KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Bronchoskopie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Neli11
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: ne 10.duben 2016, 9:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj všem, zase se na vás po nějaké době obracím. Po vyléčení všech breber viz. toto vlákno pred2 lety se nám to zřejmě vrací. Tentokrat se, ale potýkáte s přestávkami cca 5 měsíců s prujmem. Vše začalo v prosinci, kdy kočičak začal mít průjmovitou stolici. Nechodil nijak často asi 1 denně, ale když šel tak spíše "kaše". Nechali jsem tedy vyšetřit stolici a nasadili probican. Výsledky naprosto v pořádku a probican zabral a byl klid do zacatku března kdy kočičak začal kašlalt víc než normálně (díky astmatu si občas zakasle, ale žádné záchvaty nic zásadního) teď začal byt ten kašel zahleneny, ale žádná rýma, nudle, horečka nic. Zato se opět přidal průjem tentokrat už to bylo horší, protože pokaždé když zakaslal "šlo to z nej". Stolici měl kasovitou, nechodil často, ale pokud začal kašlat nestihl to a tak to máme neustále všude Rolling Eyes
Vetka na poprve píchla vitaminy (B,C) probican a aminex na posílení imunity, protože jinak byl kočičak v pohodě. To zabralo asi na týden a opět vše zpět. Teď jsme dostali antibiotika amoksiklav (bereme od úterka) zlepšení nastalo okamžitě a včera dokonce i pevný bobek, úplně bez kašle. Dnes ráno, ale opět trochu zakaslal a opět trosku řídké stolice pustil. Tak jsem se radovala ze to už bude dobre Sad jinak odčerven v prosinci a teď jsme dělali ještě testy na tritrichomonady a vše čisté. Ma dietu granule Royal na zažívání. Prosím nenapadá vás co s tím? Pokud nezabere toto čeká nás krev, kolonoskopie a tak dále, ale bojím se vše bude OK a kocour se nelepší. Napadlo mě jestli to nemůže byt alergie na stravu. Dávám chlorellu. Omlouvám se, ze jsem se tak rozepsala, ale už jsem zoufalá. Děkuji moc předem za rady

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soňa
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 11.duben 2016, 10:14    Předmět: Re: Průjem Odpovědět s citátem

Diskusi jsem celou nečetla, přispívám jen k poslednímu příspěvku. Průjem je dost nespecifický příznak a může to být cokoliv. Infekce, slinivka, střeva, paraziti, potravní alergie... Ta gastro/intestinal dieta je určitě dobrá volba, pokud máte podezření na alergii, pak by to chtělo zkusit hypoalergenní dietu (dodávají různé značky...), která obsahuje minimum alergenů a může pomoci při určení alergenu. Pokud se alergie na stravu neprokáže (dokazuje se právě hypoalergenní dietou - když je po ní zvíře OK, je to alergie, když OK není, hledá se další příčina...) , pak to bude holt chtít další vyšetření.

Já mám teď relativně čerstvou zkušenost obdobného charakteru - půl roku jsme zkoumali, proč kocour pořád zvrací, párkrát jsme skončili na kapačkách, ale žádné jiné příznaky neměl. Dělali mu sono, rentgen, biochemii atd., všechno několikrát a všechno OK... Nakonec se zjistilo, že se jedná o chronický zánět slinivky, na který je speciální test - ten mu dělali několikrát, ale "měl jí tam" jen jednou, v té nejvíc akutní fází.

Další, mezi českými vety zatím nepříliš známá, je tzv. triaditis - kombinace onemocnění slinivky, střev a žlučníku - viz např. zde http://www.abvet.cz/cz/pripad-mesice/143-triaditis-komplex-pancreatitis-cholangitis-ibd-u-kocky/ - netvrdím, že to je zrovna "Vaše" diagnóza, ale pokud vyloučíte parazity, infekci a alergii, pak budete potřebovat pečlivého veterináře a nějaké další testování.

Neli11
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 14.duben 2016, 10:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji moc za odpověď. Po těch antibiotikách přestal úplně kašlat a trošku se mu upravila i ta stolice. Chodí obden, bobíky má trošku měkčí, ale ne průjmovité. Všimla jsem si, že občas je tam trochu čerstvé krve jinak barva ok, žádný hlen.

Nic méně za poslední 3 dny 2x zvracel. Jenom šťávy a není to nijak časté, ale v jeho stavu se bojím že by to právě mohla být ta slinivka nebo nějaký další zánět. Navíc začal trochu kýchat (žádné nudle ani voda mu neteče z nosu ani z očí), ale občas kýchne což měl i před tím kdy měl ty brebery. Více žere a pije. ráno zvracel tak jsem mu už radši nedávala ty antibiontika, můžou se dát na prázdný žaludek? A nechala jsem ho jen na vodě. Také jsem na ten průjem koupila na doporučení Animonda Integral na střeva, tak uvidím. Odpoledne jsem objednaný na veterinu tak uvidím.

Můžu se zeptat jaký test se dělá na tu slinivku a jaká je následná léčba? Už se docela začínám bát co by to mohlo být.

Neli11
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 15.duben 2016, 19:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsme nechali udělat kompletně rozbor krve. Testy na stistnou zlazu, slinivku, ledviny atd. Zatím máme výsledky hematologie a paní doktorka mi napsala, ze to vypadá na nějakou infekci protože ma celkem zvýšené leukocyty. Pak ještě psala ze ma nižší počet destiček. Těm hodnotám z testů vůbec nerozumím a na další výsledky ještě cekame. Nic méně se opravdu začínám bát jestli to nemůže byt nějaká nevylecitelna infekce typu FIP, Panleukopenie nebo něco podobně hrozného. Procitala jsem internet, články a nějaké příznaky by měl ( průjem zvracení vracející se rýma) nicméně nehubne, nechradne... Tak nevím. Možná zbytečně plašim, ale nevíte co by to mohlo znamenat? Muže tak vážnou nemoc mít starší čisté bytová kočka? Už jsem z toho všeho docela nešťastná. Moc díky za rady a názory.
Jinak včera dostal convenii atb na rýmu, injekci proti zvracení a pobiotika.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4
Přejdi na: