KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Domorodkyně (3 roky) + nová 7 týdenní kočičí kamaradka

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Druhá kočka
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hosa007
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 27.září 2016, 8:18    Předmět: Domorodkyně (3 roky) + nová 7 týdenní kočičí kamaradka Odpovědět s citátem

Ahoj, prosíme o uklidnění, či radu. Domorodkyně 3 letá, a k ní od soboty 24.9. (3dny) 7 týdenní kočička. Obě kočky domácí.

Domorodkyně se jí spíše bojí. Často je zalezlá ve svém pokoji - ten měla už předtím, má tam záchod a velkej polštář kde spí. Vypadá to, že je pořád ve střehu. Často i domorodkyně novou kočičku i cíleně hledá, a když jí najde, tak syčí, vrčí a jakoby jí loví. Kotě se njedrive nahřbetí a poté když jí nevěnuje pozornost tak domorodkyně vystartuje kousek od ní na ní chvíli syčí a pak se sklopeným ocasem odběhne.

Nutno také podotknout, že domorodkyně je jaksi svá. Od doby co jí máme, tak není moc mazlivá - sama nepřijde, pochovat se nechá jen po příchodu domů, nemá ráda návštěvy - a to nejsou početné, hodně lekavá. Péči má prvotřídní ale. Zasíťovaný velký balkon se škrabadlama, spousta hraček, věnováni se jí.

Nová kočička má zatím vše v ložnici - záchod, vodu a granule. Domorodkyni teď nezajímá hraní a když je vstřehu na kotě, tak ani dobrutky.

Myslíte, že to bude dobré? Můžeme tomu nějak pomoct? Základní kroky při seznamování jsme dodrželi

Děkujeme mnohokrát. Minnie a nová Merlin

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 27.září 2016, 14:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, podle mých zkušeností, se mi zdá toto v pořádku, normální průběh. Syčení se očekává. Znají se spolu chviličku. Důležité, že nelítají chlupy a nejsou mezi kočikami ostré výpady.
Mezi vašimi čičinami je zvykání si, postupné přijetí, navíc ta starší má své území a nyní přišla nová, tak to je opravdu změna.
Důležité je, aby nedocházelo k otevřeným bojům. že se perou a nedají se odtrhnout od sebe - to přece nemáte Smile Jen vydržte, to bude dobré za týden, za dva.
Původní kočičce dopřávejte vše na co je zvyklá, aby neměla pocit, že kvůli kotěti o něco přichází, a tím pádem s kotětem nebude mít důvod bojovat. Hlaďte i tu starší kočičku více, nejenom kotě.
Hlavně se s malým kotětem hodně mazlete, aby i ono nebylo takové jako vaše kočička. Prostě aby bylo přítulné. Je malé a tak se dá navyknout na mazlení teď, později je už pozdě. A možná i ta starší, když uvidí, jak se mazlí kotě, i ona si sama po čase přijde pro pohlazení a bude více společenská Smile Tohle jsme zažili s naší kočkou, která si sama přišla po čtyřech letech a chodí už každý den. To je taková odměna pro nás, že má absolutní důvěru a nastavuje bříško.

Doufám, že dáte vědět, jak si holky zvykají. Dobře, že máte dvě kočičky Idea

Magda K.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 27.září 2016, 21:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý večer, jsem ve stejné situaci, od pátku mám doma nalezence ke svému asi pětiletému kocourkovi a dvouleté kočičce. Syčí všichni, nejvíc ve stresu je dvouletá Dáša, první dny ani nejedla a bála se jít na záchod. Proto jsem novou kočičku na noc a když jsem v práci, zavřela v pokoji. Ve dveřích mám sklo nahrazené pletivem. Ale včera tam už spát sama nechtěla, nakýblovala se do postele a Dáša spala na škrabadle. Po bytě kapu na koberce kozlíkové kapky, a doufám, že se to časem srovná. Hodně se věnuji starousedlíkům, snažím se aby nežárlili, ale není to snadné. Neperou se, jen se to omezuje na slovní vyhrožování, u Dáši je to hlavně velký strach. Nová kočička se nebojí, dobře papá a žádný velký problém s adaptací nemá. Moc si přeji aby to netrvalo dlouho a všichni mohli žít vedle sebe. Určitě to půjde i u Vás. Hezký večer.
hosa007
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 31.říjen 2016, 9:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, děkujeme za uklidnění.

Situace se zlepšila, ale není ideální. Malá zjistila, že jí straší nejspíše neublíží, tak si začala dovolovat. Starší někdy v rámci hry začne utíkat, někdy jí seseká (někdy to jsou pořádné rány) Ale hrát si s ní chce málokdy. Starší se snažíme věnovat, ale moc o to nestojí. Záchod mají už společný. Když jedna z nich jí, druhá jí nechá být. To samé při vykonávání potřeby. Ale, že by vedle sebe nebo u sebe chrápali, to ne. To nebude asi nikdy.

Při té souvislosti bychom se rádi také zeptali. Kotě má kotěcí granule, a starší pro kastrované. Kotě žere i granule té starší. Je to velký problém?

Kotě je také velmi divoké (starší taková nebyla), také nás dost kouše. Teď co vyrostla, tak už je to celkem bolestivé (od té starší to neznáme - kousala, ale jemně) Syčení, prskání, lehké vytahání za kůži za krkem nepomáhá. Spíš naopak - ještě více jí to rozdivočí. Rozprašovač s vodou jsme zatím nezkoušeli, ale s vodou je docela kamarádka, tak nepředpokládáme úspěch. Nějaký tip?

Děkujeme mnohokrát a hezké dny

Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 31.říjen 2016, 18:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, naše nejstarší kočka byla jako kotě taky velmi škrábavá a kousavá. Známí si z nás dělali legraci, kterým roštím jsme prolézali, že jsme tak příšerně poškrábaní. Pak mě napadlo, vzít si na hraní silnější kožené rukavice a byl pokoj. Jak kočka rostla, bojovnost ji přešla a dnes je to nejmírumilovnější kočka, kterou máme.
Ty granule nevadí, když má kotě taky svoje (spíš si myslím, že starší kočka začne žrát kotěcí). Jednou jsem s nalezeným vyhladovělým kotětem šla na veterinu a zeptala se doktora, jestli nevadí, že kotě snědlo granule pro kastrované kočky, že jsem jiné doma neměla. Dodnes vidím, jak se smál pod fousy a řekl, že mu to nevadí.
Naše kočky, které jsem si přinesla jednotlivě, taky nespí spolu v klubíčku. To ani náhodou.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Druhá kočka Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: