KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Vypelichání chlupů na bříšku a na nohou.

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Annienn
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 20.leden 2014, 9:58    Předmět: Vypelichání chlupů na bříšku a na nohou. Odpovědět s citátem

Zdravím, píši Vám sem s prosbou, jestli nemáte někdo zkušenosti s tím, co se nám děje s naší kočičkou. Je 4 roky stará, jenom bytová (opravdu nikdy se nepodívá ven), pravidelně očkovaná, dobře krmitelná (možná až moc) a najednou nám začala úplně pelichat na bříšku - tam, kde má cecíky a všude kolem. Nemá tam teď opravdu skoro žádné chlupy a začíná jí to jít i na vnitřní stranu nožiček. Byli jsme na veterině, je v pořádku, paraziti-plísně žádné, další testy jsme nedělali, stojí to opravdu hodně peněz. Často se myje a často si místa líže, ale žádné zarudlé fleky nebo něco podobného tam nemá.

Nemáte s tím někdo zkušenosti? Kočička je kastrovaná, už ale dva roky..

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 20.leden 2014, 11:06    Předmět: PREDMET Odpovědět s citátem

Ja by som vyskúšala Chytrú houbu.Kočine to neuškodí a pomôže,keby tam pliesne boli.U nás mal Ali malé holé miesto ,dvakrát som mu to poprášila a do mesiaca to bolo zarastené.Ak to je na väčšom mieste ,treba v nej vykúpať.Môže to byť aj alergia na čistiaci prípravok na podlahu,takže ho skúste zmeniť.Môže to byť aj alergia na určitú zložku v potrave.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 20.leden 2014, 11:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak přesně takhle pelíchal i Moko, kocourek, je černý, krátkostrstý, a pelíchání bylo hodně viděl. Měl nahaté zadní strany stehýnek, a bříško asi do půlky, taky prý bez nálezu - tak jsem koupila tablety chytré houby, a podle pokynů koupala - po nějaké době úplně obrostl srstí znova. Tak nevím, jestli to nešlo poznat, byla to plíseň, nebyla?? Ale teď už je v pořádku. A nikdo jiný z našich koček nic takového neměl.
Annienn
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 20.leden 2014, 12:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Mockrát děkuji za odpověď, plíseň to prý podle kultivace u paní doktory nebyla, takže nevím, jestli se tomu může věřit, či nikoliv. Každopádně jsme neměnili nic z přípravků na prádlo, podlahu, používáme vše pořád stejně, i jsme stejně krmili a najednou to začalo.
Zkusím teda také tu houbu, kde se to kupuje, v nějakém zverimexu či přímo na veterině?

Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 20.leden 2014, 13:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem to objednala na netu, z nějakého eshopu, bohužel, už nevím z kterého. Ale předpokládám, že jsem si to zadala do vyhledávače, a ve zboží pak vybrala tu nejlevnější nabídku. Ale můžete zkusit i lékárnu, v lépe zásobených by to mohli mít také. Jmenuje se to Ecosin pro zvířata, jsou v nabídce tři tablety v balení, a pět tablet v balení, za skoro stejnou cenu. Já vím, že jsem objednávala pět tablet, kdyby se to vrátilo, protože na kůru potřebujete ty tři - 3xpo týdnu koupat. Pak to někdo u nás ty zbylé použil na plíseň na nohou, zabralo to také.
Lucie B.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 20.leden 2014, 15:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Annienn nemůže to být psychické? Náš Cipeček si takhle vylízal a vykousal skoro celé břicho. Vet taky nic nezjistil a když jsme přemýšleli, jakou změnou to mohlo být, tak asi tím, že v rámci hubnutí už neměl celý den plné misky, dostával jídlo jen dvakrát denně, a v mezidobí si nudou vykousával chlupy na břiše. Rolling Eyes

Máma Mia od kina, Cipísek a Opička uřvaná tlamička (a Bedříšek už není)
www.napomockockam.cz
KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 20.leden 2014, 21:19    Předmět: Odpovědět s citátem

My jsme měli něco podobného s Bonifácem asi před 2 lety. Začátkem ledna jsme přivezli z chalupy normálně chlupaté kotě, ale u nás se muběhem následujících několika týdnů udělalo na kůži několik strupů, ty se mu pak oloupaly a dlouho trvalo, než mu srst dorostla. Vylínal i celkově -nejen pod těmi strupy hlavně na hlavě - nejvíc kolem uší a očí. Nejvíc ze všeho připomínal mládě geparda Laughing . Dělali mu stěry, v laboratoři několik týdnů kultivovali, ale na nic nepřišli Crying or Very sad . Vet se nakonec přiklonil k tomu, že to nějaká plíseň byla, i když původce nebyl identifikován. Dostali jsme nakonec po spoustě mastí salycilový líh, po kterém to definitivně zmizelo, ale kožich mu pořád nedorůstal, trvalo to skoro půl roku. Pak už jsem se na toho chudáka nemohla dívat, tak jsem mu (i na rady z tohoto fóra) začala dávat Omega 3 rybí olej - propíchla jsem želatinovou tobolku a nastříkala na konzervu nebo kapsičku, nejlépe rybí... Dobrý je i lososový olej.
TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 24.leden 2014, 12:44    Předmět: Re: Vypelichání chlupů na bříšku a na nohou. Odpovědět s citátem

Annienn napsal:
Zdravím, píši Vám sem s prosbou, jestli nemáte někdo zkušenosti s tím, co se nám děje s naší kočičkou. Je 4 roky stará, jenom bytová (opravdu nikdy se nepodívá ven), pravidelně očkovaná, dobře krmitelná (možná až moc) a najednou nám začala úplně pelichat na bříšku - tam, kde má cecíky a všude kolem. Nemá tam teď opravdu skoro žádné chlupy a začíná jí to jít i na vnitřní stranu nožiček. Byli jsme na veterině, je v pořádku, paraziti-plísně žádné, další testy jsme nedělali, stojí to opravdu hodně peněz. Často se myje a často si místa líže, ale žádné zarudlé fleky nebo něco podobného tam nemá.

Nemáte s tím někdo zkušenosti? Kočička je kastrovaná, už ale dva roky..

A blbý dotaz, nemůže to mít z nervů? Postižená místa by odpovídala - břicho a vnitřní strana nohou, říkáte, že se často líže... někdy je to tak, že nejprve se kočka líže a pak až z toho jí slezou chlupy. Neurotický zlozvyk ala kousání nehtů.

Nezměnilo se u vás něco?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Annienn
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: pá 24.leden 2014, 18:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,
omlouvám se, že jsem byla chvíli neaktivní.

Taky nám to jednu chvíli připadalo, že je to nervové, líže se opravdu často, takže je možné, že tím naruší strukturu a chlupy tak "vylíže". Trvá to už od června cca a pořád se to nějak nemění, nezarůstá, možná malinko. Jinak se u nás vůbec nic nezměnilo, kočička je jinak spokojená, hravá, vůbec nestrádá, je stejně krmitelná, všechno při starém...
Zkusím ten lososový olej, je to nějaký speciální?

KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 24.leden 2014, 22:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Annienn napsal:
Dobrý den,
omlouvám se, že jsem byla chvíli neaktivní.

Taky nám to jednu chvíli připadalo, že je to nervové, líže se opravdu často, takže je možné, že tím naruší strukturu a chlupy tak "vylíže". Trvá to už od června cca a pořád se to nějak nemění, nezarůstá, možná malinko. Jinak se u nás vůbec nic nezměnilo, kočička je jinak spokojená, hravá, vůbec nestrádá, je stejně krmitelná, všechno při starém...
Zkusím ten lososový olej, je to nějaký speciální?

My máme tenhle:
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/doplnkove_specialni_krmivo/kuze_srst/oleje/156289

miila
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 18.březen 2014, 17:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Annienn,naše kočina to má taky,vylízala si nohy i bříško před vánoci,vet na ní nic nenašel,říkal,že je to buď z nervů,nebo alergie na krmivo,nebo bleší kousnutí.Ale žádný strupy,vyrážka,nic...Zatím pravidelně odblešuju,ale krmivo často měním,kupovala jsem napodzim jiný,lacinější,tak mne napadlo,jestli v tom není něco,co jí vadí...

Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 24.červenec 2014, 12:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak náš kocourek Moko má problémy se srstí, znova, a tentokrát chytrá houba nezabírá Confused . Jak to tady pročítánm je dost možné, že je to nervové. Poslední dobou se nesnese s Macíkem, přitom jsou oba kastrovaní, z Macíka je vlastně po uretrostomii už holčička Laughing , žijí spolu už 4 roky, ale prostě se poslední dobou nesnesou. Perou se jak koně, a protože Macíkovi jsou asi 4 roky, a váží přes pět kilo, a Mokovi je 9, a má tak 3,60 kg, tak jasně prohrává. Nejdřív vypelichali stehýnka vzadu, pak bříško, to ještě šlo, tak jsem koupila Ecosin a koupala. Jenže Moko si úplně vytrhává chlupy, popere se s Macíkem a během čtvrt hodiny sedí s hrstí svých chlupů v tlamě, a na zádech má vykousaná holá místa. Je divné, že pelichá jen tam kam si dosáhne a vykousává - na zádech, nebo ty stehna, a bříško. Od půlky těla po hlavu je to normální černý lesklý kocour s hustou srstí. Shocked Tak nevím co s tím. Já seuž k doktorovi stydím pořád běhat. No jestli se to nezlepší, tak půjdu. Chtěla bych ale ještě něco zkusit doma, nikdo jiný kožní problémy nemá, tak plíseň to nejspíš nebude. Poradíte něco? Jestli jste něco podobmého zažili.
TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 24.červenec 2014, 13:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Vnitřní strana stehen a břicho je typické místo k vytrhávání chlupů ze stresu. Pak se to samozřejmě může šířit všude, kde si kočka dosáhne. Lízáním se uklidňuje, takže se vylíže do plešata.

Spíš než kůži musíte řešit ten problém mezi kocoury. Felliway? Oddělovat s nějakým bezpečným útočištěm pro toho slabšího?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 25.červenec 2014, 10:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Nad Felliway jsem už uvažovala dřív, takže když jste mi to navrhla, tak to zkusím. Chudák kocourek, to je kocour zafixovaný na mou mámu, a ta má od loňska čivaváka, takového nalezenečka, asi křížence, že je na čivavu velký, a už i to Moko težce nesl.
Máme ještě další kočky, ty Mokuškovi nevadí, jen ten Macík, přitom Macík ho ignoruje, a začíná si zrovna Moko, i když vždy prohraje. Macík se jen brání, ale váhová i věková převaha je na jeho straně. Proč si takhle nesedli, netuším. Asi to odstartovalo to mrně čivaví.
Pořídím Felliway, a kdyby ani to nezabralo, budu řešit dál. Separování Mokuška nebo Macíka je složité, ale jestli nezabere Felliway, zkusím i to.
Diky!

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: