KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Doplnění smečky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak jsme se našli
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Apsalar
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 17.srpen 2012, 15:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak na tu rubriku "pomozte" na bazoši jsem se snad ani neměla dívat.. skoro brečím, kolik je tam koťátek, kterým hrozí utracení.. Sad Sad ale jednoho nalezence poměrně čerstvě mám, takže další kotě momentálně nelze..
I tohle mě docela dostalo

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/16740434/Kanadsky-sphynx-s-PP.php

ta fotka k tomu Crying or Very sad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 18.srpen 2012, 1:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Dva cornish rexové - nepotřebujete někdo?
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/17737907/Modri-kocourci-CRX.php
Ano, taky je mi nad těmi koťaty do breku: tolik! Je možné, aby našly domov?
A mainská mývalí
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/17560284/DARUJI-MAINSKA-MYVALI-s-PP.php
A nádherný sibiřský
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/17773009/Sibirsky-kocour.php
a siamku
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/17155363/daruji-siamskou-kocicku-do-dobrych-rukou.php
a peršuli
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/17408885/Daruji-krasnou-perskou-kocicku.php
a ještě jednu
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/17463351/Nabizim-perskou-kocku-ZDARMA.php
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/17361681/Nevska-maskarada.php
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/17579388/Daruji-perskeho-kocourka.php
radši toho nechám!

Marijka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 18.srpen 2012, 8:15    Předmět: Odpovědět s citátem

A do toho halda namnožených koťátek britských, perských, mainských, radgollů, birm a dalších, pak ještě plno polobritských, poloperských, polo..., polo.... S PP, bez PP nebo snad s poloPP? Už bych se ani nedivila, co jsou lidi schopni vymyslet. A hlavně to narvat do inzerátů. Jak pak může dojít řada na ty odložené mazlíčky, na obyčejná koťata a na kočky z útulků a depozit Mad .

katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 18.srpen 2012, 10:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Hrůza. Říkám si, že pokud si jeětě vezmu kočku, tak dospělou, ohroženou nebo týranou, prostě něco, co lidi, hledající roztomilého mazlíčka, nechtějí. Jen mě u těch čistokrevných (některých) potěšilo, že je dávají pryč chovatelky, protože v citlivém prostředí domácího chovu, kde se stále střídají dominance, trpí. A z těch inzerátů je cítit láska. Ale alergii už nevěřím ani náhodou. Vím, že se vyskytuje, ale příliš často je to výmluva.

rochele
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 18.srpen 2012, 12:37    Předmět: Odpovědět s citátem

u mě také hrůza.
Těžce jsem onemocněla kočkytýdou.
Rozumné argumenty nezabírají.

tatiana
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 18.srpen 2012, 12:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo kočkytýda, to je nemoc zlá Laughing - a někdy také nakažlivá Wink . A hlavně je u ní největší průšvih, že se nedá moc dobře léčit, leda další kočkou Laughing Laughing Laughing

www.prestickekocenky.cz
www.auris-audio.cz
www.klapkynausi.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 18.srpen 2012, 15:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Rochele, a vy nepotřebujete peršanku?

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 18.srpen 2012, 22:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Bichette napsal:
Také jsem koukala, že tam zase jsou. No u nás by si také nepomohly, ale Katjo, třeba by se to doma sešlo. Já vím, že Céčka se ještě nezabydlely a je otázka, jak by to vypadalo, ale třeba by to zrovna klaplo a Vy byste doplnila stavy. V domečku by si to mohlo sednout. Very Happy

Jak by to vypadalo? Asi takhle: Céčka by dostala hysterák, Abby by se definitivně zabydlela na lednici, Cory by se dobrovolně odstěhovala k sousedům a Katja do Bohnic Smile Ale ještě předtím by Vám však úředně odkázala celou tu trhlou smečku jako výraz díku Smile

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 18.srpen 2012, 23:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Ba, rizikové kočky lze vzít jen do harmonické smečky, a to u nás zatím není. Syčet se nesyčí, ale holky přebývají jen v patře a Stará garda tam chodí jen výjimečně - Abby vůbec ne. Teď zrovna je na té lednici často. Ale vzhledem k tomu, že na tyhle dvě se dívalo přes tisíc lidí, myslím, že domov najdou. Možná si paní pečlivě vybírá.

Bichette
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 20.srpen 2012, 13:02    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo, já vím, když já jsem ještě pořád takový nenapravitelný optimista (i když už mě to tedy po roce a půl práce pro útulek trochu přechází, neb někteří lidé jsou opravdu neuvěřitelní idioti Rolling Eyes ).

Je tam opravdu šílené množství kočiček. Chápu, že se něco vyskytne v životě a člověk je nucen zvířátko darovat, co ale nechápu je to, že zvířata dávají za peníze. Přece když nutně potřebuji najít domov svému mazlíkovi, tak na tom nebudu chtít vydělat. Nevím, jestli to třeba dělají pro to, aby odradili neseriozní zájemce, jakože kdo je ochoten něco zaplatit, je seriozní? Já bych klidně poskytla domov takovému tvorečku, ale kočku si prostě nekoupím, přitom si ze svého subjetivního pohledu myslím, že by se u nás měl pěkně. Nerozumím tomu, přece kočku dát nemusím, pokud se mi zájemce nebude zamlouvat, proč tedy tak často vidím z těch a těch důvodů daruji kočku, prosím pomozte najít domov a cena lup ho 5000,-?? Já chápu, že za zvíře něco dali, ale pokud jsou nuceni hledat nový domov, tak přece nejde o nějakou návratnost nákladů, ale o potřebu dobře umístit milované zvíře, když už jsem nucena se ho vzdát. Asi jsem fakt naiva. Samozřejmě jiné je to u deposit, kde pečují o desítky koček a vythaují je z nejhoršího, tam je příspěvek nutností, ale zase to nejsou takovéto horentní sumy.

A co mě naprosto vytáčí je toto:

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/17772332/REZERVACE-NA-KOTATKA.php

No řekněte? Je tam paní normální??? A množíme a množíme a ještě PŘIJÍMÁ REZERVACE????? Rolling Eyes Rolling Eyes

tatiana
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 20.srpen 2012, 13:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi množí tak úspěšně, že jí zájemci ruce trhají, tak bere rezervace, aby o ně (ty ruce) nepřišla... Šlak by mě trefil.

Když jsem doopravdy nutně potřebovala najít nový domov kočkám, anžto dcera mi vyčetla, že jsou pro mně důležitější kočky než má nemocná vnučka, tak jsem je dala zadarmo i s výbavou. A byla jsem ráda, že mají nové dobré domovy. A to jsem měla kočky za dost peněz, papírové.

www.prestickekocenky.cz
www.auris-audio.cz
www.klapkynausi.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Marijka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 20.srpen 2012, 15:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Bichette: v textu Vámi uvedeného inzerátu... maminka britská modrá, tatínek „normální“ kocour.....majitelka zapoměla dodat ….. a majitelka chomutovská nenormální. Ta paní má sice cenu „zdarma“, asi je to taková ta hodná víla, která chce svýma kočičkama obdarovat všechny lidi na celém světě. A která britská kočička by nebyla šťastná, že má tolik dětiček s normálním tatínkem.
Ať je to zdarma nebo za peníze, jde o to, že útulky, depozita i jednotlivci vynakládají peníze a energii na kastrace, aby se co nejvíc snížil počet nechtěných mláďat, přesto je plno koťat, pro která se hledá domov. A tu šanci jim vezmou koťátka narozená plánovitě u „chovatelů“, kteří tomu mohli, ale nechtěli zabránit. Ale ti drobci za to samozřejmě nemůžou, že se narodili a že jsou zbožím nebo jakýmsi obdarovávacím předmětem. Je to všechno jen hloupost lidí Crying or Very sad .
Já jsem jednou takové podobné paní poslala dotaz, proč to dělá a ona mi odpověděla ve smyslu, že ona kočičky miluje a že její kočka má koťata vždy tak krásná (už jste někdy viděli škaredá koťata? já tedy ne), že si je lidi hned rozeberou. Na to, že útulky jsou plné koťat, nevykvákla nic Sad .

eriny
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 20.srpen 2012, 16:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohuzel se musim priznat, ze nase Lily pochazi taky od jedne takove mnozitelky Sad tehdy mi to vubec nedoslo, proste jsem nasla inzerat, par dni stara kotatka, navsteva vitana, vybrali jsme si a meli jsme aspon 3 mesice na pripravu a zarizeni vseho potrebneho, kotatko jsme mohli chodit navstevovat, dostavali jsme pravidelne fotky a videa, majitele kocicky opravdu milovali a my z nich meli dobry pocit...
az po pul roce, kdy jsem objevila stejny inzerat, mi doslo, ze to nakryti kocicky nebyla nehoda, jak jsme si naivne myslela :-/ kotata nabizeli 2-3x rocne a ja byla v soku, nevim kolikrat presne nechali chuderu maminu porodit, nicmene ted uz je kastrovana, protoze pri poslednim porodu doslo k nejakym potizim Sad

Ja se aspon poucila a u Maggie jsem si uz dala pozor, odkud pochazi (majitele koupili barak vcetne mistni v tu dobu jiz brezi kocicky a byli tak hodni, ze se o tento necekany bonus ochotne postarali a kotatum nasli domovy a kocicku nechali pote vykastrovat).

v nebíčku černí kluci Mňouk, Romeo a Montík
Marijka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 21.srpen 2012, 2:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Eriny, já bych si vůbec nedovolila odsoudit někoho, kdo si vezme kočku od množitele. Naopak když si cuchám nervy těmi inzeráty, vždy doufám, že se najdou zájemci, kteří si koťata vezmou. „Potrestat“ množitele tak, že by si od nich nikdo koťata nevzal, tím by to odnesli zase jen ti malí tvorečci. Pochybuji, že by si je nechali. Ve většině případů by skončili venku, na ulici, bez domova, ti šťastnější v útulku.
A ještě něco, asi jsem se ve svém předešlém příspěvku neobratně vyjádřila, když jsem napsala, že tato koťata množitelů „berou šanci“ jiným. Samozřejmě ta koťata ne, je to nezodpovědnost výhradně lidí.

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 21.srpen 2012, 6:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Bichette napsal:
Chápu, že se něco vyskytne v životě a člověk je nucen zvířátko darovat, co ale nechápu je to, že zvířata dávají za peníze. Přece když nutně potřebuji najít domov svému mazlíkovi, tak na tom nebudu chtít vydělat. Nevím, jestli to třeba dělají pro to, aby odradili neseriozní zájemce, jakože kdo je ochoten něco zaplatit, je seriozní? Já bych klidně poskytla domov takovému tvorečku, ale kočku si prostě nekoupím, přitom si ze svého subjetivního pohledu myslím, že by se u nás měl pěkně. Nerozumím tomu, přece kočku dát nemusím, pokud se mi zájemce nebude zamlouvat, proč tedy tak často vidím z těch a těch důvodů daruji kočku, prosím pomozte najít domov a cena lup ho 5000,-?? Já chápu, že za zvíře něco dali, ale pokud jsou nuceni hledat nový domov, tak přece nejde o nějakou návratnost nákladů, ale o potřebu dobře umístit milované zvíře, když už jsem nucena se ho vzdát. Asi jsem fakt naiva. Samozřejmě jiné je to u deposit, kde pečují o desítky koček a vythaují je z nejhoršího, tam je příspěvek nutností, ale zase to nejsou takovéto horentní sumy.

Nemůžu říct, že by mě nějak pobuřovalo, když si původní majitel řekne za kočku nějaké peníze. Pokud se jedná o zvíře mladé, zdravé, bezproblémové, kompletně veterinárně ošetřené (většinou i kastrované) a navíc s PP, tak proč ne... Neříkám, že se má jednat o jakousi "návratnost investic", ale jistá více-méně symbolická částka mi přijde zcela v pořádku.

Minimálně - přesně jak říkáte, odradí to zájemce, kteří by si takovou kočku pořídili jen proto, že je něco "nóbl" a navíc zadarmo. A když zjistí, že to není plyšová dekorace na gauč, pošlou jí klidně o dům dál... Ať se nám to líbí nebo ne, lidé si víc váží a víc přemýšlejí nad věcmi, které mají jistou finanční hodnotu!

Dvě ze svých koček jsem získala již jako dospělé. Ačkoliv byly od mé kamarádky a opravdu zdarma, za obě jsem jí z vlastní iniciativy "vnutila" nějaké peníze. I za Ilešu, která nebyla v nouzi, ale pouze potřebovala nový domov kvůli nesnášenlivosti ve smečce. Beru to tak, že jsem vlastně za směšnou částku získala krásná čistokrevná papírová zvířata - kdybych si takovou kočku pořizovala normální cestou jako kotě, zaplatila bych za ně mnohem víc.

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak jsme se našli Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4
Přejdi na: