavně očkovací látky a různé léky seká podle pohledu na zvíře od stolu aniž by zvíře zvážil, je to první velké varování. Stejně tak pokud má tendence vše léčit antibiotiky aniž by dělal nějaká vyšetření, případně ještě "lépe" radí po telefonu, což si slušný a zodpovědný veterinář většinou moc netroufne bez toho aby zvíře viděl, protože ví jak moc by mohl zanedbat a pak také pokud si Váš "dvorní" veterinář ke kterému chodíte léčit vždy nebo nejčastěji o tom nevede žádné záznamy je to také na pováženou, protože za čas u dalšího problému už netuší co u Vašeho zvířete už všechno léčil a co u něj použil za léčiva. Myslím, že podle těchto hlavních projevů se pozná opravdu nezodpovědný veterinář kterému je lepší se vyhnout, naopak zodpovědní lékaři většinou před závěrem provedou všechno možná vyšetření(pokud v tom nebrání tedy finanční situace majitele u nákladnějších) a když to není v jejich silách nezdráhají se odkázat raději na případně lépe vybavenou kliniku kde na něco mají specializaci případně i konzlutovat s jinými lékaři, takhle si to každý může porovnat sám a můžeme se vyhnout jmenování a posuzovaní které ať chceme či nechceme bývá více subjektivní než aby se řídilo fakty a leckdy i ony zkušenosti bývají až neuvěřitelně zkreslené a přibarvené. Neříkam že vždy, ale neviděla bych to jako dobrý způsob a dobré měřítko. Lepším je se o to alespoň trochu zajímat a pak posoudit dle znalostí obvyklého základního počínání sám.

Dzedzy
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 12.leden 2007, 2:02    Předmět: Odpovědět s citátem

JitkaS napsal:
Předně bych ráda poopravila název oné kliniky v Ústí nad Labem, se kterou mám letité a vícemeně převážně výborné zkušenosti a to i u často těžkých problémů a operací psů a koček. Jedná se o kliniku Mi-Vet (pro případ, že by jí někdo hledal).

Jitko děkuji, nějak jsem si tam přidal ještě L, zřejmě mi to tak znělo a jak se to píše jsem nevěděla. Mě stačí, že vím kde ji najít. Laughing Někde mám na ně vizitku, tak jsem to mohla opsat, ale nechtělo se mi jí hledat. Embarassed

Dzedzy
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 12.leden 2007, 2:12    Předmět: Odpovědět s citátem

JitkaS napsal:
A teď více k založeném tématu, ono je to se jmenováním vážně těžké protože nic není jen černobílé a i tahle klinika má své mušky, ačkoliv ty téhlé kliniky nejsou tak ohrožující jako masařky u některých jiných veterinářů od jejichž péče o mazlíčky raději odrazuji. Tam bych, ale víc jak jmenování viděla jako užitečná "hlavní poznávací znamení" a sice třeba když někdo odčervovadla a hlavně očkovací látky a různé léky seká podle pohledu na zvíře od stolu aniž by zvíře zvážil, je to první velké varování. Stejně tak pokud má tendence vše léčit antibiotiky aniž by dělal nějaká vyšetření, případně ještě "lépe" radí po telefonu, což si slušný a zodpovědný veterinář většinou moc netroufne bez toho aby zvíře viděl, protože ví jak moc by mohl zanedbat a pak také pokud si Váš "dvorní" veterinář ke kterému chodíte léčit vždy nebo nejčastěji o tom nevede žádné záznamy je to také na pováženou, protože za čas u dalšího problému už netuší co u Vašeho zvířete už všechno léčil a co u něj použil za léčiva. Myslím, že podle těchto hlavních projevů se pozná opravdu nezodpovědný veterinář kterému je lepší se vyhnout, naopak zodpovědní lékaři většinou před závěrem provedou všechno možná vyšetření(pokud v tom nebrání tedy finanční situace majitele u nákladnějších) a když to není v jejich silách nezdráhají se odkázat raději na případně lépe vybavenou kliniku kde na něco mají specializaci případně i konzlutovat s jinými lékaři, takhle si to každý může porovnat sám a můžeme se vyhnout jmenování a posuzovaní které ať chceme či nechceme bývá více subjektivní než aby se řídilo fakty a leckdy i ony zkušenosti bývají až neuvěřitelně zkreslené a přibarvené. Neříkam že vždy, ale neviděla bych to jako dobrý způsob a dobré měřítko. Lepším je se o to alespoň trochu zajímat a pak posoudit dle znalostí obvyklého základního počínání sám.

V tom máte taky pravdu a souhlasím s váma.
Já jen to chtěla trochu obrátit, když na většině diskuzích najdete témata tipu ,,doporučte veterináře tam a tam" Tak proč to neudělat i obráceně a zase naopak říct, koho nedoporučujete v žádném případě.
Přijde mi trošičku alibistické, když nikomu pak nevadí odpovědi typu ,, vřele doporučuji......", přitom, když jednomu pomohl neznamená to, že je dobrý nebo, že když jednomu vyhovuje, nemusí vyhovovat i druhému, což je v pořádku, ale nikdo se nad tím nepozastavuje, kdežto když se to udělá obráceně, tak se každej lekne a raději nejmenuje, páč by to mohla být pomluva. Kde je líc, měl by být podle mne i rub.

JitkaS
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: pá 12.leden 2007, 8:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Dzedzy já chápu jak jste to myslela, ono je to na první pohled logické a také to na mě působí jaksi nevyváženě, ale pak když si uvědomím kolik znám naprostých laiků co se ani moc nezajímali o to co která nemoc je zač a tak, ale zato naprosto neoblomně prohlašují jak jim některý veterinář zabil zvíře a přitom to je často jen jejich nevědomost nebo z nich mluví smutek a potřeba si to nějak vysvětlit proč se to stalo. Sice netvrdím, že případů nezodpovědných veterinářu a pochybení které opravdu můžou za smrt je málo, ale těchto je také dost.
A proč nikdo nemá nic proti vřelým doporučením, možná proto jak jsou víceméně neškodná, takové plácnutí do vody, protože když bych byla v situaci, že budu v novém městě a nebudu vědět kam jít a někdo mi vřele doporučí a vychválí veterináře a já k němu přijdu a zjistím, že zvíře nezváží, nevede si ani minimální záznamy a na většinu věcí mi řekne dáme antibiotika nebo na bolestivé věci brufen, tak chvála nechvála od něj utečuWink. Zatímco člověk dající na kritiku někoho kdo mu přesvědčivě povypráví o tom jak mu třeba na nějaké klinice zabili zvíře a přitom z něj bude mluvit smutek a neznalost nikoliv fakta, tak ten člověk tam třeba raději ani nepůjde i když nebude důvod. Ono totiž podobně jak už říkala Dáda správnost mnoha z těch nezákladních úkonů většina lidí správně posoudit nemůže protože do toho tak moc nevidí. Samozřejmě, že je to taky nemálo o lidech, že někteří přímo vyžadují jmenovat kam jo a kam ne, protože se nechtějí zajímat o to jak sami můžou poznat dobrý a špatný přístup a ty bývá třeba "nakopnout" vícWink, ale s těmi si myslím se setkáme spíš osobně než na fórech o zvířatech protože na ně obvykle nechodí i pokud mají internet a ty kteří chodí protože se zajímají, to myslím zvládnou rozlišit a doporučení je případně jen nasměruje:).

Dzedzy
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 16.leden 2007, 4:26    Předmět: Odpovědět s citátem

To jo Jitko nno, to máte pravdu. Ale beru to zas podle sebe a naší rodiny. Vyrůstali jsme v tom, že to co řekne doktor (A´t už lidskej nebo zvířecí) je svaté, protože ON TOMU ROZUMÍ, TAK MUSÍ VĚDĚT CO ANO A CO NE. Ale ono to už tak dávno není. A právě proto, že nejsme vyškolení doktoři tak kolikrát nedokážeme posoudit zda ten lékař dobrý je či není. Taky jsme se hodně naučila tady z internetu a dnes už vím, že to už dávno není pravda, že co veterinář řekne je svaté a že i při jeho radách mám používat svůj zdravej selskej rozum a když se mi to nezdá, tak se poptat jinde. Dřív to ale u nás tak nebylo a když se nám to nezdálo, tak jsme si jen řekli:,, Mno.... je to divný, tak ale když to říká, tak asi VÍ PROČ to říká." Ale ono to tak být nemusí. A na tohle je podle mne třeba upozornit. Především starší lidi, co v téhle idee ještě stále žijí.

hurka
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: st 07.únor 2007, 12:09    Předmět: Odpovědět s citátem

NEdoporučuji kliniku OKVet - Praha Řepy, naopak moc chválím VetCentrum Stodůlky - www.vetcentrum.cz a děkuji jim za skvělou péči o moje citlivé "děti" Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pája
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: ne 03.červen 2007, 11:16    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj,už sice pár let kočinku nemám,ale...četla jsem tu vaší debatu o klinice Mi-vet,poprvé jsem tam byla v listopadu kdy nám kastrovali fretčí samičku.od té doby jsme tam byli ještě několikrát a nemůžu si stěžovat.jen máme problém u samičky zjistili nádor nadledvinek a tak jsem se chtěla zeptat jak jste na tom s klinikou Mi-vet a složitějšími operacimi u vašich čičinek,nebo jiných menších zvířátek?kdyžtak mi písněte SZ at to tu nezahlcujem.díky moc

jinak celkem špatný zkušenosti nejen u fretek,ale kdysi i se psem a čičinou jsou u již zminovaného MVDr.Gabriela a MVDr.Pokorného z Proboštova,který léčí stylem pokus-omyl.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hanuled
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 05.červenec 2007, 20:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedoporučuji pana veterináře Kulíška ze Znojma. A už jsme se s podobným negativním názorem na něj setkala s mnoha lidmi. Když k nám na chalupu kočka přinesla dvě koťata, tak jsem po mnohaletech konečeně zlomila rodinu včetně přítele a bylo rozhodnuto, že si jedno mrně necháme a druhé darujeme rodinné známé. Kocourek se měl čile k světu, já znalá pokynů vyčtených na fóru jsem chtěla počkat, až mu bude kolem tří měsíců, než ho vezmu od maminky, volala panu veterináři, kontak jsem našla na netu, a chtěla jsem se domluvit co a jak, protože kotě kýchá a mělo zahnisaná očička.
Pan doktor Kulíšek mi řekl, že to je jasný, že má FIP a že ho¨mám donést a on že ho utratí, podotýkám, aniž ho předtím viděl, jen jsem volala a chtěla jsem se domluvit na odčervení. Začal s řečma typu taková koťat já nedoporučuju a já vám tady doporučím jiné, očkované, odčervené, nač si přidělávat starosti, ono vám stejně brzo umře, to takhle vždycky přežije třeba jen jedno z vrhu a podobně...Já jsem to samozřejmě obrečela, protože jsem ho jako veterináře brala vážně, ale vyhledala jsem jiného doktora, pana Beneše, také Znojmo a jeho pohled na věc byl naprosto jiný. Takže Kuba, tak se naše miminko jmenuje, dostal pastičku na odčervení, kvaltiní granule, vitaminové pasty a antibiotika na oči, no a světe div se, dnes je naprosto v pohodě, nemá žádný problém, je hravý, živý, hotová demoliční četa, jak se na malé kotě sluší a patří!
Takže pan Kulíšek never more!!! Nenávidím pseudolékaře, co v kotěti bez papírů vidí problém a snaží se hned vnutit ušlechtilou kočku, o kterou já zájem nemám . Nejde tady o peníze, ani v nejmenším, ba naopak si myslím, že investice do nemocného kotěte je někdy zhruba na stejné úrovni jako za kotě s PP, ale ,nic proti chovatelům, já prostě šlechtěné kočky nemusím, rozhodně nejsou nic pro mne. S kočkou jako takovou už mají většinou jen pramálo společného Surprised

Dyre
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: út 05.únor 2013, 17:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedoporučuji MVDr. Šikulovou - (Kralupy nad Vltavou )
http://www.veterina-kralupy.ic.cz/index.html
a VARUJI před jejími kolegyněmi, asistentkami, náhradnicemi atp. :
více viz můj příspěvek v tématu Kralupy nad Vltavou -
http://www.kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=4399
vs.
Doporučuji MVDr. Fiedler Jaroslav a Michal (Slaný) - vynikající přístup, práce
http://www.veterinaslany.cz/
Doporučuji MVDr. Anton (Klíčany u Prahy) - vynikající profesionál, vybavení http://www.veterinaklicany.cz/index.htm

alla30
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: pá 26.duben 2013, 17:25    Předmět: NEDOPORUČUJI MVDr. Petru MALINOVOU!!! Odpovědět s citátem

V žádném případě nedoporučuji MVDr. Petru MALINOVOU na Spořilově!!!!
Vztah ke zvířatům žádný, je to studený čumák, kritizuje práci jiných svých kolegů, což považuji za neprofesionální!!! Nedělá zrovna dobré jméno této dříve tak oblíbené veteriny..

MaSa7
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 07.červen 2013, 21:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já rozhodně nedoporučuju ABC kliniku za Ohradou v Praze... Kokrétně paní doktorku Tandlerovou.
Více viz.
http://www.kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=12561

Po této zkušenosti jsem začala chodit k paní doktorce Načeradské a ta je pravý opak, lidská, milá, odborník na svém místě. Jen musíte počítat s tím, že si připlatíte (dnes jsem za kastraci čičiny dala 3070,- Kč). Ale na druhou stranu si můžete být jistí, že ROZHODNĚ nic nepodcení.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Doporučte veterináře! Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: