KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Nehledáte kocoura, který není jenom gaučovým povalečem?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Bazárek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Romana Maternová
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: st 21.srpen 2013, 13:50    Předmět: Nehledáte kocoura, který není jenom gaučovým povalečem? Odpovědět s citátem

Ale i kusem šelmy? Nabízím 4 letého kocoura Bertíka!
Objevil se u nás před 3 lety v zimě jako vyhublé kotě. Nemohla jsem mu poskytnout teplý pelíšek, ale kvalitního jídla se mohl
kdykoliv nacpat dosytosti. Začal k nám pravidelně chodit každý den na snídani a na večeři. V létě spal v blízkém statku, ale v mrazech
v zimě jsme ho vídali odcházet až za hlavní silnici - asi měl teplejší místečko daleko, protože když bylo venku hodně nevlídno,
nepřišel vůbec.. A když se potom objevil, nacpal si bříško jídlem tak, že vypadal jako těhotný Smile)
Jindy přišel úplně obalený mokrým blátem, vůbec netuším, jak se mu to mohlo stát, protože na něm nebylo suché a čisté místečko. Smile
Léčila jsem mu všechna zranění z kocouřích šarvátek...ochočovala ho.... je kouskem mého života. Smile
Letos na jaře už byl ochočený natolik (byl to běh na hodně dlouhou trať), že se mi ho podařilo dát vykastrovat a i očkovat. Chtěla jsem,
aby už neměl potřebu neustále bojovat a chodit si pak ke mně rány léčit. Ze dne na den se z něho stala domácí kočička - hlavně pobyt v teple
a suchu uvnitř domu ho okouzlil.. Už se nechce vzdát vymožeností civilizace.. mít pravidelné jídlo, čistý a teplý pelíšek, v dešti a mrazu
báječný výhled z okna... ale bohužel mám už pět koček, které byly rychlejší a našly si mě dříve. Sad
Určitě by nechtěl přijít ale také o slunění se na zídce, courání v ranní rose a možnost vylézt si na strom.
Celé léto už se nehnul od domu ani ve dne ani v noci. Přes den polehává na trávníku, hraje si a vyhlíží, s kým by si hrál a v noci spí stočený
do klubíčka v molitanovém domečku na terase, vystlaném dekou.
S obrovskou radostí vyhání vše živé, co se ho bojí, za hranici pozemku. Bohužel je to i moje plachá kočička Rozárka a nejmladší kocourek
Leontýn. Ostatní kočky si ho nevšímají, maximálně trochu popoběhnou, když kolem nich tancuje s naježeným hřbetem a dělá se vyšším a větším,
aby se ho bály.
Tak u nás trochu vzniká kuriózní situace, kdy na celém pozemku kraluje náš venkovní kocourek Bertík a všechny naše kočky, aby měly pokoj,
jsou v zahradách sousedů Smile
Kdyby mě někdo pozoroval, asi by se hodně bavil. Každé ráno totiž přenáším mladého Leontýnka přes venkovní království Bertíkovo a vypouštím ho za plot. Když chce zpět, vyleze na zídku přes silnici - naproti oknům a já ho zase vyzvednu.Smile)
Rozárka mizí raději na celý den. Když Bertíka zpacifikuji do auta, zavolám na ni a ona "bezpečně" projde do domu. V noci mám vždy kočky doma.
Mají čas si vyčistit kožíšky a nemusím se bát, že je v noci oslepí reflektory aut a srazí.
S příchodem Bertíka zmizela idylka, kdy kočky vylezly ráno na trávníček, tam se chvili pošťuchovaly a zase šly dovnitř nebo se vyhřívaly na
slunci.
Ale moc bych chtěla najít někoho, kdo má i pro takovou nespoutanou kocouří povahu pochopení. Hlavně proto, že se blíží zima a mě děsí
pomyšlení, že se naše kočky budou rozvalovat v teple na koberci a Bertík bude koukat z venku v zimě do rozsvíceného pokoje a dýchat na sklo,
které se jeho dechem zapotí....Ach jo!... Asi jsem zapomněla zmínit, že mám za manžela člověka, který kočky nemá rád, rozčiluje ho, když
vyskočí na židli nebo gauč a kočičích chlupů z těch pěti je!!!! Takže Bertík u nás opravdu zůstat nemůže Sad
Když budu chtít Bertíka vychválit a vůbec nebudu lhát, když napíšu, že je milý, povídavý, celý den se snaží být v blízkosti svého člověka.
Leží, aby se ho dotýkal a nebo aby na něj alespoň viděl. Rád skočí do klína a nechá se hladit. Hlídá své teritorium a určitě do něj
žádnou cizí kočku nepustí. Je hravý...rád si hraje s míčkem nebo jenom se suchým listem. Je čistotný, naprosto ho uchvátil domácí záchod.
Ví, že do domu nesmí, ale často k nám vběhne a hned letí na záchod, takže naše kočky chodí mnohdy do záhonku a ten venkovní běží zase domů
Laughing
Je to osobnost. Má sice obyčejné mourovaté zbarvení a krátké chlupy i s nádechem rezavého odstínu, ale s bílou bradičkou, výraznými pruhy
a puntíkovaným bříškem, jako pravá šelma.

Teď zápory Sad. Kočce, která se ho bojí, nedá pokoj a vytrvale ji pronásleduje, číhá na ni za rohem a s obrovskou radostí na ni vyskočí a
žene přes tři zahrady.. Kočky, které se ho nebojí, se stále snaží vyprovokovat k honičce nebo ke rvačce. Celé dny se nepovaluje, stále
vymýšlí lumpárny..
Nacpat Bertíka do přepravky, vyžaduje jistou zručnost - bojuje jako lev, takže se musí zabalit do froté prostěradla a i s ním nacpat dovnitř.
Ovšem u pana doktora, už je to milé zvířátko, které se tak bojí, že si nechá všechno líbit a do přepravky se dá dát krásně, i pochovat se nechá. Jinak zvednout a pochovat skoro vůbec nejde. Hned seká packou nebo kouše a piští. Do klína si vyskočí sám, ale když už ho hlazení nebaví, také sekne nebo kousne. To samé se stane, když se rozhodnete hlazení ukončit dříve vy Smile)

Není to bezduché zvíře, nepohladí si ho každý...není nudný...zůstal stále šelmou...a velkou výzvou...
Najde se někdo, kdo se nebojí potíží a zahrne ho láskou, která se mu určitě vrátí? Nebo alespoň jenom přes zimu? Rolling Eyes
Foto:http://leteckaposta.cz/135508122
Přeji hodně radosti a zdraví vám i vašim kočičákům! Wink
Romana Maternová 603 218 589
r.maternova@seznam.cz

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Bazárek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: