KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Tak máme taky dalšího člena domácnosti
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak jsme se našli
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 12.říjen 2015, 21:29    Předmět: Tak máme taky dalšího člena domácnosti Odpovědět s citátem

Ahoj, ráda se s vámi podělím o fajn zprávu.
Už čtyři roky máme doma peřinového kocoura, který je pánem domácnosti Smile
Tento pátek se ale v naší vesnici u popelnic od obchodu objevilo malé asi 3měsíční kotátko, které mnoukalo na všechny kolemjdoucí, žebralo o jídlo a pohlazení, každý ho jenom zaháněl. Shodli jsme se na tom, že ho nějaký (píp...) vyhodil z auta s tím, že si ho třeba někdo vezme...
A protože jsou silně kočkomilní i mí rodiče, tak si kotátka samozřejmě všimli.
Čekali jsme do neděle, jestli se náhodou někomu nezatoulalo a nevrátilo se domů. Ale i v sobotu a v neděli bylo pořád zalezlé pod kontejnery, navíc mělo nad pravou nožkou bud hryzanec od psa nebo dostalo od nějakého "člověka"...
A tak jsme se rozhodli, že si kocourka vezmeme k domku se zahradou jako venkovní číču.
Akce proběhla úspěšně, malý byl tak hladový, že nám do přepravky hupsnul sám a začal se ládovat. Vůbec nevěděl jestli má první vrnět nebo se cpát Laughing
Včerejší noc strávil v kotelně, vyčlenili jsme mu od našeho kocoura mističky, pelech a jednu plyšovou myšku, se kterou dováděl asi celou noc Smile
Nacpal si pěkně bříško masem, nechal se podrbat za ušima a pak zase pokračoval ve hře.
Dnes se už proháněl u domku, poznával a sžíval se s okolím, a co víc, naše babička z vedlejšího domu už má pro něj nachystaný pelíšek u kamen, kdyby přišel někdy k ní na návštěvu Smile
Dnešní noc tráví ještě zas v kotelně, at se pořádně zregeneruje a odpočine si, ale od zítřka už bude plnohodnotnou venkovní šelmou:-) Btw.pelíšky vycpané senem na spinkání v kůlně jsou samozřejmostíSmile

Protože je černobílý a vypadá stejně jako ten z reklamy na kočičí krmivo, říkáme mu Felix Smile
Je nádherný, když spokojeně vrní a člověk vidí, že je mu nabaštěnému a tam, kde ho mají rádi, dobře Wink

Přeju si, aby tohle štěstí mělo víc toulavých nebo odhozených a najednou "nepotřebných" koček...my jsme taky původně už další kočku nechtěli, ale má člověk to srdce nechat ji tam takhle opuštěnou....? Rolling Eyes
Už tedˇ je to vděčný mazel a myslím, že nám tu bude spolu všem moc dobře Twisted Evil

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 13.říjen 2015, 0:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Kamilko, byli jste s malým u veta na ošetření oušek, odčervení Banminth pastou a hlavně kvůli zraněné nožičce? Může se mu do té rány dostat infekce a v tak malinkém tělíčku se pak rychle rozšíří.. Možná potřebuje antibiotika.

Jinak tedy mě přijde, že je malý na to, aby byl sám venku. Navíc přes noc jsou mrazy. Takové tříměsíční kotě váží asi půl kila?? Možná ani ne, když byl chudinka hladový u kontejneru... Potřebuje posílit, kvalitní krmení a teplo.

Prosím, nemohli byste si ho vzít domů k Vašemu kocourkovi? Nebo babička k sobě? On je ještě miminko, nejspíše ho někdo vyhodil ven rovnou od jeho maminky.

Je hezké, že jste se malého kocourka ujali, ale abych se přiznala, tak jsem čekala nějaké lepší završení - vlastně se pro něj nic moc nezmění. Co to je být od zítřka plnohodnotnou venkovní šelmou? Bude vydaný napospas všem možným nebezpečím - psům, autům, mrazu, zlým lidem. Bude muset lovit, aby se uživil? Za noc se nezregeneruje z toho nedostatku stravy. A jak s jeho bolavou nožkou?
Sami jste viděli, jak sám venku mňoukal a hledal pohlazení... bude lítat po silnici - to nemůže dopadnout dobře.
Mně spíše přijde, že je to smutné, on je teď spokojený v teple a že se v klidu vyspí, vrní, hraje si s hračkou... a od zítřka bude zase na ulici Sad

Venkovní kočky se v průměru dožívají dvou let.

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 13.říjen 2015, 10:39    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Ste velmi dobrá,že ste sa maličkého ujali,lebo určite by zimu sám neprežil.Tieto nájdené a prichýlené mačiatka sú úžasne prispôsobivé a múdre a v mnohom prevyšujú bytových povalačov.U nás je to 4 najdúškovia a jeden modrák gaučák a milujem ich rovnako.Posledný do našej domácnosti prišiel Jony.Manžel nechcel dovolit aby bol vo vnútri.Mal pri dverách dvojposchodovú zateplenú búdičku s flašom a vankúšikom obtiahnutú obalmi z nepremokavej látky.Bol na poschodí a Fifi na prízemí Dostával všetky dobroty ako ostatní a doobeda ,ked bol manžel v práci kotúlal so Smudli kulodráhu v obývaku, po karanténe a veterinárnej prehliadke,odčervení a očkovaní.Vôbec mu nezaškodilo vonkajšie prostredie,je zo všetkých najodvážnejší a najhravejší.Získal si manžela a ten povolil takže je domáci.Včera v zime a fujavici radostne vybehol a asi hodinu naháňal lísty padajúce zo stromov aby potom mohol zalahnút vo svojom peliešku na parapete a spat do deviatej ráno.Hoci bude váš Felixík vonku prajem mu všetko dobré a verím,že nájde cestu ako náš Jony.
xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 13.říjen 2015, 19:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro Marcelaul:
S kotětem jsme nebyli na veterině, ale byla jsem tam dnes pro odčervovací pastu pro kotˇata. Nohu má v pořádku a to zranění je už staršího data, tak jak jsem to napsala to vypadalo, že je to čerstvé, ale je to už zahojené a dorůstají tam chloupky, kdyby s nožkou něco měl, kulhal nebo si nehrál a nelítal, určitě s ním zajedeme, ale vypadá fakt v pořádku, snažím se ho sledovat...
Co se týká toho krmení a změny pro něho- vodu a krmení má k dispozici celý den, má kotěcí granule, maso a sehnala jsem vitamíny pro kotata. Vážně se snažím, aby se dobře najedl. Tak si myslím, že je to určitě lepší než u toho kontejneru Sad
A co se týká toho, že z něj bude venkovní kočka - tak přes noc bude ještě u nás v kotelně bývat a přes den bude bývat venku. Ale jelikož má babička taky ráda kočeny, tak má ode dneška neomezený vstup k ní do kuchyně, kde chrněl půl dne, i tam má misku s vodou a kotěcími granulemi. Babička má slepice a zahrádku a skoro neustále přebíhá ven a domů, tak je s kotíkem pořád v kontaktu.

Nevíme přesně, jak je starý, ty tři měsíce mu tak tipujeme, ale doufám, že když má takhle možnost být přes noc v kotelně a přes den doma, tak bude v pořádku a nic se nestane.
Bydlíme v trošku odlehlejší části vesnice, takže tu aut moc nejezdí.

Taky bych byla nerada, aby se mu něco stalo, ale doma už neprojde, aby byl vevnitř další kocour, navíc je už malý zvyklý venku a celý den být doma zavřený nechtěl.

Mrzí mě, že působím skoro jako trýznitel malých kotˇat, chtěla jsem se spíš podělit o radost z toho, že jsme pomohli kotěti, kterému bylo ouvej Sad

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 13.říjen 2015, 20:10    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Kamilka,myslím si ,že to Marcelau prehnala,mrzí ma ,že miesto uznania vás znechutila.99 percent z nás kočkomilov je štastných,že dalšie opustené bezbranné mačiatko našlo domov,nebude trpiet hladom a bude o neho postarané.Co sa týka Marcelau,nečítala som o žiadnom zachránenom mačiatku ,ktorému by ponúkla domov v poslednej dobe.
xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 13.říjen 2015, 20:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro Evelinas:
Ne, to přece není o žádném "uznání", to vůbec ne. Vzali jsme si ho, protože nám ho bylo líto a chceme, aby se měl dobře, když dotedˇ toho štěstí asi moc neměl.
A Marcelaul má pravdu v tom, že je ještě docela malé a nechávat ho přes noc venku není úplně ok. Takže jsme se rozhodli, že bude noci ještě trávit u kotelny a přes den bude střídavě venku a u babičky doma, takže to vlastně vnukla ona, že bude noci trávit doma.
No a nakonec vlastně možná i k tomu veterinářovi, pro "sichr" s ním zajedem Smile
Kotík je skvělý, nabaštil se, zamordoval plyšáka a už pochrupává.

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 13.říjen 2015, 21:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Kamilko,
jsem ráda, že jste pochopila můj příspěvek tak, jak jsem ho myslela.
Zajímavé na tom je, že když jsme dnes přišli s přítelem domů a jak už jsme si přečetli Vaše upřesnění péče a podmínek pro kocourka, tak přítel říkal, že možná i něčím jsem trošku ovlivnila ... no, přesně jak jste to teď napsala Vy Smile Moc Vám děkuji za Vaši upřímnost, to by každý tak nepřijal a nenapsal.. Normálně mě to až dojalo Wink

Pro Evelinas /jen pro upřesnění/:
Máme doma 6 zachráněných kočiček, včetně siamky s PP, která přišla o domov. Kočičky jsou jen domácí, bydlíme v paneláku - mám je všechny v albu. Dvěma dalším z venku jsem našla domov a jedné z nich už 5 let kupujeme veškeré krmení a stelivo, protože jsme to tak její paničce slíbili, když ona si to nemůže dovolit.
A pomáhám i dalším a dokonce i pejskovi jsme loni v říjnu zachránili život, když už měl vet v ruce poslední injekci, a to doslova!, protože majitelka neměla 5 tisíc na operaci, tak jsme řekli, že operaci zaplatíme my. Jednalo se o fenku kavalír charles španěl, kterou pokousal cizí pes. Paní jsme viděli ten den poprvé, potkali jsme se v čekárně u veta. My jsme odcházeli se siamkou domů a ona šla do ordinace. Bylo kolem 9. večer. Slyšeli jsme, jak vet říká, že se nedá nic jiného dělat, když nemůže zaplatit - ona se loučila s pejskem, držela ho v náručí, plakala a prý si v duchu přála: ať se něco stane, panebože, ať se stane zázrak, prosím!! ... no a v tom jsem zaklepala na dveře a volala jsem na veta, že to zaplatíme my, aby to uslyšel i přes zavřené dveře - opravdu to byl hotový zázrak !! První můj pohled byl na pejska, jestli dýchá, ležel už na stole. Pejsek byl při vědomí, klidný, podíval se na mne. Byl a je to krásný pocit zachránit život.
Před týdnem jsme tomu pejskovi koupili 13 kg pytel granulí. Občas Betynce něco takhle koupíme, jsme vlastně tak trošku i my páníčkové Smile
Neznamená, že když o všem zde nepíšu, že se nestarám.

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 14.říjen 2015, 8:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja som len chcela povedat že každý pomáha podla svojich možností a nie ka ždý si môže hned mačičku priviest domov,aj ked jej poskytne všetko ostatné.Mám známu ktorá napriek svojmu zdravotnému stavu neustále zachraňuje mačičky stará sa o nich ,krmí ošetruje ,hladá im domov a napriek tomu ich nemôže vziat domov.Má ich na zahrádke zabezpečené,majú zateplený domov.Je vela takých ,čo pre zvieratá neurobia nič,potom tí ,čo urobia čo môžu a tí, pre ktorých je pomoc zvieratám ich poslanie a urobia preto aj nemožné.
xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 15.říjen 2015, 19:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak přidávám nové info ke stavu koťátka. Dnes jsme vzali malé na veterinu, zjistilo se, že je to holka Twisted Evil
Jsme naočkovaní, dostali jsme Stronghold proti vnějším a vnitřním parazitům, protože měla náběh snad na svrab v oušku, nožku a hryzanec od hafíka máme v pořádku, pěkně zahojený, číča zdravá jak buk, stará je prý 4-5měsíců.
Mám z toho radost a díky, že jste mě popíchli k té veterině Wink
Jsem klidnější a vím, že je malá v pořádku.
Baštíme hovězí a děsně nám šmakuje Smile

xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 16.říjen 2015, 10:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Potřebovala bych poradit prosím...malá byla včera večer po očkování úplně v pohodě, žrala, hrála si, lítala.
Dneska ráno když jsem za ní do kotelny přišla, tak mě nevítala klasickým způsobem, ale ležela v pelíšku rozespalá, bez nějaké větší chutě vstávat.
Celou noc má vodu a granule, ty byly maličko ujezené, ale když jsem jí dala konzervu (obyčejně se na ni vrhne jak lev a spořádá ji celou, a to i když předtím ukřupne granulek), tak jsem jí musela chvilku přemlouvat, aby si vzala, stejně ji ale nesežrala celou a s takovou vervou jak obvykle.
Nechce si hrát, je taková jako "zblbnutá", na klín vyskočí ale trošku s obtíží, jakoby jí ta nožka, nad kterou dostala injekci trošku bolela a měla ji oslabenou - je to možné?
Navíc když jí vezmu do náruče pod přední packy, tak mnoukla, jakoby jí to bolelo (bříško) ?..předtím to nikdy neudělala Sad
jsem z toho hodně zmatená a smutná, protože byla před tou veterinou úplně v pohodě, ale včera po té veterině a očkování...večer nic a ráno tohle...
Nechám jí doma pořádně se prospat, protože očividně chce odpočívat.

Ale mohli byste mě prosím někdo uklidnit, jestli je to normální? Během noci si myslím, že se nemohla nijak poranit, bude to nejspíš tím očkováním - je to možné??? Na kotíkovi mi hodně záleží a docela se bojím, aby byla v pořádku..
Dostala Biofel PCH (panleukopenie, herpesviroza, kalciviroza), přeočkování máme za 3-4 týdny. Na ty ouška dostala Stronghold, ale mám jí to dát až po neděli, protože tohle úterý jsem ji odčervovala Flubenolem, který jsem dostala z jiné veteriny.

Děkuji za nápady, čím by ta náhlá změna nálady, zdravotního stavu a chuti do života mohla být Sad

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 16.říjen 2015, 10:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Bude to nejspíše reakce po očkování, bohužel zvláště Biofel je z těch vakcín snad nejhorší...
Koťátko může být bolavé až 5 dní, může mít i teplotu, mělo by se to ale srovnat...
Podle mého názoru to vet zbytečně uspěchal, mezi odčervením a očkováním by mělo proběhnout minimálně 14 dní, taky je lepší počkat, jestli koťátko opravdu vydrží zdravé, mohlo být už nastydlé a viróza teprve může propuknout a nemocné kotě se očkovat nesmí...
Takže to nebylo moc dobré hned očkovat, ale to není Vaše chyba, jak to můžete vědět...
Nejlepší zkušenosti, co se týče vakcín, mám s Purevaxem, tam jsem opravdu nikdy zatím nezaznamenala nějakou reakci, koťátka bývají úplně v pohodě...
Tak zatím nechte koťátko v teple, předkládejte dobrůtky, ať alespoň něco spapá, pokud je to jenom reakce na to očkování, tak bude za pár dní v pořádku...

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 16.říjen 2015, 10:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Kamilko, zdravím Vás,

je možné, že kočička má silnější reakci na očkování (malátnost, snížený apetit, snížená aktivita) a bude "zvadlá" tak den-nanejvýš dva. Pokud by se její stav zhoršoval , kontaktujte veterináře, případně ji tam opět vezměte (podle situace).
Prosím, aby nedošlo k nepochopení, nejde o alergickou reakci, její tělo vytváří protilátky proti očkovací látce, a z toho mohou být popsané stavy.

Každopádně, pokud se objeví horečka, zvracení, odmítání potravy a vody, apatie (netečnost), navštivte okamžitě veterinu!

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 16.říjen 2015, 10:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Jano, díky za upřesnění. My očkujeme jen Mérial vakcinami (Purevax, Rabisin), s Biofelem nemám zkušenost, jen vím, že je levnější o pár korun.

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 16.říjen 2015, 11:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky...no já jsem vetce říkala, že je to nalezenec a je u nás teprv pár dní. Ale jevil se jí v pořádku,tak říkala, že bude dobré ji naočkovat...no a co se týká výběru očkovací látky...vůbec mi nedala na výběr a neptala se...
No a ještě mám dotaz, když je ted naočkovaná tím Biofelem a snáší to blbě, tak přeočkovat se musí ale zase tím samým Biofelem,že?? Nešlo by, aby se jí dalo něco citlivějšího,aby to tak těžce nenesla, to je nesmysl, že.
Jinak to nebyl náš veterinář, ke kterému chodíme s bytovým kocourem, měl včera za sebe v ordinaci náhradnici.
Doktorka ještě říkala, že při přeočkování přidávají vzteklinu...ale já si nejsem jistá, jestli ji chceme..co na to říkáte vy? Četla jsem spoustu článků o tom, že u nás vzteklina není, ale v Polsku a Slovensku jo, náhoda je ale blbec,že..Sad Navíc prý občas hrozí nějaké problémy z očkování proti vzteklině. Co na to říkáte? Nechat to venkovní čičině píchnout, když je to kotě a má své první očkování?

Malá určitě zůstává doma, snažím se jí vykrmovat, ale nemá zatím moc chut. Co zblajzne stopro, tak je neslazená Tatra ředěná troškou vody, tak vím, že aspon tekutin má dostatek...

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 16.říjen 2015, 12:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzteklinu nyní ne a už vůbec ne s druhým očkováním. Vzteklinová vakcina by měla být podána samostatně, a v řádném odstupu od jiných očkování (min. 2 týdny, lépe měsíc) a od odčervení (rovněž min. 2 týdny).

Osobně doporučuji Mérial Purevax (na kočičí nemoci) a Mérial Rabisin na vzteklinu, pokud ji budete očkovat.

Já kočky očkovala, protože s nimi cestuji do zahraničí.

Nechci tvrdit něco čím si nejsem jistá, ale při špatné reakci na konkrétní vakcínu se druhé očkování může udělat jiným přípravkem. Ale to jsou zde na to povolanější a zkušenější, ať to potvrdí.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak jsme se našli Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3
Přejdi na: