KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Stelivo pro dvě kočky (v 1 záchodě)

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí záchodek a stelivo
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
StarryCatEyes
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 29.prosinec 2016, 13:18    Předmět: Stelivo pro dvě kočky (v 1 záchodě) Odpovědět s citátem

Pěkný den. Měla jsem pět let jednu kočku a ta chodila na stelivo Cats Best Öko Plus, i když se tedy strašně vynášelo... Mám 14 dní novou kočku, druhou, budu se taky stěhovat a chci omezit to vynášení. A teď přemýšlím, jaké stelivo dále používat. Ve chvíli nouze jsem koupila v Globusu Asan, ale nestíhal pohlcovat kočičí moč za dvě kočky. Do dvou týdnů byl pryč, věčně promočený a příšerně zapáchal, kočky chodily i mimo. Teď jsem pořídila silikagel ve formě písku, aby je nedrápal do tlapek, mám ho druhý den a testuji (zase z Globusu, neměla jsem čas objednávat, Happy Cat od Akinu).

Můj dotaz pro majitele dvou koček a jednoho záchoda - které stelivo vám zvládá dvě kočky? Děkuji.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.prosinec 2016, 15:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, Cats Best Plus je snad nejlepší, i když se vynáší. Také jsme měli snahu si vybrat "lepší", co se nebude tolik vynášet. Například moje kamarádka s jedním kocourem přešla z Cats Best Plus přešla na Tigerino Canada ze Zoohitu. Zkuste ho, to je tak jediné, co mohu doporučit.
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/kockolity_podestylky/hrudkujici_stelivo/tigerino/153554 Exclamation Pozor, v nabídce je i levnější Tigerino Nuggies, ale to není ono!!! Kvalitnější je Tigerino Canada Idea
Jenže, já jsem Tigerino Canada před pár měsíci vyzkoušela, nečekala jsem co bude dál... Kočky nedůvěřivě obcházely a už to vypadalo po několika hodinách, že dovnitř do záchůdku ani nevlezou. Pak se povedlo s vyjímkou jedné, ta šla raději do koupelny na předložku k vaně. Nikdy nic takového neudělala!! Pozdě večer jsem si všimla, že má hodně tvrdé bříško... asi čekala, zda se její stelivo brzy vrátí. Tak nakonec vlezla i ona a vyčůrala se do záchůdku.
Objednala jsem současně Tigerino i pro synovu britskou kočku, ona hned přijala a syn je také nadšený, prý u něj zůstane. On totiž nebyl zvyklý ani předešlé stelivo Cats Best Plus vyhazovat do wc. Tak pro něj v tomto není změna. Naopak chválí, že se nevynáší. Jeho kočka vždy ráda stelivo hodně hrabe, ale Tigerino nevyhrabuje - "protéká" mezi tlapkami, je těžší. Tigerino hezky hrudkuje, v tom je ok. Také se dosypává jako Cats Best Plus. Každý si musí zkusit... Zřejmě pro dvě kočky by také mohlo Tigerino vyhovovat, si myslím. Hlavně, aby ho přijaly. Můžete si vzít malé balení na zkoušku.

U nás stelivo Tigerino Canada bylo již druhý den trochu cítit, i když několikrát denně čistím. No, a především, co vadilo mně, bylo to, že nemohu Tigerino, které je vyrobené z kanadského jílu, splachovat do wc, jak jsem byla roky zvyklá s Cats Best Plus. Takže samé igelitové pytlíky s použitým stelivem, to bylo hodně nepříjemné pro mne. Záchůdek je těžký s tím jílem.. Takže po pár dnech jsem vše vysypala, vyčistila záchůdek a vrátila oblíbený Cats Best Plus. Už nebudu nic zkoušet, několikrát jsem si ověřila, že prostě stelivo Cats Best Plus je pro naše kočky nejlepší. Všechno má své chyby, jde o to, aby ty chyby byly snesitelné. Smrad u steliva je pro mne největší nedostatek, ten se nedá přehlížet ani vyluxovat.
Nad přílišným vynášením steliva můžete vyzrát tím, že před záchůdek dáte předložku, na níž nebo spíše v níž, se stelivo zachytí a neroznese se dál po bytě. Podívejte na tuto předložku, přečtěte si také psaná hodnocení:

http://www.zoohit.cz/shop/kocky/toalety_pece/lopatky_predlozky/predlozky/122081
Myslím, že je dost dobrá, koupím kočkám ty předložky rovnou dvě k jednomu záchůdku.
A do budoucna mám v plánu iRobot Roombu, i s mokrým vytíráním podlahy, doufám to už pak bude úplně vyřešené.
Mohu dotaz? Kdo máte doma nějaký takový robot, jak jste spokojeni s ohledem na úklid v kočičích rodinách? Napíšete, poradíte? Děkuji Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.prosinec 2016, 21:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen se tak trošičku divím - co máte s tím smradem? Vy chováte nekastrované kocoury?
Moč mé kočky nesmrdí, aspoň se domnívám že ne - koule, která vznikne ve stelivu tedy rozhodně ne!
Stolice samozřejmě páchne, někdy více, někdy méně, tak jako u člověka. Kočka to nezahrabává a já to většinou rychle uklidím. Ale moč mi nedělá po této stránce žádný problém.
(A jak už jsem zde psal, nikdy za dva roky jsem nevyměňoval celé stelivo a neumýval nádobu.)

Nemám ovšem s bytovými kočkami, kromě té jediné, zkušenosti. (Smečka venku, to bylo něco jiného.)

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StarryCatEyes
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 03.leden 2017, 14:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Kastrované a kočky. Také jsem nikdy neměla problém, dokud jsem neměla Asan, který se prostě nacucl a zůstal mokrý. To bych si vás na návštěvu nepozvala. Smile
Asi máte skvělou kočku. Každá je holt jiná. Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
StarryCatEyes
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 03.leden 2017, 14:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Předložku mám. Nakonec budu vybírat nějaký silikát. Testování se osvědčilo, jen se bojím větších hrudek a ty od Happy Cat jsou zase příliš malé, jsou všude. Jinak spokojenost!
pelendy
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: st 04.leden 2017, 22:06    Předmět: Odpovědět s citátem

ASAN, tento papierový zázrak bolo to najhoršie čo som kočkám nasypal do záchodíkov. Príšerný zápach, kočky tam nechceli ani chodiť a ešte som s tým upchal aj WC ....
tenhle ASAN nikdy více , radši kulku do palice ... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí záchodek a stelivo Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: