KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

ledvonva dieta/oblickova dieta - ake granule/konzervy

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
suuzi
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 26.březen 2014, 20:51    Předmět: ledvonva dieta/oblickova dieta - ake granule/konzervy Odpovědět s citátem

ahojte,

prosim poradte mi.
mainskemu kocurovi nam veterinrka odporucila nizkobielkovinovu dietu - koli zlym oblickovym parametrom, 3x ich mal zle, ani ipkitine nepomohlo.

poradte mi prosim nejake kvalitne granule/konzervy RENAL - na oblickove problemy. vobec nemam prehlad, doteraz som BARFovala.

dakujem
zuzana

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lísinka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 26.březen 2014, 21:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Ledvinové diety-granule,kapsičky a paštiky vyrábí Hill's jako dietu k/d a Royal Canin pod názvem RENAL.
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 26.březen 2014, 22:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Těch značek je několik, ale bohužel dopředu se to říct nedá, která zrovna bude chutnat Vašemu kocourkovi...
U nás asi nejvíce kočiček preferuje RC special -

http://www.rajkrmiv.cz/pece-o-ledviny-mocove-cesty-kocky/royal-canin-vd-feline-renal-special-2kg

a taky kapsičky mají nejraději od RC...

Časem to ale chce obměnu, tak na druhém místě u nás Hills, potom asi Trovet, na Eukanubu se moc nadšeně netváří, ale jak říkám, může to být u každé kočičky jiné...

TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 26.březen 2014, 22:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Hill's k/d
Royal Canin Renal a Renal special
Eukanuba VD Renal Formula
Purina VD NF renal failure
Vet life cat renal

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 26.březen 2014, 22:28    Předmět: Odpovědět s citátem

A souhlasím s Janako, nejoblíbenější se jeví Royal Canin Renal special.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Inoušek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 27.březen 2014, 16:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen bych ještě dodala, že na veterině by Vám mohli poskytnout vzorečky diet, aspon u nás to tak dělají. Držím palce...

Cico Ciciak
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: ne 15.červen 2014, 9:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Poradím vám, ale bude to znieť neokróchane. Prejdite na surovú stravu a zahodte všetky konzervy a granule! Mačka je mäsožravec a potrebuje stravu s vysokým obsahom bielkovín. Kto to videl, aby mačka jedla potravu bez bielkovín a najlepšie s obilninami a uhľohydrátmi všakže páni veti? By som hnal každého, čo by mi to poradil. Ak má vaša mačka zničené ľadviny z nekvalitného priemyseľhého žrádla a dajú sa ešte zachrániť, tak si myslím že iba cez surovú stravu. Ak má vaša mačka nejaké genetické dispozície na zlyhanie ľadvín, tak si myslím, že lepšie to už nebude.

Taká klasická kostra jedálnička mojej mačky pozostáva napríklad z 2-3 dni premrazených surových kuracích pŕs. Nebojte sa salmonely. Síce ju mrazenie nezničí, ale mäsožravec si s ňou poradí. Aj človek si s miernou nákazou salmonely poradí. Ďalej 2-3 dni premrazené surové čistejšie hovädzie, sem tam 2-3 dni premrazené surové bravčové. Nebojte sa pseudobesnoty, u nás sa nevyskytla už veľmi dlho a čo viem, tak má pomaly 100% mortalitu u prasiat, takže je takmer vylúčené, aby sa dostalo kontaminované bravčové až k vám na stôl pri dnešných kontrolách. Skôr mačka zomrie na otravu priemyselným žrádlom, než na pseudobesnotu. Ďalej podávam 1-2x týždenne 2-3 dni premrazené surové kuracie krídla, krky alebo kuracie trupy, nie veľké duté kosti ako stehno. Takéto kosti sa zvyknú štiepiť a sú ostré ako ostne a je to nebezpečné a mačka si zbytočne iba ničí chrup. 1-2x týždenne 2-3 dni premrazená kuracia pečienka, môže byť aj kurací mix (žalúdky, srdcia, pečeň). S vnútornosťami a kosťami to zase netreba moc preháňať. Mačka je hlavne mäsožravec. Vnútornosti sú moc bohaté na vitamín A, takže by tam zbytočne hrozilo predávkovanie. 1x týždenne vaječný žĺtok pomiešaný s kuracím na drobno. Ako bonus občas podávam aj menej obvyklejšie mäso, keď sa mi ho podarí zohnať ako morka, jahňacina, zajačina, ryby. Samozrejme už ako malej som jej dopriaľ aj nejaké "hriechy" ako sterilizovaná kukurica, tvaroch, biely jogurt, smotana, syr a olivy, po ktorých sa ide vždy zadrhnúť, ale len občas, tak 1-2x do týždňa, keď ešte jedla viac než 2x denne. Moja 6 ročná mačka bola iba raz vážne nemocná a to iba nedávno, čo moji rodičia v poslednej dobe začali často kŕmiť aj lacnými granulami a kapsičkami, vitamínovými pastami a tyčinkami a inými ľudskými blbosťami, lebo som nemal toľko času dozerať na to ako predtým a nebýval som tak často doma. Pred týmto obdobím nebola nikdy vážne nemocná.

No a zelenina? Mačka neje zeleninu. Pre istotu jej sem tam dávam multivitamínovú pastu od Gimpet alebo vitamínové tyčinky od Vitakraft a má aj nasypané granule Acana po celý deň v miske, keď sme v robote, ale iba máličko. Maximálne čo moja mačka zje, je kukurica v sladkoslanom náleve a olivy v náleve. Po tých sa ide zadrhnúť...

Veľa šťastia.

TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 15.červen 2014, 9:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Cico Ciciak napsal:
Poradím vám, ale bude to znieť neokróchane. Prejdite na surovú stravu a zahodte všetky konzervy a granule! Mačka je mäsožravec a potrebuje stravu s vysokým obsahom bielkovín. Kto to videl, aby mačka jedla potravu bez bielkovín a najlepšie s obilninami a uhľohydrátmi všakže páni veti? By som hnal každého, čo by mi to poradil. Ak má vaša mačka zničené ľadviny z nekvalitného priemyseľhého žrádla a dajú sa ešte zachrániť, tak si myslím že iba cez surovú stravu. Ak má vaša mačka nejaké genetické dispozície na zlyhanie ľadvín, tak si myslím, že lepšie to už nebude.

Taká klasická kostra jedálnička mojej mačky pozostáva napríklad z 2-3 dni premrazených surových kuracích pŕs. Nebojte sa salmonely. Síce ju mrazenie nezničí, ale mäsožravec si s ňou poradí. Aj človek si s miernou nákazou salmonely poradí. Ďalej 2-3 dni premrazené surové čistejšie hovädzie, sem tam 2-3 dni premrazené surové bravčové. Nebojte sa pseudobesnoty, u nás sa nevyskytla už veľmi dlho a čo viem, tak má pomaly 100% mortalitu u prasiat, takže je takmer vylúčené, aby sa dostalo kontaminované bravčové až k vám na stôl pri dnešných kontrolách. Skôr mačka zomrie na otravu priemyselným žrádlom, než na pseudobesnotu. Ďalej podávam 1-2x týždenne 2-3 dni premrazené surové kuracie krídla, krky alebo kuracie trupy, nie veľké duté kosti ako stehno. Takéto kosti sa zvyknú štiepiť a sú ostré ako ostne a je to nebezpečné a mačka si zbytočne iba ničí chrup. 1-2x týždenne 2-3 dni premrazená kuracia pečienka, môže byť aj kurací mix (žalúdky, srdcia, pečeň). S vnútornosťami a kosťami to zase netreba moc preháňať. Mačka je hlavne mäsožravec. Vnútornosti sú moc bohaté na vitamín A, takže by tam zbytočne hrozilo predávkovanie. 1x týždenne vaječný žĺtok pomiešaný s kuracím na drobno. Ako bonus občas podávam aj menej obvyklejšie mäso, keď sa mi ho podarí zohnať ako morka, jahňacina, zajačina, ryby. Samozrejme už ako malej som jej dopriaľ aj nejaké "hriechy" ako sterilizovaná kukurica, tvaroch, biely jogurt, smotana, syr a olivy, po ktorých sa ide vždy zadrhnúť, ale len občas, tak 1-2x do týždňa, keď ešte jedla viac než 2x denne. Moja 6 ročná mačka bola iba raz vážne nemocná a to iba nedávno, čo moji rodičia v poslednej dobe začali často kŕmiť aj lacnými granulami a kapsičkami, vitamínovými pastami a tyčinkami a inými ľudskými blbosťami, lebo som nemal toľko času dozerať na to ako predtým a nebýval som tak často doma. Pred týmto obdobím nebola nikdy vážne nemocná.

No a zelenina? Mačka neje zeleninu. Pre istotu jej sem tam dávam multivitamínovú pastu od Gimpet alebo vitamínové tyčinky od Vitakraft a má aj nasypané granule Acana po celý deň v miske, keď sme v robote, ale iba máličko. Maximálne čo moja mačka zje, je kukurica v sladkoslanom náleve a olivy v náleve. Po tých sa ide zadrhnúť...

Veľa šťastia.

Je krásné, že jste odpůrce průmyslové stravy, ale zároveň jste úplně mimo. Má-li kočka nemocné ledviny, je nemocná. Není síla na zeměkouli, která by selhávající ledviny zregenerovala, jakmile dojde k významnějšímu poškození, tzn. teď nemluvím o akutním selhání, tam, pokud zůstane bazální membrána tubulů v celku, může dojít ke slušnému hojení.

Nuže, mám kočku, která trpí selháním ledvin. To v podstatě není nic jiného než proces, při kterém kočka přišla o funkční nefrony. Zbývající nefrony musí zvládnout celé množství krve přicházející do ledvin, tím jsou chronicky přetěžované a postupně odumírají také, čímž zvyšují zátěž ostatních nefronů a tak to jde pořád dál až je nakonec nefronů funkčních tak málo, že ledvina je celkově vlastně nefunkční a konec.

Klinické příznaky selhání ledvin přímo souvisí s tím, co ledviny dělají nebo při jejich selhání nedělají. Kočka ztrácí schopnost koncentrovat moč, hodně proto čůrá a trpí žízní. Ledviny také udržují hladinu iontů v krvi, selhávající ledviny mají problém. A ledviny vylučují odpadní zplodiny z těla. Kočka s chronickým selháním ledvin tedy typicky trpí zvýšenou hladinou fosforu, sníženou hladinou draslíku a zvýšenou hladinou kreatininu a močoviny v krvi. Tyto laboratorní nálezy do značné míry korelují s klinickým stavem kočky - je to urémie, zvýšený kreatinin a urea a hyperfosfatemie co způsobuje nechutenství a nevolnost i zvracení, je to snížení množství draslíku, které způsobuje svalovou slabost.

No, a teď, co s tím. Trpí-li kočka dehydratací - a ony často trpí, protože nemůže-li kočka zahušťovat moč a zároveň zvrací, má velký problém - pomůže jí kapačka, do kapačky se dá přidat draslík, no ale co pak?

Ať se vám to libí nebo ne, dieta je pak jediné, co máme v ruce. A dieta vařeným masem není ledvinová dieta. To, co jste popsal, na tom může fungovat krásně zdravá kočka, na tom by mohla fungovat dobře i kočka s cukrovkou, ale ne ledvinářka. Ono maso totiž obsahuje obrovské množství fosforu, a jak jsme si řekli, je to neschopnost vylučovat fosfor, co u kočky způsobuje nevolnost spojenou se selháním ledvin. Pokud člověk chce, aby kočka fungovala bez větších obtíží, nemůže jí ládovat fosforem. Masová dieta rovněž obsahuje velké množství bílkovin - u zdravé kočky je to fajn, jsou na to stavěné, nemocná kočka má problém. Přebytečné bílkoviny jsou rozkládány na močovinu a nemocná kočka má problém vyloučit močovinu. Zvýšená močovina v krvi je častá i u zdravého zvířete krmeného masem, no a teď si vezměte, co to udělá s ledvinářem. Přitíží se mu a to že velmi.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: