KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

krytý kočičí záchodek
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí záchodek a stelivo
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petrahele
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 04.červenec 2013, 12:25    Předmět: krytý kočičí záchodek Odpovědět s citátem

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně záchodku pro kočku. Máme tříměsíční perské koťákto a má otevřený záchodek. Problém je, že hrozně vyhrabává kočkolit ven, takže ho máme všude po bytě. Uvažovali jsme tedy, že bychom koupili uzavřený, ale mám pocit, že zase některé kočky zavřený záchod nemají rádi. Myslíte, že je to dobré vyzkoušet, a radši kokupit ten s dvířky nebo bez nich? A co ty záchodky s filtrem, je to k něčemu? Také se bojím, abychom koupili kočkolit dost velký, když máme ještě kotě, aby se tam pak náš kocourek v dospělosti vešel, asi bude velký... Děkuji za rady

wanesaa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 04.červenec 2013, 12:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Kupte krytý,jestli je tam filtr nebo ne,je úpně jedno.stejně je k ničemu.Dvířka na krytém záchůdku taky skoro nikdo nemá,kočky se toho bojí.Já je mám vysazené.Ale mají aspoň více soukromí v krytém záchůdku.My máme největší na trhu,jelikož je kocourek hodně veliký a vyjde na cca 800Kč.Dá se otevírat stříška,takže se dobře čistí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Petrahele
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 04.červenec 2013, 12:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže jestli to dobře chápu, tak většina krytých záchodků se nedá rozklopit či otevřít horní část tak aby člověk mohl pořádně vyšistit tu spodní část?
S tou velikostí zatím nevím, zase se nám nechce kupovat nějaký převeliký záchodek, když to třeba nebude potřeba. Tak si říkám, zda to nevydržet tak do toho roka, a koupit to až potom.

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 04.červenec 2013, 15:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Všechny kryté záchody jsou složené ze dvou kusů a dají se rozdělat. Bez odklopení horní části je ani nelze pořádně vyčistit. Doporučuji otevírání vyzkoušet v prodejně - budete to dělat několikrát denně a u některých je to řešeno hodně neprakticky.

Dvířka jsou prakticky ve všech záchodech, ale stejně je nejspíš budete muset vyndat - ve skutečnosti neznám ve svém okolí žádnou kočku, které by nevadily. Filtr není nic jiného, než kus netkané textilie vložený mezi odvětrávací mřížky toalety. Upřímně, je to k ničemu - nanejvýš možná malinko sníží prašnost.

Záchod klidně kupte v takové velikosti, jakou bude kocour potřebovat v dospělosti. Je to investice na léta, tak proč platit 2x. Pořízení toalety rozhodně neodkládejte dalších několik měsíců. Dospělé zvíře dlouhodobě naučené na nekryté WC by pak s přechodem mohlo mít problémy.

Novou toaletu postavte na místo té původní a dovnitř nasypte použité stelivo - kocourek jí tak ochotněji přijme.

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petrahele
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 04.červenec 2013, 15:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji moc za odpověď, podíváme se jak velké jsou záchůdky. Bojím se trošku ho kupovat teď, protože vůbec netuším, jak bude ten náš lumpík velký aby pak nedošlo k situaci, že se do záchůdku špatně vejde.

Radava
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 04.červenec 2013, 15:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Vůbec nic nezkazíte tím, když koupíte rovnou ten velký. Co se týče dvířek, my máme záchodky doma 4, u všech dvířka odendaná. Filtr jak už tu bylo psáno, možná sníží trochu tu prašnost, ale nějak účinek nevidím - máme záchody s filtrem i bez a rozdíl to není. Stejně počítejte s tím, že vám kocourek bude něco málo vynášet před záchod, tam se dá dát nějaká předložka, na které se největší část zachytí a pak se najednou vysype.

Tobiáš, rezatý blesk
Čenda, rozvážný pán v letech
Rozárka, černobílé sluníčko
Silver, venkovní pirát
Barnabáš, kocourek, co si nás našel
Squatteři Sofie a její tři koťata Zorro, Jack Sparrow a Bonnie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petrahele
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: pá 05.červenec 2013, 23:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, myslíte si, že záchůdek s těmito rozměry: 53 x 39 x 38 cm bude stačit pro dospělého peršana?

wanesaa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 08.červenec 2013, 8:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Kupte tento,tam se určitě vejde.Mě tam chodí kolikrát obě kočky najednou:-)
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/toalety_pece/toalety_kryt/vyklopne/278426

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Katik
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 08.červenec 2013, 17:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, my máme tento:

http://www.zoohit.cz/shop/kocky/toalety_pece/toalety_kryt/vyklopne/354773

dvířka máme prozatím sundané, ale přestože obě koťata byly z domova zvyklé na otevřenou toaletu, od první chvíle bez problémů začaly používat uzavřenou. Někdy se tam vejdou i obě najednou Very Happy

Lenka P.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.červenec 2013, 10:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Také doporučuji co největší záchůdek. Když je větší, tak to pidi kočce nevadí, ale malý nenafouknete, pokud Vám kočička hodně vyroste Smile.

voldyska
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: so 13.červenec 2013, 9:48    Předmět: Odpovědět s citátem

My máme pro britského kocourka(3měsíce starého), krytý záchod bez filtru, ze zkušenosti vím, že filtr je stejně k ničemu. Dvířka máme nasazené a kocourek je v pohodě snáší od začátku....Do záchodu používám kočkolit Magic pearls a jsem s ním spokojená. Před záchody prodávají i koberečky, aby se stelivo neroznášelo, ale já jsem tam ustřihla kousek koberce a svůj účel to splňuje také Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dorotka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: ne 14.červenec 2013, 0:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja mám doma 3 kryté záchody a 1 nekrytý, keďže mám svoje 4-ri mačičky a okrem toho depozitujem. Na všetkých krytých mám založené dvierka a žiadna cica s nimi problém nemá. Keď príde nová mačička, tak používa najskôr nekrytý, potom ten nekrytý schovám a z jedného krytého zložím dvierka, aby si zvykla chodiť do krytého. Potom po cca týždni dvierka založím a zatiaľ som nemala problém ani s jednou mačičkou, že by nevedela používať dvierka. Čo sa týka filtra, tak je to zbytočnosť, pachy to nezachytí.

Elza 05/2010 Mačička z ulice
Svetkocicek.cz
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: st 07.srpen 2013, 16:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, souhlasím s Dorotkou, že kočky nemají problém se naučit na dvířka. Je ale potřeba je učit na nový záchůdek postupně.

Řekla bych, že většina záchodků má dostatečnou velikost. Jestli předpokládáte, že kocourek bude mít víc jak 6 kg, tak investujte do většího. Doporučuji WC Catit Design - má dobře vyřešené otevírání, kdy není nutné odklápět vrchní díl, pouze odklopíte dvířka. Toto WC je vhodné pro všechny kočky kromě mainských mývalích.

Filtr skutečně činí menší rozdíl. Každý ať si vyzkouší, zda mu vyhovuje WC s fitrem nebo filtr odstraní, aby mohl vzduch lépe cirkulovat. My jsme v minulosti zákazníkům doporučovali, ať zkusí filtr odstranit, ale toto se nesetkalo s úspěchem. Sami jsme to také zkoušeli a vrátili jsme se k používání filtrů. Každopádně u toalet bez filtru je nutné vyřešit problém cirkulace vzduchu.

Nepíšete, jaké používáte stelivo. Po přechodu za uzavřené WC se může stát, že začne stelivo zapáchat. Pak bych doporučila zakoupit deodorant do WC nebo změnu steliva - např. silikagel nebo dřevitá Cat's Best Öko Plus či Cat's Best Nature Gold, která jsou vhodná do krytých toalet.

Zdraví Černochová

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hogvana
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: ne 29.září 2013, 12:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja mam pro kocoura zachudky dva, jeden nekryty a jeden kryty s dvirky a kocour temer vyhradne chodi do toho s dvirky Very Happy asi ma rad soukromi. Takze bych rekla, ze zalezi na nature toho ktereho kocicaka, nektery se pres dvirka neprenese a jiny to treba i oceni Wink

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 22.březen 2014, 1:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám 2 kryté záchody, oba mají sice filtr, ale spíše kvůli snížení prašnosti a aby měl mazlík co trhat. Rolling Eyes Na obou mám dvířka.

Oba jsem kupovala podle kritéria, ten největší, co seženu. První je s dvířky na kratší straně ("přímý typ") 56 x 50 x 47 cm a má částečně odklápěcí vršek, dvířka jsem osadila po 3 dnech používání záchodu a jsou tam dodnes. S používáním nemá kocour problém.

Druhý záchod jsem kupovala, až jsem zjistila, že kocourek chodí čůrat do sběru papíru, a tam by se identická toaleta nevešla, kupovala jsem největší rohovou (a nyní řeším, že bych chtěla druhou přímou, že se do ní obtížně vchází). Dvířka tam byli od začátku, nebyl problém, ale hůř se mi čistí, vždy jí musím kompletně oddělat vrchní část a jít to vypratat.

Asi je to o naučení. Mladému jsem 2x ukázala, že dvířka si sám umí odtlačit hlavou a vejít/vyjít, a přijal to jako fakt.

Filtry sice měním, ale podle kritéria, když už je úplně roztrhá.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí záchodek a stelivo Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: