KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kočičí sourozenci
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bichette
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 11.září 2011, 20:08    Předmět: Kočičí sourozenci Odpovědět s citátem

Ahoj všem,

chtěla bych moc poprosit o radu. Mám šest číčů-dvě kočky a kocourka ve věku jednoho roku a tři koťátka, jejichž maminkou je jedna z kočiček. Všechno jsou to nalezenci-maminka se k nám přitoulala ve vysokém stupni březosti a už nešlo nic dělat, porodila pět koťátek, která byla od druhého dně odchovávána na flašce, protože maminka měla velké zdravotní potíže. Tolik jen pro ilustraci k historii. Dvě koťátka jsme umístily a zbylá tři jsme se rozhodly nechat-v pátek oslaví čtyři měsíce. Krásně rostou, problém je však v tom, že klucí kotíci začali dneska skákat na holčičku. Běhají za ní, očichávají ji, a tak nějak po ní lezou, přičemž když je odšoupnu, mají vystrčené náčiní Very Happy Mohou v tomto věku kočičku nakrýt? Ptala jsem se po veterinářích a názory se rozcházejí. Nepřipadá mi, že by kočička mrouskala a taky je malá, ale kocouři to vycítí dřív než člověk. Přečetla jsem si, že se může jednat i o projev dominance, ale spolehněte se na to. Takže bych chtěla poprosit o radu, co teď dělat. Do antikoncepce se mi moc nechce, je to strašný sajrajt. Ale je číča na kastraci dost velká? Ještě bych chtěla říct, že starší kočička začala mrouskat ve věku 4,5 měsíce a měla velmi klidný projev říje-kdyby se k nám nezačali stahovat kocouři z okolí (když jsme byli na chalupě, kočky ven nechodí, jsou pražské, bytové)tak bych si nevšimla. Starší číča tedy byla na kastraci v 4,5 měsících při váze 2100 g, protože hrozilo, že ji kocourek na kryje a vše v poho a je z ní krásná číča-4,3 kg. Můj plán je nyní ještě tak 2-3 týdny počkat a číču dokrmit na váhu přes dvě kilča(teď má 1900g) a pak jí vzít na kastraci a neriskovat, ale ráda si nechám poradit. Co myslíte? Díky moc

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Astoret
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 11.září 2011, 20:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych kočičku nechala vyšetřit a pokud je zdravá, tak bych kastraci podstoupila hned. Mám dvě čistě bytové kočeny-13 měsíčního ( zatím nekastrovaného ) kocoura Cherlooka a roční kočičku Cherry. Cherry jsem nechala kastrovat v 5 měsících, po odeznění její první říje, na váhu měla tehdy rovné 3 kila. Uvidíte, co vám řekne vet.
Radava
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 11.září 2011, 21:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky bych moc nečekala, ale jde o to, při jaké váze vám to budou ochotni na veterině udělat, u nás chtěli aspoň 2,5 kg, naše kočka šla asi v 6 měsících, měla necelé 3 kg. Ale prý se to dá i dříve udělat.

Tobiáš, rezatý blesk
Čenda, rozvážný pán v letech
Rozárka, černobílé sluníčko
Silver, venkovní pirát
Barnabáš, kocourek, co si nás našel
Squatteři Sofie a její tři koťata Zorro, Jack Sparrow a Bonnie
Bichette
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 11.září 2011, 22:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Tu váhu právě řeším také. Doktor říkal minimálně 2 kg a samozřejmě dobrý zdravotní stav-ten máme, číča je vitální éro. Přibírá zhruba 10 dkg za pět dní, tak jsem si právě říkala, že bych tomu ještě trošku času dala a dokrmila ji aspoň na těch 2100, při kterých byla bezproblémů kastrována ta starší. Každopádně to zkonzultuji s vetem a uvidíme, co poví. A co s kocourky, dokud nezačnou značkovat, tak bych je nejspíše nechala, tedy pokud nám malou vykastrují.
Radava
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 11.září 2011, 22:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Kocourci by mohli vydržet tak do 9-10 měsíců, někteři začnou značkovat až po roce, ale taky to může být mnohem dřív. My kastrovali v 11 měsících, kdy začal značkovat Tobiáš. U kocourů je to mnohem jednodušší, líp se hojí, rychleji se vzpamatují.

Tobiáš, rezatý blesk
Čenda, rozvážný pán v letech
Rozárka, černobílé sluníčko
Silver, venkovní pirát
Barnabáš, kocourek, co si nás našel
Squatteři Sofie a její tři koťata Zorro, Jack Sparrow a Bonnie
Bichette
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 11.září 2011, 22:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky moc. No při naší smůle to bude dřív. Kryštof začal značkovat už v 5,5 měsících. I když teda jsou to nalezenci, takže věk je jen odhad veta, ale stejně to bylo brzo. Tak uvidíme, jak se to vyvrbí.
Bichette
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.listopad 2011, 14:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak informuji, že jsme dva měsíce po kastraci. Vše proběhlo naprosto bez problémů, číča se po narkoze rychle otřepala. Domluvili jsme se s doktorem, že ještě tři týdny počkáme (od data dotazu), aby ještě trošku nabrala, nakonec to dotáhla až na 2,4 kila. Nicméně říkal, že už v děloze bylo něco patrno, takžemalá byla již v tomto ranném věku nakrytá, takže pokud je někdo v podobné situaci, tak s kastrací určitě nečekat, protože kočka může již v 4 měsících zabřeznout. Jinak mrouskání proběhlo velmi nenápadně, žádné ječení ani válení se nekonalo, jen byla mazlivější než obvykle. Všem moc děkuji za rady.
Kacatko010
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 09.říjen 2012, 14:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím. Mám otázku, jak poznám že už je kocourek pohlavně vyspělý? Mám doma také kočičí sourozence, začínají tak 6 měsíc přibližně. Mám obavy aby mi kočičku nenakryl, jenže nevím jak poznat že už může a taky nevím jestli bezpečně poznám mrouskání, protože naše dospělá číča mrouskala pouze jednou a to velice klidně, další mrouskání zřejmě bylo úplně tiché. Chtěli jsme už brzy kastrovat, jenže se jim vrátila rýma, zítra dobírají atb a pak je dobré prý počkat tak měsíc než by šli na kastraci, jenže se bojím ať už není pozdě. A taky se jim to může kvůli jejich imunitě znovu vrátit a v tom případě nevím kdy číču vykastrujeme...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
wanesaa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.říjen 2012, 14:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Až bude mít kocourek "chuť" kočku nakrýt,tak to určitě poznáte:-)Náš začal otravovat kočku okolo sedmého měsíce,ještě přesně nevědel co a kam ale vrážel jí stále do boku a držel kůži za krkem..:-)Navíc mu začala hrozně čpět moč a po dalším měsíci už značkoval.
Já být Vámi,tak nechám dát kočičce injekci s antikoncepcí,aby jste měla jistotu,že se nic nestane.my jsme jí taky jednou využili.myslím ,že působí pár měsíců.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kacatko010
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 09.říjen 2012, 14:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže myslíte že to poznám? Nejsem totiž doma celý den, když jsem v práci, tak se bojím aby se něco nedělo, když doma nejsem. S tou antikoncepcí, to se bojím, je od mimina na lecích a po dvouměsíční pauze má antibiotika znovu a navíc ještě injekci steroidů, které mají působit pár týdnů, tak do dní cpát další chemii moc nechci.

Magda K.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.říjen 2012, 16:42    Předmět: Odpovědět s citátem

No nevím, po zkušenostech kamarádky bych se bála, že to prošvihnu. Měla doma dva nalezence, kočička asi osm měsíců, kocourek mladší a poznala to až když se kočička začala zakulacovat. koťátka se narodila a tatínek byl už vykastrovaný. Pohlavní dospělost se hned poznat nemusí a jestli ji bude obtěžovat když nejste celý den doma tak nepoznáte nic. Nemusí ani značkovat.
Apsalar
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.říjen 2012, 17:16    Předmět: Odpovědět s citátem

A kocourek taky bere nebo bral tolik léků? Napadlo mě, jestli by nešlo nechat kocourka kastrovat dřív. U kocourů je kastrace daleko lehčí zákrok než u koček. Pak by jste mohla kočičku nechat, až bude úplně v pohodě.

Alfův brácha Brian Black
devoní princezna Sheldemy
Samvěd za Duhovým mostem, Špendlík z vinohradu od 6.3.2013 také bohužel za Duhovým mostem
Bichette
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.říjen 2012, 21:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Mrouskání poznat vůbec nemusíte a ani nic u kocoura. Věřte mi, vím to z vlastní zkušenosti. Antikoncepci bych do ní rozhodně nrvala, je to pěkný humus, pokud nejde o vysloveně nezbytnou nutnost, tak bych do toho nikdy nešla.
Já bych dala kočičce tři týdny pauzu od léků a vzala ji na kastraci. Pokud budete čekat, až bude vše ok, tak se také nemusíte dočkat nikdy, pokud se nemoc již jednou vrátila. Jestli je kočička jinak v dobré formě, nevidím důvod nekastrovat, stejně tomu neujde. Kastrovat bez jakýchkoliv problémů se dá do poloviny březosti, takže určitě nenechávat při potenc. zabřeznutím ko´tata, je to zbytečné množení a pro kočku nic dobrého. Nebojte se, moje Lottka byla kastrovaná v pěti měsících a vše bez problémů. Byla také na operaci s očima a předtím tři týdny na atb a kortikoidech a vše také naprosto ok. U zkušeného veta se není čeho bát.

Kacatko010
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 09.říjen 2012, 22:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Léky berou oba dva stejně, je to problém celého vrhu, jsou to koťata divokých koček, byla od dvou týdnů co je mám doma moc nemocní a na lécích 2 měsíce, což se odrazilo na jejich imunitě. Stejný problém má i paní co má jejich sestřičku adoptovanou, má k ní stejně starého kocourka z jiného vrhu. Je léčena úplně stejně ve stejnou dobu. Máme doporučeno počkat ty 3-4 týdny po léčbě a poté kastrace nebude problém, jenže co když se to zase vrátí. Vet říkal že pokud by se stalo že kocour nakryje, bude se to akutně řešit, jenže co když to nepoznáme, to je ten jediný problém..Další koťata samozřejmě nechceme ani jedna z nás, ale nechceme zároveň ohrozit tyto kočičky. Steroidy mají nějké ty depotní či co, že jejich účinnost vydrží 6-8 týdnů, takže by teoreticky měli vydžet s rýmou do doby kastrace, ale to se uvidí. U nich jde o to, že mají slabou imunitu, která ale následně reaguje na vzniklou infekci přehnaně a máme vysledováno, že steroidy tot perfektně utlumily a po dvou injekcích jsou kočky v pořádku, i když ještě berou atb. I váhově jsou v pohodě, kočka u mě má 2,5 kila, její adoptovaná ségra 2 kila, celkově je drobná. Do jaké doby případné březosti se může kastrovat?

Kacatko010
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 09.říjen 2012, 22:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Je ja přehledla že do poloviny březosti, to je kolik? Měsíc že

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: