KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Agresivní kotě

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Problémové chování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dejavu
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 29.září 2013, 12:02    Předmět: Agresivní kotě Odpovědět s citátem

Obrátila se na nás paní s žádostí o radu, nedovedli byste jí smysluplně poradit?

marně se snažím někde v odborné literatuře najít radu, jak zvládat kotě – holčička 1 rok. Brali jsme si ji z útulku a je to náš miláček, i když máme pocit, že jen z jedné strany a to z naší. Již je i kastrovaná.
Když chce drbat a je přítulná, tak možná předeme víc my než ona, drbeme ji, tak jak se nastaví, ale během chvilky bez varování se ožene a kousne a i sekne drápky, tak jsme od ní všichni pokousaní a poškrábaní. Nevíme, jak ji odnaučit, aby nekousala a nesekala. Drápky ji stříháme. Má škrabadlo, plno hraček – kuličky, mašličky, malá plyšová zvířátka, atd…. Neporadíte nám někdo, jak ji to odnaučit??? Děkuji za každou, ale jen rozumnou radu.

Světluška
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 18.říjen 2013, 17:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Takto se chovají kočičky, kterým lidská ruka ublížila někdy v minulosti. Hlazení se jí líbí, ale má stále zafixované něco ošklivého spojeného s lidskou rukou a tak sekne a škrábne. Odnaučovat se to nedá, musí sama zjistit, že z Vaší ruky jí nebezpečí nehrozí. Trvá to někdy hodně dlouho i roky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Da-Mi
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: so 19.červenec 2014, 20:07    Předmět: no nevím Odpovědět s citátem

dobrý den, i když je to velmi staré, dovolím si trošinku nesouhlasit... máme Amy, máme jí asi od 5ti týdnů předčasně odstavenou naprosto vypiplanou.. jsem tak trochu kočičí máma magor, takže bych na ní nikdy ruku nevztáhla... ale někdy dělá to samé, přijde se pomazlit, mazlí se vrní až slintá blahem a najednou cukne asi když už je to moc a ožene se, nekousne ale ožene a já vím, že mám přestat, nikdy sem jí nic neudělala a vím, že se jí ani nikdy nic nestalo.. já to přičítám polodivoké povaze, její maminka byla polodivoká kočka... jinak nevím, odnaučit to nejde a dělá to i její dcera kterou jsme si nechali Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Problémové chování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: