KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Selhani ledvin
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tereza.P5
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 02.červen 2014, 21:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Tatiana Božíková napsal:
Jo, a ke granulím, určitě nic nezkazíte, když koupíte i nějaké na vystřídání, Hills Special jsou dobrá volba. Mušence jsme museli střídat značky co chvíle, stávkovala pořád.

Myslíte ty RC? Nevím které jsou lepší. Renal Special nebo jen renal. Já se v tom složení vůbec neorientuju Sad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 03.červen 2014, 13:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Tereza.P5 napsal:
Tatiana Božíková napsal:
Jo, a ke granulím, určitě nic nezkazíte, když koupíte i nějaké na vystřídání, Hills Special jsou dobrá volba. Mušence jsme museli střídat značky co chvíle, stávkovala pořád.

Myslíte ty RC? Nevím které jsou lepší. Renal Special nebo jen renal. Já se v tom složení vůbec neorientuju Sad

V případě ledvinové diety složení moc neřeším, dávám jakékoliv ledvinové, které je kocour momentálně ochotný jíst a k tomu konzervy. Mám doma takovou sbírku. Zásadně ale kupuji malá balení, chuť našeho kočičáka se také rychle mění a není z ledvinové diety nijak nadšený.

Vilík - ?/20?? - 7.9.2014
Kubíček - rezavé zlatíčko 08/2009 - 7.2.2014 Meggi - 05/1993-14.9.2011, Čiko - 07/2007 - 31.12.2008 , Matýsek 05/1992-28.6.2006
Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 03.červen 2014, 14:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Speciall by měly být chutnější, prý Rolling Eyes . To mi tvrdil vet. Ale jak píše Rena, u nás to bylo stejné, jen jsem něco koupila podruhé, že první balení mi Muška snědla, druhá várka jí už nejela. Ledvinové diety jsou i od Eukanuby, Trovet, Specific, beaphar, a kdoví od které firmy ještě, teď už není problém měnit pokaždé za jiný druh.
Cico Ciciak
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: ne 15.červen 2014, 9:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Pozerám, že vám veti vtĺkli do hláv pekné blbosti a majú s diet úžasný buzises. Najlepšia dieta pre mačku je surová strava. Každého veta, čo by mi povedal, že musím mačku kŕmiť žrádlom s nízkym obsahom bielkovín a naopak žrádlom plným obiľnín, sóje a uhľohydrátov (ryže), by som hnal až do Košíc... Týmto bludom nikdy neuverím. Ak má vaša mačka zničené ľadviny z nekvalitnej priemyseľnej stravy, tak si myslím, že zachrániť sa dajú jedine prechodom na surovú stravu. Ak sú v tom nejaké genetické dispozície na zlyhanie ľadvín - PKD, tak asi to už lepšie nebude. Je to vada od narodenia, bohužiaľ. Takú mačku by som radšej nechal uspať, ak by musela žiť svoj celý krátky život na sušienkách až do skonania. Bolo by to iba zbytočné trápenie. Bolo by mi jej ľúto a taký život by si istotne nezaslúžila. Bohužiaľ...

Taká klasická kostra jedálnička mojej mačky pozostáva napríklad z 2-3 dni premrazených surových kuracích pŕs. Nebojte sa salmonely. Síce ju mrazenie nezničí, ale mäsožravec si s ňou poradí. Aj človek si s miernou nákazou salmonely poradí. Ďalej 2-3 dni premrazené surové čistejšie hovädzie, sem tam 2-3 dni premrazené surové bravčové. Nebojte sa pseudobesnoty, u nás sa nevyskytla už veľmi dlho a čo viem, tak má pomaly 100% mortalitu u prasiat, takže je takmer vylúčené, aby sa dostalo kontaminované bravčové až k vám na stôl pri dnešných kontrolách. Skôr mačka zomrie na otravu priemyselným žrádlom, než na pseudobesnotu. Ďalej podávam 1-2x týždenne 2-3 dni premrazené surové kuracie krídla, krky alebo kuracie trupy, nie veľké duté kosti ako stehno. Takéto kosti sa zvyknú štiepiť a sú ostré ako ostne a je to nebezpečné a mačka si zbytočne iba ničí chrup. 1-2x týždenne 2-3 dni premrazená kuracia pečienka, môže byť aj kurací mix (žalúdky, srdcia, pečeň). S vnútornosťami a kosťami to zase netreba moc preháňať. Mačka je hlavne mäsožravec. Vnútornosti sú moc bohaté na vitamín A, takže by tam zbytočne hrozilo predávkovanie. 1x týždenne vaječný žĺtok pomiešaný s kuracím na drobno. Ako bonus občas podávam aj menej obvyklejšie mäso, keď sa mi ho podarí zohnať ako morka, jahňacina, zajačina, ryby. Samozrejme už ako malej som jej dopriaľ aj nejaké "hriechy" ako sterilizovaná kukurica, tvaroch, biely jogurt, smotana, syr a olivy, po ktorých sa ide vždy zadrhnúť, ale len občas, tak 1-2x do týždňa, keď ešte jedla viac než 2x denne. Moja 6 ročná mačka bola iba raz vážne nemocná a to iba nedávno, čo moji rodičia v poslednej dobe začali často kŕmiť aj lacnými granulami a kapsičkami, vitamínovými pastami a tyčinkami a inými ľudskými blbosťami, lebo som nemal toľko času dozerať na to ako predtým a nebýval som tak často doma. Pred týmto obdobím nebola nikdy vážne nemocná.

No a zelenina? Mačka neje zeleninu. Pre istotu jej sem tam dávam multivitamínovú pastu od Gimpet alebo vitamínové tyčinky od Vitakraft a má aj nasypané snáď najkvalitnejšie granule Acana bez obilia po celý deň v miske, keď sme v robote, ale iba máličko. Maximálne čo moja mačka zje, je kukurica v sladkoslanom náleve a olivy v náleve, ale len občas. Po tých sa ide zadrhnúť...

Veľa šťastia

TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 15.červen 2014, 10:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Šestiletá kočka nemá nárok na to být vážně nemocná. Šestileté kočky nejsou nemocné ani když jsou krmené hypermarketovkami.

Zbytek odpovědi přímo u vlákna s dietami, nebudu se opakovat.

Je-li váš názor takový, že kočka se selháním ledvin se má utratit, aby se netrápila, pak dietní krmení nepotřebujete. Dietní krmení slouží k prodloužení života a jeho kvality u již nemocné kočky, která na vámi navrhované masové stravě nevydrží, její tělo to nezvládne.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cico Ciciak
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 16.červen 2014, 9:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono asi nie sú problémy s ľadvinami ako problémy s ľadvinami. Podľa mňa to často súvisí s hlúpsťami, ktorými ľudia kŕmia svoje mačky a tie obličky proste začnú štrajkovať. To je môj názor. Mačka potom síce môže mať horšie výsledky krvy, kde sa preukážu údajné problémy s ľadvinami, ale to ešte nemusí znamenať PKD, ak to máte na mysli. Tie hodnoty môžu byť spôsobené len nejakou chorobou alebo nekvalitným stravovaním, ako to bolo v prípade mojej mačky. Tam to bolo zrejme chorobou. Druhýkrát jej testy obličiek dopadli na výbornú. Pričom sono obličiek mala už predtým v pohode. Čiže pokiaľ by sa nepotvrdilo priamo dedičné PKD s tvorbou cyst, tak by som prešiel na surovú stravu a vetov by som poslal s ich RC dietami do patričných miest. Doktori radi zveličujú. Ja mám s nimi také skúsenosti, že keď sa im raz dostanete do pazúrov, tak už vás nepustia. Bol som s mačkou na riadnej klinike, kde jej urobili komplet testy a doteraz mi pani doktorka nepovedala, čo jej bolo. Pravdepodobne nejaká črevná viróza, nachladnutie atď. Tak to ďakujem pekne. Som platil 65 euro... Pokiaľ by sa samozrejme potvrdilo PKD, tak by som asi mačku nechal uspať. Netvrdím, že dirtekt, ale zvážil by som alternatívy. Myslím, že život pravého mäsožravca, ako sa mačkám hovorí, by bol na diete bez mäsa, respektíve s minimom bielkovín, iba tríznenie. Skúste si to predstaviť, žrať iba jeden druh sušienok celý život. No neviem, neviem. Možno sú aj miernejšie druhy PKD a tam to nevyžaduje takú prísnu "nebielkovinovú" dietu a dalo by sa podávať aj mäso s menším obsahom bielkovín ako hovädzie alebo bravčové...
TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 16.červen 2014, 9:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Cico Ciciak napsal:
Ono asi nie sú problémy s ľadvinami ako problémy s ľadvinami. Mačka môže mať horšie výsledky krvy, kde sa preukážu údajné problémy s ľadvinami, ale to ešte nemusí znamenať PKD, ak to máte na mysli. Tie hodnoty môžu byť spôsobené len nejakou chorobou alebo nekvalitným stravovaním, ako to bolo v prípade mojej mačky. Tam to bolo zrejme chorobou. Druhýkrát jej testy obličiek dopadli na výbornú. Pričom sono obličiek mala už predtým v pohode. Čiže pokiaľ by sa nepotvrdilo priamo dedičné PKD s tvorbou cyst, tak by som prešiel na surovú stravu a vetov by som poslal s ich RC dietami do patričných miest. Doktori radi zveličujú. Ja mám s nimi také skúsenosti, že keď sa im raz dostanete do pazúrov, tak už vás nepustia. Bol som s mačkou na riadnej klinike, kde jej urobili komplet testy a doteraz mi pani doktorka nepovedala, čo jej bolo. Pravdepodobne nejaká črevná viróza, nachladnutie atď. Tak to ďakujem pekne. Som platil 65 euro... Pokiaľ by sa samozrejme potvrdilo PKD, tak by som mačku nechal uspať. Myslím, že život pravého mäsožravca, ako sa mačkám hovorí, by bol na diete bez mäsa, respektíve s minimom bielkovín, iba tríznenie. Skúste si to predstaviť, žrať iba jeden druh sušienok celý život. No neviem, neviem. Možno sú aj miernejšie druhy PKD a tam to nevyžaduje takú prísnu "nebielkovinovú" dietu a dalo by sa podávať aj mäso s menším obsahom bielkovín ako hovädzie alebo bravčové...

Nevím, proč montujete PKD a selhání ledvin dohromady s nějakými virózami.

Ono jedna věc je choroba a jedna věc jsou laboratorní výsledky, víte? S laboratorními výsledky to není vůbec jednoduché. Můžu mít kočku, vezmu jí krev, naměřím kreatinin 500 a víte co? Ta kočka může mít ledviny v podstatě v pořádku. Ne, nebude zdravá. Taková kočka může být třeba po autoúraze, je v šoku, vevnitř pobitá. Může to být kotě trpící panleukopenií, s těžkým průjmem, které zvrací i vodu. Může to být ucpaný kocourek, který už se dva dny nevyčůral. Strava, jak říkáte, může rovněž hnout s laboratorními hodnotami - typické je zvýšení hladiny močoviny u zvířat krmených tak, jak navrhujete, masem a zase masem. Neznalec by si myslel, že ta kočka má nemocné ledviny, ne ne, je to krmením.

Výše zmíněné nemoci mohou všechny přejít do akutního selhání ledvin, protože ledviny při šoku, hypovolémii nebo při ucpání dostávají pěkně zabrat. Stejně tak se však laboratorní hodnoty i stav pacienta mohou rychle upravit korekcí objemu cirkulující tekutiny, případně odstraněním obstrukce. Zvíře, které při jednom odběru mělo tzv. zvýšené hodnoty ledvin a za dva dny či za týden už ne, nevyžaduje žádnou dietu.

Akutní selhání ledvin =/= PKD. Akutní selhání je stav, kdy jsou ledviny akutně poškozené nějakým procesem, který buď vychází z ledvin nebo častěji taky ne. Kdybyste takovou kočku, jakmile se vám podaří dostat jí do stavu, kdy začne žrát, začal krmit masem, o veškerý pokrok v léčbě přijdete a pravděpodobně přijdete i o tu kočku. Nutriční požadavky takového pacienta jsou úplně jinde, zvláště co se obsahu iontů týče. Po několika týdnech, když se bude dařit, se může pacient převést na původní stravu. Když bude mít smůlu, přejde akutní selhání v selhání chronické.

Chronické selhání ledvin je stav, kdy se funkčnost ledvin snižuje pomalu. PKD, tedy polycystická choroba, je jen jedna z mnoha možných příčin. Je zajímavá tím, že je to genetická choroba, ale to je tak všechno. Ledviny mnohem častěji selhávají v důsledku degenerativních změn doprovázených ztrátami bílkovin (je to vlastně chronická glomerulonefritida), při amyloidóze, ledviny mohou být postižené při lymfomu či FIP. U chronického selhávače dieta prodlužuje život a jeho kvalitu. Je to trýznění? Na vaší masové dietě kočka se selhávajícími ledvinami nevydrží dlouho a bude jí celou dobu šoufl. Ty její ledviny prostě ty mraky fosforu z masa nezvládnou vyloučit a ten fosfor jí otráví. Problém nejsou bílkoviny - to už je překonaný názor, bílkovin v ledvinových dietách je dost. Naopak, musí tam být, ty nemocné kočky mají tendenci ke ztrátě svalové tkáně, musí jich tam však být akorát, aby nevznikaly moc velké přebytky (z nich je močovina), bílkovina musí být plnohodnotná a dobře stravitelná. Problém je fosfor. Maso je surovina s obrovským množstvím fosforu.

Je trýzněním krmit kočku stejnýma sušenkama každý den? Jsou kočky, které tento způsob výživy upřednostňují a zkuste jim nasypat do mističky něco jiného. Pro mlsnější jazýčky je k dispozici několik značek diet, konzervy či kapsičky, může se to střídat.

K té vaší kočičce - ono práce veterináře je v tomhle nevděčná. U většiny pacientů se nezjistí, cože jim bylo, hlavně jedná-li se o nespecifické krátce trvající stavy - "virózy", momentální indispozice. Není to ani možné. Neexistují testy na úplně všechny myslitelné nemoce včetně různých chřipiček, a i kdyby existovaly... když vás sere 65 euro, tak byste je těžko zaplatil.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 16.červen 2014, 10:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Cico Ciciak napsal:
Ono asi nie sú problémy s ľadvinami ako problémy s ľadvinami. Podľa mňa to často súvisí s hlúpsťami, ktorými ľudia kŕmia svoje mačky a tie obličky proste začnú štrajkovať. To je môj názor. Mačka potom síce môže mať horšie výsledky krvy, kde sa preukážu údajné problémy s ľadvinami, ale to ešte nemusí znamenať PKD, ak to máte na mysli. Tie hodnoty môžu byť spôsobené len nejakou chorobou alebo nekvalitným stravovaním, ako to bolo v prípade mojej mačky. Tam to bolo zrejme chorobou. Druhýkrát jej testy obličiek dopadli na výbornú. Pričom sono obličiek mala už predtým v pohode. Čiže pokiaľ by sa nepotvrdilo priamo dedičné PKD s tvorbou cyst, tak by som prešiel na surovú stravu a vetov by som poslal s ich RC dietami do patričných miest. Doktori radi zveličujú. Ja mám s nimi také skúsenosti, že keď sa im raz dostanete do pazúrov, tak už vás nepustia. Bol som s mačkou na riadnej klinike, kde jej urobili komplet testy a doteraz mi pani doktorka nepovedala, čo jej bolo. Pravdepodobne nejaká črevná viróza, nachladnutie atď. Tak to ďakujem pekne. Som platil 65 euro... Pokiaľ by sa samozrejme potvrdilo PKD, tak by som asi mačku nechal uspať. Netvrdím, že dirtekt, ale zvážil by som alternatívy. Myslím, že život pravého mäsožravca, ako sa mačkám hovorí, by bol na diete bez mäsa, respektíve s minimom bielkovín, iba tríznenie. Skúste si to predstaviť, žrať iba jeden druh sušienok celý život. No neviem, neviem. Možno sú aj miernejšie druhy PKD a tam to nevyžaduje takú prísnu "nebielkovinovú" dietu a dalo by sa podávať aj mäso s menším obsahom bielkovín ako hovädzie alebo bravčové...

Nezlobte se, ale musím souhlasit s TerezouJ, jednak mícháte dohromady různé typy onemocnění ledvin a k tomu bez znalosti věci. Mám kocoura s chronickým selháním ledvin a jedná se o kocoura, který celý život žije venku. Největší můj problém byl, jak venkovní kočku donutit, aby mi jedla jen tu ledvinovou dietu - která má cca 28 % obsahu bílkovin, ale minimum fosforu - víte, kolik bílkovin a fosforu obsahuje maso ? - asi ne, jinak byste tu neplácal nesmysly o krmení syrovým masem. Máme doma momentálně 6 druhů granulí a k tomu asi 10 druhů kapsiček a konzerv, takže určitě víc, než kolik druhů masa dáváte vy. Po nasazení diety a léků se hodnoty dokonce mírně zlepšily. Podstatné je, že kocour nehubne, žere,nezvrací a má se k světu (na svůj věk) a opravdu by mě nenapadlo ho nechat uspat jen kvůli tomu, že má problém s ledvinami. Ale chápu, že když se někomu zdá 65 Euro za testy hodně (a pokud by byly kompletní, tak jsou za "hubičku") , tak není ochotný ani platit za diety, ale holt si musí zdůvodnit, že všichni co za diety zaplatí, jsou blbci.

Kubíček - rezavé zlatíčko 08/2009 - 7.2.2014 Meggi - 05/1993-14.9.2011, Čiko - 07/2007 - 31.12.2008 , Matýsek 05/1992-28.6.2006
Tereza.P5
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 16.červen 2014, 15:37    Předmět: Odpovědět s citátem

A může mi tedy někdo poradit které jsou podle složení lepší? RC Renal / RC Renal Special Sad
Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 16.červen 2014, 20:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Tereza.P5 napsal:
A může mi tedy někdo poradit které jsou podle složení lepší? RC Renal / RC Renal Special Sad

Ty speciál mají o něco víc bílkovin a obsahují vepřový protein, který je hned na druhém místě. Takže podle složení jsou teoreticky lepší ty special a budou asi mastnější a tedy možná chutnější.

Ale nejlepší dietní granule jsou ty, co vám bude kočka žrát Very Happy

IvetaB
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 22.září 2014, 22:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám kočičku (10 let), u které byly v pátek zjištěny tyto hodnoty ledvin BUN 25,2, Cre 259, forfor v normě. Začali jsme krmit ledvinovou dietou. Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s RenAvastem. Vím, že je to přípravek na trhu relativně nový, proto uvítám jakékoli názory a zkušenosti. Děkuji.
Fredylištička
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 23.září 2014, 17:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám kocoura, nalezence velmi starého (odhad 20 let +- ). Přišel velmi zdevastovaný, ledviny velmi špatné. Vlastně už měl být dávno mrtvý...Hodnoty - močovina 61,75; kreatinin 289. Dostává jednou denně RenaVast a jednou denně Ipakitine. Vzhledem k jeho věku už nedávám dietu, ale to, co má opravdu rád. Drží se báječně, baští s radostí, i méně pije než pil. Za těch devět měsíců, co ho mám doma byl pouze jedenkrát na kapačkách, celkem tři dny. Podle mého (a mých veterinářů) léčba funguje.

martinn
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: út 28.říjen 2014, 16:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den všem zde,
Napíšu vám jeden smutný příběh.Měl jsem kocourka kterému bylo 10.5 roků.Náhle z ničeho nic začátkem září letošního roku mu přestali chutnat granule a začal zvracet.Takhle to trvalo asi týden že zvracel.15 září jsme se proto vydali k veterinářovi kde zjistil z krve že mu selhávají ledviny,urea 47,kreatinin 199.Dostal prášky a nasadili jsme dietu která mu samozřejmě nechutnala a ani jsme ji do něho nemohli dostat.Domluvili jsme se z veterinářem že za měsíc se stavíme opět na testy krve. Stále zvracel,skoro každý den,vždy ho to chytlo ráno když jsem stával do práce.15 října se jeho stav rapidně zhoršil že už přestal žrát úplně,jen pil vodu tak 2x za den,pak ani nepil už ani tu vodu.Byl apatický, v puse se mu udělali bílé boláky.Začal mít takové nervové tiky a napadal na jednu stranu a vyhledával osamocená místa,jakoby mi řekl,nech mě být a v klidu odejít.Vlastně to zvracení trvalo skoro celí měsíc.Ten den jsme tedy jeli k veterinářovi na nové testy krve kde zjistil že je to ještě horší než před měsícem a urea už je přes 55.Ptal jsem se ho co sním že už si nevím rady,říkal že by mohli pomoci kapačky ale že v tomto věku a v takovém stavu mi dává naději tak 5%.Vyhledal jsem tedy jiného veterináře který poskytuje kapačky a vydali jsme se k němu.Přijeli jsme tam prohlídnul ho,udělal mu ultrazvuk a zjistil že jedna ledvina je úplně splasklá a o 2.5 centimetrů menší než ta druhá a podle testů mu jedna už odešla úplně a druhá mu odchází také.Nabídl tedy 2 možnosti,dát kapačky kde je šance 5 % a prodloužení života o pár dní a nechat ho trápit a nebo euthanasie.Nechtěl jsem ho nechat trápit protože pohled na něho už byl strašný a cpát do něho tabletky pro něho bylo stejně utrpení tak jako pro nás.Svolili jsme tedy s uspáním.Věřím že už je mu líp a netrápí se.
Myslím si že když se kočka takto trápí a selhávají ji ledviny tak je lepší jak pro ní tak pro páníčka aby jsme ji v klidu nechali odejít.

arcaro
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: út 25.listopad 2014, 10:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den , i my se potýkáme s nemocí , chronickým selháním ledvin ... Pročetla jsem tu celou dizkuzi , ale nikde jsem nenarazila na případ kdy byly hodnoty urea 32,1 kratin 335 , vápnik 2,87 a bohužel fosfor 2,32 což je vysoký , kočka svým tělem nereaguje na selhávání .... jen zhubla . Nemá ani náznak zánětu ani nic jiného .... máme za sebou 8 dní infuzní terapie , včera odebrána krev a dnes se dozvím jestli je nějaký posun .... dostala granulky od hilsu což naštěstí papa s chutí ( prozatím ) a prášek ipakitine ........ jen se chci zeptat zda tu někdo zvás měl podobný případ a zda se podařilo fosfor snížit .... pokud infuze nijak nezabere , budu nucena ........
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 25.listopad 2014, 16:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, vím jaké to je, takhle bojovat, ale nevzdávejte to. Já nevím, jaké měla naše Muška hodnoty fosforu, už takhle byl zázrak, že po měsících trápení, co s kočkou je, se vůbec udělaly základní rozbory, ale urea a kreatinin byly snad ještě vyšší než u vás. Mušence bylo jen přes osm let, a už je, zlatíčko, skoro 4 roky za duhovým mostem, ale přesto po začátku léčby, i když nám nedávaly skoro žádnou šanci, se hodně zlepšila, a více méně bez výrazných zhoršení žila ještě další 4 roky. Takže jí bylo přes 12, když nás opustila. Za ty roky se přece musela léčba někam posunout, jsou další podpůrná léčiva, Renavast, a pod., než Mušce nastalo viditelné zlepšení, uplynuly alespoň 2 měsíce. Tak jestli vaše kočička není nějak viditelně schvácená, žeby zvracela, nechutnalo ji jíst, kdyby měla chuť žít, tak jí nenechávejte uspávat, dejte jí šanci.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116  Další
Strana 112 z 116
Přejdi na: