KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kočka venkovní - uzliny pod čelistí

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
timtom
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: čt 19.červen 2014, 18:56    Předmět: Kočka venkovní - uzliny pod čelistí Odpovědět s citátem

Chci se zeptat, na zahradu k nám chodí jedna bezprizorní 1 rok stará kočička, tak ji krmíme. Teď jsem jí nahmatal pod čelistí zduřelé uzlinky- na každé straně dvě, celkem tedy čtyři a jsou cca 0,5 cm. Mohlo by se jednat o nějakou virozu nebo je to rakovina? Dobrovolníci jí vykastrovaly (ucho zastřihlé - viděl jsem stehy), je trochu pohublá ale žrádlo jí chutná, v oku má jiskru a běhá a zdá se mi v pohodě.
Jen ty uzlinky mě zarazily....

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 19.červen 2014, 21:44    Předmět: Re: Kočka venkovní - uzliny pod čelistí Odpovědět s citátem

timtom napsal:
Chci se zeptat, na zahradu k nám chodí jedna bezprizorní 1 rok stará kočička, tak ji krmíme. Teď jsem jí nahmatal pod čelistí zduřelé uzlinky- na každé straně dvě, celkem tedy čtyři a jsou cca 0,5 cm. Mohlo by se jednat o nějakou virozu nebo je to rakovina? Dobrovolníci jí vykastrovaly (ucho zastřihlé - viděl jsem stehy), je trochu pohublá ale žrádlo jí chutná, v oku má jiskru a běhá a zdá se mi v pohodě.
Jen ty uzlinky mě zarazily....

Bohužel, zvětšené uzliny pod čelistí jsou velmi nespecifickým příznakem opravdu čehokoliv od lehkého onemocnění na pár dní po těžké a smrtelné, jako je třeba ten lymfom. Bez vyšetření vám to nikdo není schopný vyvěštit.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
timtom
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: čt 19.červen 2014, 23:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobře, Díky..Já jen chtěl jestli když jsou např. nachcípané (ona totiž trošku je) zda to zduření bývá přítomno. Budu ji pár dní pozorovat a uvidím. Když tak (pokud se nechá) ji vezmu na veterinu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 20.červen 2014, 8:43    Předmět: Odpovědět s citátem

timtom napsal:
Dobře, Díky..Já jen chtěl jestli když jsou např. nachcípané (ona totiž trošku je) zda to zduření bývá přítomno. Budu ji pár dní pozorovat a uvidím. Když tak (pokud se nechá) ji vezmu na veterinu.

No jestli je nastydlá, tak to bude spíš tím... je to stejné jako u lidí, s množiny pacientů se zvětšenými uzlinami pod čelistí má mnohem větší počet angínu než rakovinu.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 10.červenec 2014, 18:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Honza mel napriklad zvetsene uzliny pri zanetu kolem zubu, ktery mu museli vytrhnot.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: