KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Albert

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí záchodek a stelivo
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.duben 2014, 10:53    Předmět: Albert Odpovědět s citátem

Asi před měsícem jsem si vzal domů kočku, která poslední dva roky žila v místnosti v přízemí paneláku. Nevyužívala možnosti chodit ven a na záchod chodila na připravené noviny (reklamní, tedy zadarmo). Kočičí záchod měla možnost vidět jen před dávnými lety na klinice, když byla na kastraci. Tak jsem měl pochopitelně obavy, jestli se naučí na stelivo.
Koupil jsem, co jsem první uviděl, v Albertu, kam chodím nakupovat. No name (Albert), 57 Kč/5 kg. Co vy na to odborníci? Je to takový písek, je na tom napsáno, že je nehrudkující. Kočka se zdá být spokojená, neroznáší to kolem, snad jenom nepatrně na tlapkách, ostatně mám kolem noviny. O nějakém prášení nic nevím. Se zápachem nemám problém, její exkrementy obvykle nejsou ani cítit, jen výjimečně. Takže spokojenost.

Jen mám trochu problém s likvidací. Se to pochopitelně neodvážím házet do záchodu. Vždycky to zabalím do mikrotenového, nebo i silnějšího, sáčku. Pečlivě zavážu a dám do koše na odpadky. Ale po několika hodinách to začne smrdět, i když to původně nebylo vůbec cítit. Dokáže se to prosmrdět dvěma vrstvami igelitu. Je to ovšem cítit jen když se otevře koš, ale i to je nepříjemné.
(Určitě jsou zde dobré rady, ale nechce se mi to teď hledat, zas tak moc mi to nevadí Razz )

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.duben 2014, 12:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Na kočičí výkaly mám specielně odpadkový koš na balkoně a nic jiného tam neházím. I tak dávám hrudky do mikrotenového pytlíku a zavazuji. V zimě ho vynáším 1x za 3 dny, v teplém období s ním musím chodit denně. Jelikož mám kočky 4, tak je v podstatě nemožné používat koš v bytě. Kočičí WC nesmrdí nikdy, ale z koše to bylo cítit i po 1 kočce. Jestliže byste chtěl zplachovat do WC, musíte si koupit k tomu určené stelivo. Splachovat se dají takové ty dřevěné peletky a myslím? že i některý bentonit. Já bych to ovšem neriskovala. A hlavně je u toho velká spotřeba vody, protože 1 spláchnutí nestačí.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.duben 2014, 13:39    Předmět: Odpovědět s citátem

To jste mi v podstatě potvrdila, co si myslím.
Asi taky dám druhý koš na balkon, zatím to ještě snáším (stejně vynáším skoro každý den).

Magda K.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.duben 2014, 16:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám v koupelně malý plastový kyblík s víkem, v něm pytlík a ráno ho zavážu a vyhodím cestou do práce. Když se zadaří a bobky seberu do papíru tak je spláchnu. Kupuji Benko, práší jako každé a záchůdky čistím často, takže zápach cítit není.
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 01.květen 2014, 22:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Používám silikonové stelivo a hovínka bez problémů splachuju do záchodu. JInak na dno záchodku kupuji v drogeii Rossmann speciální vložku na kočičí záchodky, kterou při výměně silikonu s obsahem zavážu, dám do igelitky a odnesu do popelnice.

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 02.květen 2014, 22:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám dřevité hrudkující stelivo a splachuji v záchodě, obvykle 10 l vody bohatě stačí na 2 močové koule a 1 bobky. Víc si tam netroufám nasypat, abych neucpala trubky.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 03.květen 2014, 15:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinak mě taky zajímalo, zda má někdo zkušenost s tím stelivem Albert? Je na tom takový přehnaně nápadný obrázek. Nechci dělat reklamu, ale jako naprostý laik v tomto ohledu jsem spokojen.
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 07.květen 2014, 13:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nakládání s odpady už jsem zvládl. Tuhé exkrementy dovedu vybrat prakticky "čisté", takže to můžu bez problému spláchnout do záchodu. Kočka naštěstí nemá průjem, je to tuhé. Bochánek s močí stačí pečlivě zabalit, aby to v koši nesmrdělo.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí záchodek a stelivo Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: