KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Ragdoll nebo Mainská mývalý kočka?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jaké plemeno je pro mne vhodné?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
janad
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 04.leden 2012, 16:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to její chovatelská stanice, ale koukala jsem, že stránky nejsou aktualizované, kamarádka nestíhá. A je to od vás docela daleko.
Ale psala mi, že by mohla prodat kočičku už vykastrovanou (za 5900 Kč), má dobrého veterináře, tahle starost by vám odpadla. Ale když čas ještě neuzrál, tak se nedá nic dělat. Wink Laughing

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Orlynka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 04.leden 2012, 19:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono je to fakt dost daleko Confused Nejlépe bych chtěla sehnat někde tady v moravskoslezském kraji, ovšem, pokud se zamiluju do nějákého koťátka, tak se vidím, že pojedu klidně až do Prahy, případně bych si ji nechala přivézt, jestli by tam měl někdo cestu Laughing

Mainská mývalí kočička Lily (1 rok)
Dále, Novofundlandí psí slečna ( 8 let)
Australská slečna ( 5 let)
Rybky a raci ( 3 akvária)
A jedno lidské mládě Very Happy ( Tobiášek 2 roky)
FreyaNemesis
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: st 04.leden 2012, 20:36    Předmět: Odpovědět s citátem

No, začalo to tak že jsme hledali kočku, našli jsme paní která nám darovala 2 mainky - matku a dceru (10 a 8 let), takže nevím jak se chovali v mládí. Každopádně co je máme nejsou moc mazlivé. Nevím, asi to ty dvě měly v genech.. Rolling Eyes
Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 04.leden 2012, 22:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Orlynka napsal:
Želvovinové jsou jen kočičky? Shocked A jaktože ji nemaj i kocouři? Rolling Eyes

Želvovinová barva vzniká díky genu O pro červenou v dominantně heterozigotní podobě Oo. Gen O je jako jediný vázaný na pohlaví a může "sídlit" výhradně na chromozomu X.

Jelikož kočičky mají chromozomy XX, na prvním X "sedí" dominiantní gen velké O pro červenou a na druhém X recesivní gen malé o, který umožňuje "přímíchání" jiné barvy - tak vzniká želvovinová barva.

Kocour má chromozomy XY - na X se sice usadí dominantní gen O pro červenou, ale malé o už nemá místo, jelikož další X už není. Kocour tak bude maximálně červený, ne však želvovinový.

Vypadá to takto:

Kočka - chromozomy XX
OO - červená kočka
Oo - želvovinová kočka
oo - kočka s jinou barvou než červenou / želvovinovou

Kocour - chromozomy XY
OY - červený kocour
oY - kocour s jinou barvou než červenou

Kočka želvina může vzniknout z těchto spojení:
1. červená kočka (OO) + nečervený kocour (oY) - tj. OO + oY = Oo
2. želvovinová kočka (Oo) + nečervený kocour (oY) - tj. Oo + oY = Oo
3. nečervená kočka (oo) + červený kocour (OY) - tj. oo + OY = Oo
4. želvovinová kočka (Oo) + červený kocour (OY) - tj. Oo + OY = Oo

Občas se přesto stane, že se želvovinový kocour narodí - je to však rarita a genetická anomálie. Je způsobená zdvojením chromozomu X (XXY), druhou možností jsou tzv. chiméry, vznikající splynutím dvou embryí v rámci prenatálního vývoje. Želvovinoví kocouři jsou obvykle neplodní a fyzicky slabší.

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 04.leden 2012, 22:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, já se přidám, protože mně se dům želvinama hemží: o rodičích té těžkotonážní nevím vůbec nic, a rodiče té subtilní jsou Baliskova lila Ilesha a rezavý táta. A její sestřička je siamka s želvovinovými znaky. Když si na mě nebo na kočky otvírají tlamičky, říkám jim, že jsou moje kočičky, Ileshiny holčičky.

Orlynka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 04.leden 2012, 22:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Balisek,děkuji za důkladný rozbor,tohle jsem fakt netušila Surprised Tim pádem se dam teda nejspíše na kočičku,ač se trošku obavám kastrace Confused Moje novofundlandi feňule si letos prodělala a měla rozparaný celý břicho Rolling Eyes Sice se docela rychle zotavila,ale dali jsme za to skoro 10 000 Shocked Předoperační vyšetření (měla silný zánět dělohy),samotná opearace a pak ještě pooperační péče-dostávala infuze...Ale to asi jen proto,že asi 2-3dny nežrala.Jak to bývá u koček a kolik taková operace stojí?Sice tenhle dotaz tady už moc nepatří Rolling Eyes A můžou být po operaci nějáké komplikace?

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 04.leden 2012, 23:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Kastrace kočky stojí dle kliniky a použité narkózy od 1.000 do cca 2.000 Kč. Je potřeba vybrat šikovného veterináře, pak je jízvička malinká a hojení zpravidla bez komplikací. Moje kočka měla řez asi 1,5-2 cm a jen 4 stehy.

První týden je trochu nepříjemný a pokud možno, je fajn vzít si dovolenou a na kočku dohlédnout, aby si nevytahala stehy. Asi po 14 dnech je fit a prakticky nic na ní nepoznáte.

Samozřejmě, jako u každého chirurgického zákroku zde jistá rizika jsou. Ale při kvalitně provedené kastraci u zdravé, silné kočky jsou opravdu minimální...

Orlynka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 05.leden 2012, 12:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok, s dovolenou problém není, protože jsem na mateřské Very Happy Sice budu chodit na brigády, ale operaci bychom pak jedině domluvili v době, kdy na brigádu zrovna nepudu Smile A jak je to s kočkama, snaží se vyhrabávat stehy nebo to snáší bez problému?

daniela78
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 05.leden 2012, 21:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Balisek napsal:
Víte, ve skutečnosti naše představy vůbec nejsou rozhodující, protože v CDC VK (Centrálním distribučním centru Velké Kočky) to mají stejně vše naplánovano předem a každý už máme svou ideální kočku určenou:-). Jednou ji potkáte, poprvé pohladíte a najednou zjistíte, že barva, pohlaví a dokonce ani plemeno vlastně vůbec nejsou důležité... Wink

V tomto máte úplnú pravdu. Ja som si želala mourinku a mala som v útulkoch vybratých už aj pár kandidátov. Potom mi kolegyňa povedala, že má doma posledné mačiatko, ktoré nikto nechce, lebo je "divne" sfarbené. A tak som si doniesla trojfarebnú Stellinku, ktorá je podľa mňa sfarbená úplne fantasticky. Po čase som začala uvažovať o kamarátke pre Stellu - samozrejme mourinke. A na umiestňovacej výstave sa ku mne pritúlila čiernočierna Mancinka a bolo to jasné.
Jedného dňa aj tá mourinka snáď bude, ale nateraz mám stop-stav.

Orlynka, je od Vás pekné, že sa tak zodpovedne pripravujete. Buďte si ale istá, že aj keby ste si napokon domov doniesli úplný opak toho, čo ste plánovali, bude to pre Vás tá najkrajšia mačka na svete flower .

Orlynka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 06.leden 2012, 10:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Danielo, určitě, když si nějákou kočku donesu domů, ať to bude jakákoli, tak bude naše zlatíčko Smile Uvidíme, líbí se mi teda želvinka se stříbrem, ale co jsem prolezla mnoho chs, tak u některých jsem koukala i na kouřové kočky, ty nejsou taky k zahození Smile
Akorát jsem doufala, že seženu kotě tak do 6- 7 000, když jej chci pouze na mazla, ale asi jsem se šeredně spletla... Nakonec radši budu hledat útulkové kotě želvovinové Laughing Vyjde to dráž než můj PP pes, kterého jsem také pořizovala jen na mazla Rolling Eyes
Leda bych zkusila ještě rozhodit inzeráty a budu doufat, že se podaří Confused Teda s odběrem spíše začátkem léta, možná dříve, ale to je ve hvězdách...

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 06.leden 2012, 11:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Orlynka napsal:
Akorát jsem doufala, že seženu kotě tak do 6- 7 000, když jej chci pouze na mazla, ale asi jsem se šeredně spletla... Nakonec radši budu hledat útulkové kotě želvovinové Laughing Vyjde to dráž než můj PP pes, kterého jsem také pořizovala jen na mazla Rolling Eyes
Leda bych zkusila ještě rozhodit inzeráty a budu doufat, že se podaří Confused

Já bych to tak bledě neviděla... Občas chovateli zůstane doma nějaké to kotě, které pak nabízí levněji. Pokud by Vám nevadila trochu odrostlejší kočička, dá se pořídit prakticky za cenu bezpapíráka. Zde například nabízejí 5měsíční mainky za 4.000 Kč: http://zvirata.bazos.cz/inzerat/13597632/MAINSKA-MYVALI-KOCKA-S-PP5MESICU.php

Orlynka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 06.leden 2012, 11:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenomže na druhou stranu, já bych radši kotě rovnou zamluvit a vybrat, nechci aby to dopadlo jako s mou feňulou... Taky ta flekatina co je na fotce, jsem ji vzala jen proto, že je nestandart barva a nehodila se do chovu, takže jsem na výběr moc neměla Rolling Eyes Přitom má vysněná barva byla úplně jiná Laughing To neznaméná, že ji mám ráda míň samozřejmě Very Happy Ale aspoň u kočky bych chtěla, abych měla opravdu to co chci Confused Ovšem asi to bude za vyšší cenu, ale tak budu doufat, že se objeví někdo solidní, kdo ji prodá na mazla za příjemnou cenu Rolling Eyes Ale doufat můžu, že? Laughing

gwen83
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: ne 26.únor 2012, 11:40    Předmět: Odpovědět s citátem

dolezite je tiez dbat na vyber chovatelskej stanice, z ktorej maciatko bude... my nasho mainskeho kocurika mame z CHS, kde bol v kontakte so psom aj detmi... prostredie, kde maciatka vyrastaju maju urcite dost podstatny vplyv na ich povahu... osobne by som nebrala maciatko, ktore bolo izolovane od ludi a inych zvierat...

ak je maciatko v CHS dlhsie a nedari sa ho predat, tak jeho cena ide dolu... potom je ta cena niekde okolo 250 €

Orlynka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: ne 26.únor 2012, 13:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle téma už není aktuální, poněvadž si už brzy pojedeme pro mou vysněnou kočičku Smile Ale třeba poslouží někomu jinému kdo bude vybírat plemeno Wink
Poslala bych tu fotku, ale nevím jak to udělat Rolling Eyes
Nakonec budu mít černou želvu s bílou, uchvátila mě na první pohled Razz

Orlynka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: ne 26.únor 2012, 13:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Jůů, povedlo se! Fotka propůjčena od paní chovatelky Smile A nakonec si pro ni pojedem až do Čech Laughing

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jaké plemeno je pro mne vhodné? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4
Přejdi na: