KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Lupy v srsti

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Markéta Horáková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 31.srpen 2009, 8:13    Předmět: Lupy v srsti Odpovědět s citátem

Tak včera jsem náruživě hladila toho kočičáka, co se mi ho povedlo sebrat zubaté z lopaty a zjistila jsem, že má v kožichu lupy...ono je to taky na té jeho černé srsti pěkně vidět. V současnosti "přesrsťuje" - souvisí zřejmě s jeho předchozí nemocí (svrab a jiné neplechy) - na zádech, hlavě a břichu už má srst pěknou, ale na nohách má ještě takovou tmavohnědou krepatou - původně byl takový celý.
No a co teď na ty lupy..zřejmě to souvisí i s nekvalitní stravou, ale kocour není náš, takže...když k nám přijde, tak mu vždycky něco šoupnu - zjistila jsem, že má rád jogurt a drcené granule (blbě kouše).
Jde mi o to, jestli někdo nevíte o "šokové" terapii na srst a kůži - já třeba našim dávám občas žloutek, "mastné" granule (proti bezoárům, s rybím tukem)...ale třeba existuje něco lepšího (?), co by při pravidelném podávání cca. 2x týdně mohlo pomoci.

nafrněná Fifinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 31.srpen 2009, 8:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý je lososový olej, já dávám SOMA OMEGA 3 - jsou to takové gelové kapsle, jsou dost velké, ale naše je dokáže slupnout, lze i kapslu "píchnout" a vymačkat. Mišulce i Kačce chutná takže slíznou bez problémů. Když je nutno dává se každý den 1 kapsle, jako udržovací stací 1x za týden.

Ještě doplním, že lososových olejů dělají mraky, ale jen tuhle značku kočiny zbaští samotné bez násilí. ostatní jim nechutnají. Balení 30 ks stojí cca 120 Kč

Markéta Horáková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 31.srpen 2009, 9:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jsem koukala jestli nenajdu něco vhodného v e-shopu a mj. jsem tam objevila tuhle hlášku - normálně valím oči... Shocked Shocked Shocked
"Posypte kočce pokrm Sanalem Crunchies! Sanal Crunchies s pravým lososem, kuřetem a játry zvýší úroveň kočičího pokrmu. Sanal Crunchies může bý podáván také jako masová svačinka mezi hlavními jídly."

Blanko, to se dá koupit i normálně v lékárně?

nafrněná Fifinka
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 31.srpen 2009, 11:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten lososový olej Soma omega 3 v normální lidské. Je to lidský potrav. doplněk. Je to taková umělohm. lahvička, jako bývají vitamíny.
Fflew
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 19.březen 2014, 11:38    Předmět: lupy?? Odpovědět s citátem

Snad nevadí, že obnovuji toto fórum. přišlo mi zbytečné na podobný problém zakládat nové.

nebyla jsem teď přes týden doma a když jsem se vrátila, všimla jsem si, že má naše kočka (perská, kastrovaná, cca 1,5 roku) výrazně méně srsti na ocásku. Ne že by tam měla lysiny, jen ho dřív měla krásně naducaný a teď ho má hrozně "hubený".
Plus má v místě, kde jsem jí musela zkrátit srst (po kastraci, měla to tam zaplstěné od košilky), lupy, nebo něco, co je lupům podobné. přikládám fotku. http://elusch.rajce.idnes.cz/Bubik#IMG_5889.jpg
"podkladovou" srst má světle šedou, ale teď přibylo uprostřed té oblasti s kratšími chlupy tmavé místečko a "nazrzlé" chlupy, je to vidět na fotce.. Taky mi přijde, že jí srst dorůstá dost pomalu, kastrovat jsme byli v lednu a chlupy má stále krátké.
Lupy jsou jen v této oblasti (hřbet nad kořenem ocasu), nikde jinde, ale je jich tam fakt požehnaně.. směrem ke kůži se intenzita zvyšuje, ale kůže samotná mi přijde v pořádku. Ani se kočka nijak nedrbe a nevypadá, že by ji to svědilo.. jen teď o dost víc líná, což jsme doposud přisuzovali jaru.. může to mít souvislost? a máme ji zkusit vykoupat?máme šampon Biodexin, kterým jsme léčili minulý kožní problém (černé tečky na bříšku). Pravidelně nekoupeme. kočka žije pouze v bytě, ale cestujeme s ní vlakem mezi dvěma městy cca 1x za 2 týdny.. budu ráda za každou radu či zkušenost... Smile

Fflew
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 19.březen 2014, 12:30    Předmět: Odpovědět s citátem

tak nejspíš to jsou fakt lupy, znovu jsem se jí koukala zblízka na kůži a odlupuje se to skutečně z ní... jen je mi divné, že jsou jen v tom místě s kratší srstí a to místo s tmavšími chlupy taky nechápu..
Cico Ciciak
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: ne 15.červen 2014, 9:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Moja mačka má tiež lupiny a suchú srsť na chrbte. Pozorujem to asi posledný rok. Myslím, že sa stravuje kvalitne. Je na surovej strave (mäso, kosti, vnútornosti, žĺtok) + vitamínová pasta od Gimpet a tyčinky Vitakraft, sem tam kvalitné granule Acana bez obilia.

Podľa 2 vetov je obézna (vďaka rodičom), lebo pred nedávnom mala pravdepodobne tráviace problémy (vet nezistil nič konkrétne ani z krvy, ignoroval moju otázku) - nejedla, nemala stolicu, iba čúrala a na záchode mala zjavné bolesti, lebo pri návšteve toalety stonkala, cez deň nebola moc aktívna. Musela brať infúzie a antibiotiká a vet nás postrašil pri testovaní krvi, že môže mať problém s obličkami, PKD a podobne, ale našťastie sa rýchlo pozviechal a vyliečila a kontrola krvi, obličiek aj výsledky jej dopadli na výbornú a podľa veta nemá problémy s obličkami, ale lupiny stále má aj suchú kožu na chrbte. Inak je už asi 2 týždne zdravá, aktívna. Stolica v pohode, močí v pohode, pije primerane aj sa s chuťou naje.

Volakde som čítal, že kvalita kože a srsti môže byť horšia pri nadváhe a tu na fóre, že by to mohlo súvisieť s nejakým vnútorným onemocnením ako napríklad obličiek, ale testy mojej mačke na obličky dopadli na jednotku. No neviem v čom to môže byť. Stresy? Posledný rok nám zatepľovali barák smradi, takže bol u nás neustále bordel a hluk...

Čo mám možnosť pozrieť sa na kožuch jedneho vonkajšieho kocúra, o ktorého sa starám vo firme, tak určite nežije tak dobre ako nača cica, ale suchú kožu ani lupiny nemá. Možno to je fakt nejaká genetika ako u ľudí, čo majú stále lupiny a márne s nimi bojujú. No neviem, docela ma to štve.

TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 15.červen 2014, 11:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Se stresem mohou a často též souvisí problémy s močovými cestami. Jestli kočička plakala při močení, tak pravděpodobně trpěla něčím takovým.

Co se lupů týče, máte-li vyšetřenou krev, vnitřní příčiny můžete asi vyloučit, ale... co se dělo za vyšetření týkající se samotné kůže? Uvedené příznaky totiž rádi dělají také paraziti a plísně.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cico Ciciak
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: ne 15.červen 2014, 13:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Ona neplakala pri močení, lebo vtedy iba močila, ale skôr si myslím, že mala problém vykakať sa. Videl som ju, ako trepala chvostom hore dole, ako keď mačka kaká, ale stolica jej išla až za 3 dni. Bohužiaľ, vtedy sme museli riešiť ten akútny tráviaci problém. Mali sme strach, či to vôbec prežije a na lupiny nebol čas, to bol až druhoradý problém...
rafej
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 17.červen 2014, 19:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsme teď měla s kočkou něco podobného. Nafouklá, suchá srst a lupy. Začala chodit mimo WC a já si všimla, že tlačí a nic. Když se konečně vykadila, tak měla v bobku hodně hlenů. Musela jsme jí vysadit suchou stravu a zuřivě ředit stolici. Zároveň jsem přeléčovala trávení a střeva dobromyslovým čajem a zdá se, že zánět se mi podařilo zlikvidovat, bobky už mají správnou barvu a hleny zmizely.
Veterinářka říkala, že starší kočky mohou mít zpomalené trávení a jsou "vysušené", takže potřebují přidávat olej. Dávám prozatím 200% dávku lososového oleje vzhledem k její váze a bobky i kožich už vypadají mnohem lépe.
Problém je, že už asi nebudem moct krmit sušenkama a musíme teď denně hřebelcovat. Asi už kvůli stáří a mírné artroze o sebe dostatečně nepečuje.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: