KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Tak máme taky dalšího člena domácnosti
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak jsme se našli
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 16.říjen 2015, 13:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Budu moc ráda, pokud tu někdo potvrdí to, aby se mohlo kotě přeočkovat něčím jiným.

Jestli je to tedy tím Biofelem, tak je ta reakce dost hrůza Sad
Ještě že mám dnes volno z práce a můžu s prckem být. A hlavně doufám, že se přes víkend dá dokupy.
Od rána teda už tu malou konzervičku snědla a i tu Tatru si vzala. Ale jinak pořád leží a jen se převaluje, je strašně slabá a přijde mi, že ji všechno bolí Sad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 16.říjen 2015, 22:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Kamilko, vůbec mě nenapadlo, že u veta kočičku hned naočkují, vždyť jí máte doma 4 dny a před 2 dny dostala přípravek na odčervení - to je tedy dost nepochopitelné od vetky.

Když jsem psala o návštěvě veteriny, tak z důvodu kontroly oušek a hlavně té nožičky. Ale ne kvůli očkování, to jsem opravdu ani nečekala..

Je mi líto, že je kočičce zle, a držím palce, aby jí brzy bylo zase dobře Idea

Napsala jsem Vám dvě SZ Smile

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 16.říjen 2015, 23:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Případ přechodu na jinou vakcinu po roce řešili na Modrém kocourovi: http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=4149&sid=515c48a1b167df0b739168bc68dea9e6

Na webu OS Toulavé tlapky se píše, že při silné reakci na vakcinu se příště použije přípravek od jiného výrobce. Blíže zde: http://www.toulavetlapky.cz/vakcinace-kocek/

Zde jsou pouze vakcinační schémata: http://www.veterina-tynec.eu/proc-vakcinujeme-jinak/ a doporučení očkovat kočky na vzteklinu.

Na webu Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv jsem našla kompletní příbalový leták k BIOFEL PCH (.DOC soubor po vyhledání názvu léčiva je zde: http://www.uskvbl.cz/cs/registrace-a-schvalovani/registrace-vlp/seznam-vlp/registrovane-vnitrostatnim-postupem-a-mrpdcp?letter=B), Purevax je registrován ve Francii, ale našla jsem k němu uživatelsky přívětivější leták: http://mevet.cz/wp-content/uploads/2014/03/Purevax_nov%C3%A1-bro%C5%BEura-1_2015-n%C3%A1hled.pdf; kde na poslední straně (sekce Booster) řeší, že ano, přeočkování Purevaxem je možné, účinek primovakciny posílí, jak má. Pouze, pokud v okolí kočky "řádí" kočičí rýma způsobená kalcivirem , třeba ještě jedno přeočkování Purevaxem.

Reakci kočičky je vhodné si přesně zaznamenat a nahlásit výskyt nežádoucího účinku po očkování vakcinou BIOFEL PCH na Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv , například ZDE: http://www.uskvbl.cz/cs/krizove-situace. Hlášení může provádět i majitel zvířete, nepotřebuje k tomu veterináře.

Ve čtvrtek se potkám s veterinářkou, a zeptám se jí na to očkování taky.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 17.říjen 2015, 7:27    Předmět: Odpovědět s citátem

xxxKamilka napsal:

Doktorka ještě říkala, že při přeočkování přidávají vzteklinu...ale já si nejsem jistá, jestli ji chceme..co na to říkáte vy? Četla jsem spoustu článků o tom, že u nás vzteklina není, ale v Polsku a Slovensku jo, náhoda je ale blbec,že..Sad Navíc prý občas hrozí nějaké problémy z očkování proti vzteklině. Co na to říkáte? Nechat to venkovní čičině píchnout, když je to kotě a má své první očkování?

Na vzteklinu kočky už neočkuju, protože tady už asi třináct let nebyla zjištěna a taky to není bez rizik, úplně to ale nezavrhuju, záleží na tom, kde bydlíte, například pokud u hranic se státem, kde se to neřeší, tak by se třeba mohla vzteklina zavléci i k nám, protože lišku nějaké hranice nezajímají...
Mluví se o tom, že u nás by se kočka mohla nakazit třeba od netopýrů, ale pokud vím, jedná se o jiný druh viru, nákaza není tak snadná a k tomu na něj ani tohle očkování, používané pro kočky, údajně moc nezabírá...

Ten přechod na jinou vakcínu možný je, jak už tu bylo napsáno, pokud obsahuje to samé, jenom ten Purevax každý vet nebere, protože je dražší a lidi chtějí to levnější, tohle jsem teď zrovna řešila sama, vakcínu je možné - údajně - objednat pouze po deseti kusech a já tu mám 6 nových koťátek, takže 5 mi jich naočkoval zdejší vet a s jedním budu muset jet jinam, kde ji mají...
Na vašem místě bych ale tu druhou dávku Biofelu nedávala, protože před lety, kdy jsem tohle ještě nevěděla, jsem druhou dávku - po poradě s vetem samozřejmě - kočce dala a reakce byla ještě horší, než poprvé, málem bylo po kočce...dneska jsem nedůvěřivá a všechno si desetkrát ověřuju..

xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 17.říjen 2015, 10:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravíme takhle při sobotě,
číča už včera navečer pookřála, než jsem zatopila, chtěla se chviličku projít i venku a zmasakrovala mi záhon se skalničkama, bude to bojovnice Very Happy
Dneska je už úplně čilá, likviduje nám papuče, papká o sto šest a je zas veselá, tak máme všichni radost!

Sice ten blbý stav trval "jen" den, ale opravdu zvážím přeočkování něčím šetrnějším.

Moc Vám všem děkuji za rady a podporu marodovi, pomohlo nám to.

Magda K.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 17.říjen 2015, 11:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem moc ráda, že to dobře dopadlo. před lety jsem měla podobnou zkušenost. Ani jsem nevěděla, že odčervení a očkování lze provézt šetrnějším přípravkem. Proti vzteklině nenechávám očkovat.
Hodně štěstí a už jen hodně radosti s novým členem domácnosti. Very Happy

Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 17.říjen 2015, 19:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě bych zvážila aplikaci Strongholdu. Zatím bych kapičku nedávala, odložila bych to nejméně na dobu dva týdny po přeočkování. Pokud malá má svrab (myslím, že se vetka zmiňovala o podezření?), vytírala bych zatím kočičce ouška klůckem navlhčeným olejíčkem. Pozor - jen prstem, jen opatrně, ne nějakou špejlí.
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 17.říjen 2015, 21:27    Předmět: Odpovědět s citátem

na svrab pomáhá vytírat ouška olivovým olejem. Svrab olivák nemá rád. Tímto neříkám, že olivový olej nahradí stronghold, ale pokud je pouze podezření, tak bych to pro začátek prováděla.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 18.říjen 2015, 23:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Nám na ušní svrab pomohl advokate - jedna kapička za krk a bylo po problému a k tomu jsme byli i odčerveni. Elegantní řešení od veterinářky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 19.říjen 2015, 7:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Advocate je na svrab výborné, ale je to skoro to samé, jako Stronghold, já bych to s očkováním teď taky nemíchala, postup měl být obrácený, napřed pořádně odčervit , odsvrabit a odblešit, počkat pár týdnů a teprve úplně zdravé kotě naočkovat...
Nevím, proč vet tak spěchal, ale už se stalo, teď bych zatím dala taky jenom ten olejíček a pipetu až za pár týdnů po přeočkování...

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 19.říjen 2015, 10:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Advocate zabírá na ušní svrab jako stronghold, ale je šetrnější při odčervení. Strongold se nesmí použít u masivně začervených koťat a dospělých koček, protože toxiny z mrtvých červů by kočku zabily. A u advokate to nehrozí, ten můžete použít i u silně začervených koček.

Naše veterinářka, když jsme u ni byly na vstupní prohlídce, když Felinka byla ještě malé nalezené ko´tátko z nádraží ji dala na ušní svrab advokate, tím ju i šetrně odčervila a za deset dní poté nás pozvala na první očkování. Měsíc poté jsme šli na přeočkování.

Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 19.říjen 2015, 10:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Čeníšku, není to pravda, bohužel. Veterinář mi takhle zabil tříměsíční kočičku a její bratříček to ,,ošetření" přežil jen tak tak. A to nebyli zablešení, varovala jsem ho. Také tvrdil, jak to je bezpečné Sad .
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 19.říjen 2015, 11:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Toxiny z mrtvých červů se tvoří do sedmi dnů od odčervení, proto se také doporučuje vakcinovat kočku mezi 7 - 14 dnem po odčervení, pak je to bezpečné.
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 19.říjen 2015, 18:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Kamilko,
vůbec bych teď neřešila další odčervování. To počká až pak několik týdnů po druhém přeočkování. Je to hodně náročné pro kočičku a musí být mezi tím časové rozestupy. Hlavně to od začátku mělo být řešeno obráceně, jak píše Janako. Ale už to nejde změnit, takže nic...

Před přeočkováním si zavolejte Vašemu panu doktorovi a domluvte si čím kotě přeočkujete, aby byl měl čas se rozhodnout a hlavně aby měl v ordinaci potřebnou vakcínu. Biofelem už ne !!, reakce na něj by mohla být ještě těžší - nenechte se umluvit, to raději jeďte jinam, kde mají jiné vakcíny. Navíc z Biofelu často vznikají sarkomy, bohužel Sad
http://forum.kocky-online.cz/viewtopic.php?t=10455&postdays=0&postorder=asc&start=0

Co se týká případného svrabu v ouškách, není nic jednoduššího, než že pan doktor kočičce na místě lehce odebere na vatičku vzorek mazu z ouška, dá na sklíčko a půjde zkouknout pod mikroskop - během dvou minut budete vědět, zda se skutečně jedná o svrab nebo jenom ušní maz. Pokud nemá kočička svrab, tak proč byste jí kapku dávali? Je to další zbytečná, zatěžující chemie. Kapku si můžete schovat na jaro nebo léto - je i jako prevence proti bleškám..

Všeobecně opatrně s tou kapkou, jde o odčervení a to se nesmí kombinovat s vakcinací. Dáte-li kapku za krk, ta působí v kůži dlouhodobě minimálně měsíc a déle. Takže na očkování by mohla kočička jít až po této době. A jak jsem psala, nemáte ani jistotu, že svrab má. Vet to zjistí, až půjdete na očkování.

Prosím, hlavně si v ordinaci ohlídejte, aby náhodou nechtěl vet rovnou s očkováním dávat ještě i něco proti případnému ušnímu svrabu, kdyby ho zjistil - s tím v žádném případě nedejte souhlas - domluvte se dopředu o všem. Myslím, že jste teď o dost opatrnější Smile

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 20.říjen 2015, 18:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Kamilko,

udělejte jak píše Marcelau. Až budete vakcinovat, Biofel určitě nepoužívejte, jak píše Marcelau vznikají po něm postvakcinační sarkomi. Radši si připlatě za vakcinu od Purevaxu, my ji taky používáme. Vzteklinu očkovat nemusíte, protože řadu let se na území ČR nevyskytuje, ale já ji vakcinuji, protože v okolních státech je a člověk nikdy neví. Tady na kočkách on line jsem se dověděla, že je bezpečná vakcina proti vzteklině Rabie je od purevaxu (distribuje ji společnost MEVET) a hlavně je neadjuventní. Nikdy nepoužívejte adjuventní vakciny, vznikají z nich postvakcinační sarkomy jako třeba Biofel je adjuventní vakcinou.

Jinak vždy nejdřív odčervujte a potom vakcinujte.

Pro kočičky chodící ven platí interval odčervení jednou za čtvrt roku a pro kočičky žijící v bytě platí interval odčervení dvakrát do roka po půl roce. Můžete také nechat udělat koprologické vyšetření trusu kočičky a na základě toho se rozhodnout zda budete kočičku odčervovat nebo ne. My odčervujeme pravidelně, protože moje kočička je velký milovník venku a radši než bych ryskovala, že jednou budou výsledky koprologického vyšetření pozitivní a pak ji složitě odčervovala, odčervuji pravidelně.

Já se teď budu trochu rozcházet s názorem Marcely, protože mám jinou zkušenost, vždy odčervuji tabletkami - působí obvykle 14 dní i pepetkou - působí obvykle 30 dní (přípravky střídám, aby si parazité na ně nemohli vytvořit rezistenci) a mezi 7 - 14 dnem po odčervení jdu na očkování (aspoň tak jsem to četla, hodně si čtu). Letos jsem odčervovala advokátem (působí měsíc) a 14 dní po odčervení jsme šli na očkování a Felince nic nebylo, dobře to snáší. Po očkování si hrála a normálně jedla.
Je hravá, srst má lesklou, velký apetit, mazlivá. Jsou ji čtyři roky, prospívá, žádné léky neužívá.

Ale udějete jak píše Marcelau, opatrnosti není nikdy na zbyt, budete aspoň klidnější.
Ta veterinářka, která vám navakcinovala kočičku aniž by byla odčervena udělala základní chybu a možná proto kočičce nebylo dobře. Porozmýšlete o jiném veterináři.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak jsme se našli Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3
Přejdi na: