KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Britka modá nebo lila
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jaké plemeno je pro mne vhodné?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daniela Vránová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 14.prosinec 2010, 13:55    Předmět: Britka modá nebo lila Odpovědět s citátem

Můžu se prosím vás zeptat někoho, kdo o tom ví víc jak já, jaký je rozdíl mezi britskou kočičkou modrou a britskou kočičkou lilou? jestli v tom nějaký rozdíl je, že. a ještě se chci zeptat, zda je možné, že 3 měsíční kocourek už má žlutý povlak na zadních zoubkách Sad jimmi to nemá, tak by mě to zajímalo, a jestli se to dá zlikvidovat tím, že mu začnu dávat aspoň jednou denně granule ORAL, je jedno od jaké značky.

Olivérek-mourovatý devítiletý chlapík
Mourínek-miláček,na kterého nikdy nezapomeneme
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yuuri.x
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 14.prosinec 2010, 15:03    Předmět: Odpovědět s citátem

lila je o něco světlejší než klasická modrá, ale jinak je to to samé plemeno. Kocourkovi bych možná zkusila zoubky vyčistit, ale ve 3 měsících má ještě mléčné zoubky a ty mu za chvíli vypadají...sledovala bych dásně, aby tam neměl nějaký zánět. Ty oral granule by mu mohly pomoci, nebo ještě prodávají speciální kočičí "bonbonky" na zuby

Franta (* červenec 2011) - lesní nalezenec Smile
www.santakocici.cz
Daniela Vránová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 14.prosinec 2010, 15:30    Předmět: Odpovědět s citátem

a je ta lila větší než modrá? protože já chtěla modrou a manžel mi pořídil lilu a překvapila mě u takového koťátka velikost. musím mu ještě pokouknout na ty dásna Rolling Eyes

alenkaP
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 14.prosinec 2010, 15:44    Předmět: Odpovědět s citátem

je jedno jestli je modrá nebo lila, velikost na barvě nezáleží Smile , britky jsou větší než většina plemen kočiček - zvlášť kocouř vám pravděpodobně vyroste pořádně Smile moje briťulka má momentálně skoro šešt kilo na zimu Smile je to medvídek Smile

Daniela Vránová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 14.prosinec 2010, 15:48    Předmět: Odpovědět s citátem

No on "malý" má totiž 3 kg něco. já jsem ho nekupovala, nebyla jsem u toho chovatele, tak nemužu posoudit, ale manžel říkal, že jeho otec má 10 kg a matka 8 kg. tak asi je to normální Rolling Eyes Jimmi má zoubky vyměněné a to má 4 měsíce a týden, nikdy neměl žádný povlak a z papulky nic nikdy nebylo cítit-ale Charles má žluté zoubky, nevím, jestli je má ještě mléčné a páchne mu z papulky jako starému kocourovi... Evil or Very Mad tak snad něco nepřenese na Jimmínka.

katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 14.prosinec 2010, 15:57    Předmět: Odpovědět s citátem

To bude krmením, kdoví co mu dávali. Totiž ten zápach. Krmte ho jako Jimmínka a mělo by to zmizet. O zubech nic nevím, ale na povlak by měly pomoct granule.

Daniela Vránová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 14.prosinec 2010, 16:06    Předmět: Odpovědět s citátem

No takže mu budu dávat to co Jimmínkovi a budu doufát, že se to spraví ( dávali mu syrové, po nás to chtěli taky, ale já se syrového štítím, je mi z něj na zvracení), tak mám plnou ledničku konzerv Smile a plný šuplík různých granulí Wink

miusiatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 14.prosinec 2010, 16:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Daniela Vránová napsal:
No takže mu budu dávat to co Jimmínkovi a budu doufát, že se to spraví ( dávali mu syrové, po nás to chtěli taky, ale já se syrového štítím, je mi z něj na zvracení), tak mám plnou ledničku konzerv Smile a plný šuplík různých granulí Wink

Praveze vacsi kus suroveho masa je na odstranenie povlaku a ciastocne aj kamena uplne naj.
Raz za cas dam nepokrajany kus aj mojim mackam (kocur vecny zubny kamen) a vzdy sa im na isty cas krasne vycistia

Ľudia, ktorí nenávidia mačky, sa v ďalšom živote narodia ako myši.

http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniela Vránová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 15.prosinec 2010, 2:43    Předmět: Odpovědět s citátem

To můžu taky zkusit, jenomže mně jde i o to, že mu strašně páchne z papulky a to je ještě kočičí miminko. a navíc má žluté povlaky na zadních zubech i dásnech...a to se chovatel zapřísahal, že krmí jen masem syrovým a granulema...tak z čeho se to koťátku dělá? u nás dostává konzervy a granulky Oral 1xdenně a kotěcí granulky RC kitten 36 po celý den, když má chuť.

Alena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 15.prosinec 2010, 6:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Chovu britských koček se věnuji už 15 let. Britská kočka je jedno plemeno, ale lidé obvykle znají jen britskou modrou a myslí si že pokud má jinou barvu je to jiné plemeno. Přitom je naprosto normální že jsou různé barvy koťátek v jednom vrhu - zrovna teď mám pět koťat a každé má jinou barvu - je mezi nimi i jeden modrý kocourek. Moje kočky jsou želvovinové a při správné volbě kocourů po nich mohu odchovat v jednom vrhu několik desítek různých barevných variet (samozřejmě jen teoreticky, mohu mít jen tolik barev kolik je koťátek). Celkově jsou jich stovky, i když některé z nich existují pouze teoreticky a nikdo je zatím neodchoval. Pro laika může dokonce být obtížné od sebe některé barvy odlišit. Vždyť pokud je na výstavě špatné světlo tak ani já nedokážu poznat jestli je kočka světle modrá nebo má tmavší odstín lilové. Britská kočka může v dospělosti vážit od 3 do 8 kg, kocour od 4 do 12 kg a na barvě přitom moc nezáleží. Pravdou ale je že např. střibřité britky bývají poněkud drobnější než plnobarevné, ale je to spíš o chovných liniích než o barvě. Co se týká krmení tak konzervičku bych koťátku ve vývinu určitě dávala častěji než jednou denně, ideální by bylo krmit aspoň občas i masem - může být i vařené, ale syrové by bylo lepší. Granulky Oral Care jsou fajn, ale moje kočky po nich častěji zvrací a tak bych u koťátka byla opatrnější. Žlutý povlak na zubech není nic neobvyklého, žádné zvíře nemá zoubky jako perličky. To že kotěti páchne z úst nebo že při přechodu z kojení na pevnou stravu je jeho stolice cítit poněkud jinak a obvykle i víc než u dospělé kočky je také přirozené. Je to způsobeno tím, že ještě nemá vytvořenou přirozenou střevní mikroflóru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniela Vránová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 15.prosinec 2010, 12:54    Předmět: Odpovědět s citátem

děkuji za osvětlení, opravdu jako laik o těchto kočičkách jen vím, že jsou krásné Smile ale stejně tak jsou krásné všechny ostatní plemena Wink jen jsem se ještě chtěla zeptat, tady na foru čtu, že jsou britky plaché, náš kocourek se otrkal velmi rychle a je z něj větší mazel než domorodec Jimmi. plance se pod nohama, vrní, furt se chce nechat chovat Very Happy tak máme zasej výjimku potvrzující pravidlo ? konzervičku mají pořád v mističkách, jak spapají, doplňuju další, krmím Shiny cat, Bozita, Animonda carny a občas Hill's. Jinak milují obá dvá kapsičky Miamor, Shiny cat, Animonda rafiné. Doplňuju to kapsičkama Iams a Hill's. A Jimmi má rád granule oral od Rc, nikdy po nich špatný nebyl, ale má to spíše jako hračku a taky na to tak učí Charlího... Very Happy ještě jednou děkuji všem za reakce, kocourek nebyl nejlevnější a tak bych nerada, aby byl nemocný nebo se mu něco stalo, zvlášť, když jsou s Jimmim nerozlučná dvojka. poslala bych fotku sem, ale nevím, jak to do článku odstat.

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 15.prosinec 2010, 14:30    Předmět: Odpovědět s citátem

V popisu barvy je někdy potíž a laik leckdy nerozezná rozdíl mezi dvěma specifickými vybarveními s "podivným" názvem jako je lila, modrá apod. Mám liliovou orientálku a když se mě na její barvu ptá nechovatel, jednoduše řeknu, že je to ŠEDÁ kočka:-)

Jinak pokud jde konkrétně o lila, dá se to spolehlivě poznat podle nosu a polštářků na tlapkách. U modré kočky jsou čistě šedé, u liliové jakoby špinavě růžové (šedo-růžové).

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alyx
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 15.prosinec 2010, 14:49    Předmět: Odpovědět s citátem

No, já si spíš myslím, že pokud mu smrdí z tlamičky, tak to bude spíš těma zoubkama než střevní nerovnováhou. Když začalo Vigovi smrdět z tlamky v roce a půl, tak se veterinářka zhrozila jaký má plak, oškrabala mu ho a dostal zubní pastu Orozyme. Ta se namaže na zoubky 1x denně (případně ji může kočík slízat, protože dobře chutná). Za pár dnů používání mu z tlamky už nezavánělo.
alenkaP
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 15.prosinec 2010, 15:21    Předmět: Odpovědět s citátem

tak nevím jak ostatní britky ale moje Hermouška plachá není - spíš občas odtažitá, mazlíme se jen když chce ona, chováme se když chce ona Smile ale jinak zbožňuje návštěvy a neustále se předvádí, když jsme musili na pár dní odjet a ještě jsme neměli druhou kočandu takže jsme jí nechtěli nechat samoutnou doma, tak jela s námi a změnu snášela víc jak dobře - prostě se všude chová jak doma, hlavně okamžitě pozdná jaké křeslo/sedačku zabrat aby co nejvíc překážela Smile ale musím říct že z tlaminky jí taky občas zavání, pokud nemáme velké granulky tak je jen polyká a pak se jí dělá plak...

Alena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 15.prosinec 2010, 17:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nevím kdo vám řekl že jsou britky plaché, moje kočky jsou až na jednu vyjímku vyloženě "oprsklé" a nechají se omuchlávat i od úplně cizích lidí kteří se třeba přijdou podívat na koťátka. Přitom jim zkontrolují tašky. To by mohla potvrdit i Blanka B která je několik dní chodila krmit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jaké plemeno je pro mne vhodné? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: