KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Vyrazeny spicak

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 28.červenec 2014, 10:56    Předmět: Vyrazeny spicak Odpovědět s citátem

Kocourka mame pres leto na venkove a obcas se sepere - skrabance, vytrhane chlupy... To vydezinfikuju a v podstate neresim. Ale dnes jsem zjistila, ze mu chybi dolni spicak, zrejme mu ho vyrazili, protoze zoubky jsme byli osetrovat na jare a po zakroku byly v poradku. Ale k dotazu, bude ho to nejak omezovat, popripade nemela bych upravit stravu, vyradit granule... Rezaky uz bohuzl nemel, kdyz jsme se ho ujali, ale to mu nijak nevadilo. Tak pokud s tim nekdo ma zkusenosti, diky za odpoved:-)
Daniela

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 28.červenec 2014, 21:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud kocourka krmíte a není odkázaný jenom na lov, tak mu chybějící zoubky vůbec nevadí...
Některé moje kočky nemají zuby vůbec a žerou úplně všechno, jenom jim to musím drobněji nakrájet a granulky kupuju drobnější, aby je mohly polykat celé a nemusely je kousat... Smile

TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 29.červenec 2014, 20:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Špičáky kočka nepoužívá ke kousání potravy, ale k jejímu získávání (lov) či při rvačkách s jinými kočkami či jinými zvířaty.

Takže je poněkud znevýhodněn v boji, ale to je tak všechno.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 29.červenec 2014, 20:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Mnohé kočky, které jsem krmil, polykaly granule bez kousání. Zvláště Micinka, kterou teď mám doma. (Chybí jí jeden špičák a možná i některé další zuby, nemám odvahu to zkoumat.)
A pozor, granule má ráda ty velké, normální. Malé nechce.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: